[ calexx @ 28.08.2006. 18:36 ] @
Meni je danas stigao od njih sms sa pitanjem da li neću da koristim ovu uslugu pa da onda pošaljem besplatan sms sa NE. Ne znam zašto bih odbijao ovu uslugu, ako neću da koristim, valjda je dovoljno da to ne radim. Ili ima nešto što ne znam?
Mislim da počinje od septembra i naravno da ću povremeno da koristim, pod uslovom da nije uslovljeno prosečnim dosadašnjim računom kao što je na 063.

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 25.02.2008. u 01:56 GMT+1]
[ neca @ 29.08.2006. 16:47 ] @
ja sam danas dobio poruku kako ce mts davati na poklon 10% iznosa za sve dopune koje posaljem sa svog postpaida na prepaid broj.
Znaci ako dopunim nekog sa 200 dinara, on ce dobiti 220.
[ puska @ 30.08.2006. 21:10 ] @
Meni je uz racun za jul dosao kao info o usluzi dopune prepaid brojeva i to od 1. septembra, medjutim to je pre 20tak dana radilo bez problema posalje se poruka dobije odgovor izmenite i otkucate umesto XX DA i dopunjuje broj. Medjutim sad pre par dana sam probao opet i ne radi, valjda ce proraditi od 1. septembra. A mislim da to sa odgovorom da nezelite uslugu je jako korisno bas sto je rekao neko pre mene da neko to ne zloupotrebi mada postoji ogranicenje, do 500 din valjda je dnevni limit, a 3000 mesecni. A takodje je dosla poruka u kojoj stoji da ce dopuna kredita biti uvecana za 10% iznosa, i da ta promotivna akcija vazi do 31.12
[ Guardian OfThe Blind @ 02.09.2006. 15:39 ] @
Čisto da napomenem da je usluga počela da radi, i prvog i drugog (septembra) sam poslao dopune i sistem radi veoma brzo. Odmah sam ih zvao sa pitanjem o podizanju limita pošto imam mesečne potrebe za slanjem dopuna od preko 10000 dinara a odgovarao bi mi i povećani dnevni limit, bar na 1000 dinara. Naravno, još uvek ne znaju šta da mi kažu, i oni čekaju da prođe neko vreme, pa će videti da li će limiti moći da se pomeraju i da li će uopšte usluga biti dobro prihvaćena. Do tada ću morati da koristim još nečiju post-paid karticu što i nije toliki problem osim ako mi baš bude zatrebalo da za jedan dan pošaljem više hiljada dinara (malo je nezgodno i kada nekome hoću da pošaljem hiljadu pa moram da delim na 2 transakcije ali je sa 2 kartice to već podnošljivo). U svakom slučaju, velika je ušteda vremena u odnosu na "klasične" načine a bonus od 10% do Nove Godine je stvarno velikodušan.
[ rdragan79 @ 02.09.2006. 20:54 ] @
Zanima me da li ima dodatnih troskova?

za slanje SMS-a itd
[ mizob @ 02.09.2006. 21:03 ] @
Nema dodatnih troskova, sms je besplatan. Skine ti onoliko koliko ti dopunis nekom kredit,ni pare vise.
[ sinpetrovic @ 03.09.2006. 14:26 ] @
Sada sam zvao 789

Iako sam juce vec dopunio sa 100 dinara moj prepaid

kazu da cu najverovatnije taj servis moci koristiti tek od sutra zbog tehnickih problema

minimalni iznos je 150.00 din, stim da sve uplate do 31.12 dobija se jos 10%

slanje poruka na broj 8787 je besplatno

i zaduzujem se za samo taj iznos koji sam ukucao.
[ calexx @ 03.09.2006. 15:47 ] @
Baš sam probao kako radi, uplatio sestri i sve je prošlo normalno ... osim što nigde u poruci ne piše od koga je. Malo mi je to glupo, ajde da ima opcija ako neko baš neće da se vidi da je uplatio ali valjda je normalno da se pokaže sa kog su broja stigle pare.
[ BillyTheKid_79 @ 06.09.2006. 17:08 ] @

http://www.mojhaloton.com/
SMS:ukucam SIFRA na 775 i ne dobijem nikakvu sifru

JEL RADI NEKOM?


