[ akasha org. @ 01.02.2007. 23:11 ] @
ovako.. imam neki opis proizvoda, u HTML-u [ne u .pdf-u] i iz explorera na file->print trebala bi mi shtampa drugachijeg dizajna, recimo, drugog .html dokumenta. Mogu li to da klikom na pomenuti -print- klijent odshtampa, ili je lakshe da u okviru same strane ubacim dugme -printaj- :) Kako?

Hvala.
[ CtrlAltDel @ 01.02.2007. 23:37 ] @
sto se print "dugmeta" tice stavljas ovu liniju <A href="javascript:print()">Stampaj ovu stranicu</A>


sad sto se tice izgleda na ekranu i izgleda na stampi .... stavljas za css kako zelis da ti izgleda na ekranu

Code:
<style type="text/css" media="screen">

.txt { font-family: Arial; font-size:10px; }
</style>


a za stampu

Code:

<style type="text/css" media="print">
.txt { font-family: Georgia; font-size:15px}
</style>



naravno stavis i jedno i drugo... i time dobijas razliku, ako sam dobro razumeo to ti je trebalo

[ akasha org. @ 02.02.2007. 10:33 ] @
Ok, probacu owo, pa jawicu. Nisam pomenuo da taj dokument sadrzhi i slike, widim owde, pojawljuje se samo text.. Ali, da ne prenagljujem, oprobacu, pa jawicu!
[ Mitrović Srđan @ 02.02.2007. 10:44 ] @
Ovo je definitivno ispravan nacin:
Code:


<style type="text/css" media="print">

.txt { font-family: Arial; font-size:10px; }
</style>


Pri tom ce ti biti istampane i slike jel su one sadrzane u samom html-u.
Jedino se nece zadrzati atributi , css pozicioniranje i sl jel si u CSS stilu
definisao samo tip fonta i njegovu velicinu. Naravno uvek mozes
napraviti CSS file ciji je media atribut print bas onako kako ti zelis.
[ akasha org. @ 02.02.2007. 11:41 ] @
media atribut print je u stvari neki .html koji zhelim da shtampam?
[ Mitrović Srđan @ 02.02.2007. 11:44 ] @
Ne media atribut oznacva kako ce neki dokument biti
prezantovan na nekom mediju. Ako stavis screen koristices
ekran naravno , print za stampac.

http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/media.html
[ CtrlAltDel @ 02.02.2007. 12:05 ] @
ovaj txt class sam naveo kao primer naravno...

vodi racuna da nece stampati background image i background color i cini mi se i boju slova koju zadas , sem ukoliko to korisnik ne odabere ....

za ovo ne postoji "override" tj. da mozes da namestis da automatski stampa sa gore navedenim stavkama

i sve ostalo sto rece blood
[ akasha org. @ 02.02.2007. 23:08 ] @
Browser mi prikazuje ceo dokument kao jedan jpeg. Kada neko hoce da stampa izlazi samo neka tabela, cisto specifikacija proizvoda, bez slika ikakvih. Oprobao ovo, ali ne kontam gde linkujem na dokument koji se stampa. Jeli on ide kao

...
naziv.txt { font-family: Arial; font-size:10px; }
</style>

Malo sam gnjavezh, ali sam prezauzet ovih dana i mozak mi teshko usvaja nova saznanja.. Linkovacu vam site kada sve zavrshim... Pozdrav, hvala...
[ CtrlAltDel @ 03.02.2007. 01:35 ] @
ovo sve sto smo spominjali se odnosi na jednu te istu stranicu koja na ekranu npr. ima font-size 10 ali kad printas ide font-size: n ... itd za ostale opcije sta ti vec treba...

ne postoji druga stranica
[ akasha org. @ 05.02.2007. 01:56 ] @
Hvala drugari!
Ipak, kako sam sajt odradio u Flashu tamo sam i reshio problem. Mislio sam da je neophodan HTML za ovako neshto, al' jok...