[ englez3000 @ 02.02.2007. 01:42 ] @
ima li neka mogucnost slanja laznog maila na odredjenu yahoo adresu ,pa da taj korisnik nekako odgovarajuci na taj mail ili registrujuci se za npr. neku nagradnu igru otkrije svoj password.dosta mi je vazno.unapred hvala
[ osmania83 @ 03.02.2007. 08:20 ] @
ne kontam te sta ti hoces pojasni malo?
[ skijash @ 03.02.2007. 11:34 ] @
Ima, napises lazni mail u kome se predstavis kao neko iz menadzmenta yahoo-a i objasnis mu kako je neophodno da ti posalje password u odgovoru.
[ Seslak @ 19.02.2007. 10:16 ] @
Ovo zaista nije crypto pitanje. Bilo je to popularno nekad pre. Cesto su ljudi slali mailove i predstavljali se kao da su iz neke banke gde doticni ima racun. Cak bi postojao i identican sajt samo sto bi se url adresa razlikovala za jedno slovo. Npr. umesto www.erstedeutschebank.com bi bilo www.erstedeutchebank.com. Ljudi to i ne primete pa odu na sajt is sve podatke ukucaju a posle se hvataju za glavu. Dobijao sam ja jedan takav. Probacu da ga izbunarim u starom inboxu. Isto je bilo i sa mail accountima. To je vise domen social inzinjering crackinga.

Edit: Evo, nasao sam. Evo screenshot. Inace click na onu adresu je vodio na url http://www.bankofamreirica.com/ koji danas naravno vise ne postoji. Evo screenshot:

[Ovu poruku je menjao Seslak dana 19.02.2007. u 12:07 GMT+1]