[ dalibord5 @ 06.09.2006. 19:06 ] @
Nekad radi,nekad ne.Ne znam razlog za to.
Ali znam da je jednostavnije da nazoves 789 i kazes koju pesmu zelis da ti postave kao halo ton.
[ milos036 @ 02.02.2007. 19:53 ] @
Mislim da su prekrsili svaku meru. Neko vece sam kupio karticu i sve je bilo ok dok nisam poslao poruku. Izvestaj nije stigao... Pise samo Waiting... Zvao sam korisnicki i posle jedno 3-4 dana cekanja javio mi se jedan """VRLO LJUBAZAN GOSPODIN""" kojem sam objasnio problem i rekao mi je ovako...

Ukucaj taj kod #35*0000*16#, dovidjenja... Tu sam vec poludeo... Poruke mogu da saljem ali ne size izvestaj, a meni poruke ne mogu ni da stignu, a pozivi ok rade... Poludeo sam i opet zovem korisnicki servis ... Ovaj put sam cekao jedno 40 min... I javila se "fina" gospodja... I izrazio sam zelju da mi blokiraju karticu... I sada cujte ovo...

U attachemntu je...

P.S. Verovatno sam po njima od njih ukrao karticu...
[ gojnik @ 02.02.2007. 21:19 ] @
Kucaj *#35# i reci šta ispiše.
[ mizob @ 02.02.2007. 21:33 ] @
Pa mislim da si kupio karticu na trafici, il tako nesto, znaci MTS nema podatke o tebi, tj o vlasniku te kartice, i meni deluje sasvim normalna ta procedura.
E sada, ne vidim zasto hoces da ti blokiraju karticu, ako ti se ne svidja kartica, imas probleme, probaj zamenuti tel/podesiti, baci karticu ako ti je traze
[ VIDAKOVICV @ 02.02.2007. 22:01 ] @
nisi jedini, dosta ljudi ima problema sa sms-om na ovim novim karticama, ali to ovi u mts-u nikako da shvate
[ iskicm @ 02.02.2007. 22:41 ] @
Legitimni vlasnik kartice je verovatno vlasnik trafike, jer je on te kartice kupio u nekom od Telekomovih predstavnistava, na svoju licnu kartu, ili ime firme, kako god. A to sto je on te kartice preprodavao...
MTS-ove kartice treba da se aktiviraju pozivom, a ne porukom(koja je uzgred budi receno i besplatna). Znaci treba prvo da ti skine koju paru sa racuna, pa tek onda mozes da saljes besplatne poruke. E ako se vec prevaris pa je aktiviras slanjem poruke, onda probas sa tim kodovima #35... A ako to ne ide, onda oni napisu neki nalog i reaktiviraju karticu... A sto bi neko ponistavao karticu, stvarno ne vidim razlog... Ako ti ne treba bacis je :)
[ ESMON @ 31.08.2007. 03:09 ] @
Unapred hvala svima koji su odvojili svoje vreme citajuci o mojim problemima, prica i nije kratka:)

Pre nekih 3 meseca poceo sam ozbiljno da sumnjam da moja Mota A925 otkazuje poslusnost zbog ispadanja is slicno.

Naime cesto mi se desava da aparat izgubi mrezu, pa stalno dobijam izvestaje o propustenim pozivima. Veci deo svog radnog dana cirkulisem po krugu 2 i vec sam se spremao za backup/sync i hard reset telefona kad me snaslo letovanje u Tunisu gde sam kupio lokalnu karticu i za 15 dana tamo NI JEDNOM nisam imao slican problem. Po povratku u BGD i vracanju moje prepaid kartice sve se pocelo ponavljati.

Tad sam shvatio da to verovatno nije do aparata nego do moje kartice. Odlucim se za neki post paid paket i predjem na NOVU karticu, ali ubrzo shvatih da i dalje imam slicnih problema:( !

Naravno da bi se uverio zamenio sam aparate sa devojkom i svoju karticu obacio u Nokiu 3210 (cini mi se:)) i ubrzo otkrio da ni to ne pomaze jer sad moja Mota njoj radi OK a ja imam probleme na Nokiji:)

Pre par dana kupi si nov aparat HTC TYTN ubacim svoju problematicnu karticu pozovem i primim poziv probam wifi bt i ostale divote na paratu i uverim se da on radi OK. Nakacim ga na punjac i sutradan u 7 i 30 shvatim da sam offline jer ne mogu da platim parking. Nije mi polazilo za rukom da se povezem sledecih 5-6 sati. U tom periodu probao sam druge kartice u HTC-u sa iste mreze i sve su radile ok a moja kartica u tim telefonima je uz probleme makar hvatala i gubila mrezu.

