[ Technolog @ 13.06.2003. 18:04 ] @
Imam Dev C++ i Borland C++ Builder 5 kompajlere.Problem je u tome shto kad kompajliram program on nece da se otvori u dos-u.Ni najobichniji program kao:
Code:

#include<stdio.h>

main()
{

printf("Pozdrav");

}

nece da se otvori.Kliknem na ikonicu,on se otvori ali se poslije sekund zatvori. Pokushavao sam i sa return 0; i getchar(); i sa exit(0); ali nishta.Mozhe li neko da mi pomogne?

[Ovu poruku je menjao tOwk dana 13.06.2003. u 20:31 GMT]

[Ovu poruku je menjao leka dana 13.06.2003. u 22:33 GMT]
[ Milos Babic @ 13.06.2003. 18:57 ] @
Mozda
Code:

system("PAUSE");

na kraju, pomogne.
Pozdrav
[ reject @ 13.06.2003. 19:02 ] @
Citat:
Technolog:
Imam Dev C++ i Borland C++ Builder 5 kompajlere.Problem je u tome shto kad kompajliram program on nece da se otvori u dos-u.Ni najobichniji program kao:
#include<stdio.h>

main()
{

printf("Pozdrav");

}

nece da se otvori.Kliknem na ikonicu,on se otvori ali se poslije sekund zatvori. Pokushavao sam i sa return 0; i getchar(); i sa exit(0); ali nishta.Mozhe li neko da mi pomogne?


Startuj svoj .exe iz dosa pa ti se dos prozor necce zatvoriti nakon izvrsenja
programa. A ako bass hocces da ga startujess iz editora, stani mu jedan
scanf ili cin na kraju da trazzi ulaz sa tastature tako da se program zavrssava
(a zatim i dos prozor zatvori) kad ti hoccess (kad unesess nessto sa tastature).
[ leka @ 13.06.2003. 22:36 ] @
Bas me interesuje zasto si spomenuo Borland C++ :) Da slucajno nemas problem da ti se umesto MinGW-ovog make-a u Dev-C++ koristi Borland-ov make? :) To je standardna pojava kad korisnik ima oba instalirana...
U Debug delu (na dnu Dev-C++) bi trebalo da se vide poruke o gresci prilikom kompajliranja. Molim te javi nam sta tamo pise. Ako se program korektno kompajlira, ali se ne vidi, onda malo pretrazi ovu diskusionu grupu, jer smo o tom "problemu" pricali X puta, gde X tezi beskonacnosti...