[ pisac @ 01.02.2007. 22:19 ] @
Dakle, treba mi najjeftiniji mogući telefon (nov) koji u sebi ima modem i omogućuje komandovanje telefonom (slanje poruka, pozivanje) pomoću AT komandi, ali obavezno preko serijskog kabla (nikakav USB i slične zajébancije). Naravno, u cenu telefona uračunavam i cenu serijskog kabla za taj telefon.

?

A može i neka informacija o najjeftinijem GSM modemu (GPRS/EDGE/3G nije bitan).
[ Java Beograd @ 02.02.2007. 07:27 ] @
Ja sam to radio sa Siemensom C60. Mislim da nećeš naći jeftniji. I imao sam upravo serijski za konekciju sa kompom. To je bilo pre oko 3 -4 godina (bemliga) E sad, da li ćeš danas naći negde C60 i serijski - to je drugo pitanje.


ALI PAZI

Neki USB kablovi su zapravo pre svega USB to RS232, tako da što se aplikacija tiče, one i dalje rade sa COM portom. Siguran sam u to kad je u pitanju Siemens, jer mi se pokvario serijski kabl, pa sam kupio "usb" i provalio o čemu se radi.
Pazi, pojedini telefoni podržavaju pojedine AT komande, a to ko šta podržava moraš dobro da proučiš i provališ. Probaj da nađeš informacije na developerskim sajtovima proizvođača mobilnih.
[ pisac @ 03.02.2007. 02:41 ] @
Koliko ja vidim C60 se i dalje prodaje.

Reci mi koliko je bio skup kabl, i da li je moguće istovremeno puniti telefon i koristiti kabl?
[ Java Beograd @ 03.02.2007. 11:55 ] @
Ne sećam se tačno koliko je koštao. Negde oko 10-tak evra.

Što se punjenja tiče 'vako stoje stvari: za punjenje se koriste neka 2 pina onog univerzalnog džeka koji se ubaci u fontele. Za prenos podataka se koriste neki drugi pinovi. Svojevremeno sam čitao po forumima i nailazio na podatke koji su to pinovi, i šeme kako nabudžiti džek tako da bude istovremeno spojen i sa punjačem i na serijski kabl. Dakle, može 100%, ali razumećeš me, odavno nisam u toj priči, pa ne mogu da te uputim na linkove ili da ti dam konkretne podatke.
[ sergey2009 @ 19.07.2009. 18:12 ] @
http://pinouts.ru/CellularPhones-P-W/siemens_c55_pinout.shtml
[ Catch 22 @ 19.07.2009. 18:17 ] @
Jel ti to na tom MAC OS X-u ne vidiš datum poslednje poruke u temi u kojoj šalješ odgovor?
[ sergey2009 @ 29.07.2009. 19:48 ] @
vidim, nisam gledao... oprosti