Odem u KS MTS-a i decko ubaci karticu u tester aparat, ona se registruje, ali ubrzo zatim izgubi mrezu i odbija da se konektuje. Covek kaze zamenit ce je besplatno samo cu morati sacekati dan-dva na aktivaciju pa odlucim da to ostavim za danas i odem u drugi KS u Kumanovskoj. Tamo drugi covek ubaci karticu u svoj test aparat i kaze da kartica nije ostecena i da ne zele da je zamene bez razloga. Ja mu tad ispricam celu ovu jadost koju i ovde pisem nakon cega sam dobio TRECU karticu i cekam da se aktivira. Mislim da ce mi problem ostati i sa novom karticom sto me dovodi do "dead enda" jer ne mogu da ukapiram o cemu se radi.

Ima li neko slicnih problema i ideje o cemu se ovde radi!

Svaka cast svima koji su izdrzali dovde:)

POZ!
[ xtraya @ 31.08.2007. 23:15 ] @
3G?

Ha ha , paaa ispadala je ona meni 100 puta sa 3G transporta, samo odjednom izadje NO ACCESS...

Naravno ista stvar se desavala drugarima sa A925, a onda sam uzeo K610i i takodje ista stvar se desava
Na eriksonu na GSM only rezimu , sve radi tip-top

Taj prelaz GSM/3G i obratno ponekad ne radi kako treba
[ meda011 @ 08.09.2007. 22:49 ] @
>

Kakvu sifru trazi automat na 788?
[ owim @ 09.09.2007. 00:38 ] @
Četiri poslednje cifre PUK koda.
[ Nesha_bg @ 12.09.2007. 01:13 ] @
Citat:
Strasno je to da vam operater u C.C. ne moze promeniti tarifu vec to mozete uciniti samo preko automata ili setnjom do korisnickog servisa telekoma Srbija u vasem gradu...

ne poslovno zar ne???


Mislis da bi bilo poslovno da ti operater promeni tarifu? A sta bi naprimer bilo da neko uzme tvoj telefon i promeni tarifu preko call centra na recimo bel 1000 ili fresh 4000 ? Naravno sa tvojim podacima ? Kao sto je nekad bilo slicno za uslugu moj halo ton....

Pozz iz call centra mts-a :)
[ zlockoj @ 12.09.2007. 18:22 ] @
Promenu tarifnog profila mobilni petplatnik moze promeniti iskljucivo preko govornog automata 788, ukoliko zna svoju korisnicku sifru, poslednje cetiri cifre puk1 kod-a, nije to bez razloga tako, npr. kao i kada zelite da podignete pare sa bankomata, morate da unesete vasu sifru, jer ste vi ili licno potpisnik ugovora u obavezi da placate svoja mesecna zaduzenja, i samo ce potpisnika telekom teretiti ukoliko to ne uradi, nikakve trece lice koje mozda koristi vas broj, ili zna kodove za vas post paid broj, bez obzira da li korisnik tvrdio da li je ili nije promeni sam tarifni profil...

Sto se preseka tice malo je komplikovanija situacija, i da li korisnici mislili da je to neprofesionalno ili ne nemaju mnogo velikog izbora jer je trenutna situacija takva kakva jeste, presek traje onoliko koliko traje iz odredjenih razloga, kojih necemo u to ulaziti, ali opet koliko god to nekome smetalo ili ne nema povoljnijeg operatera u zemlji niti ce ga biti u narednom periodu, telenor i VIP jos ne mogu da se priblize, tako da uzivajte koristeci vas mobilni telefon uz karticu mts-a, i jos da vam napomenem posto vam se ne svidja vreme vrsenja preseka, telenor vam i ne obracunava besplatnu minutazu koja vam je preostala u toku meseca vec je sve prikazano kroz zaduzenje a vi nagadjajte koliko vam je jos ostalo da razgovarate u toku meseca...

Puno pozdrava...

[Ovu poruku je menjao zlockoj dana 12.09.2007. u 19:53 GMT+1]
[ zzviktor @ 13.09.2007. 00:46 ] @
nesha bg

Ja sam pricao da slepi ne mogu da promene postojecu tarifu za slepe jer im
je onemogucena opcija 3 koja je ostalim post pade korisnicima dostupna.

Mislim da to nije ni pametno ni fer jer tarifa za lica sa ostecenim vidom
ima jako povoljnu cenu samo u okviru 50 besplatnih minuta jer se cene za ovu
kategoriju korisnik nisu menjale kao sto su to cene za ostale bell pakete.

Ako vec hocete da nekome nesto date i budete dobrotvori ili sta ti ja znam
sta onda lepo daj te 50 min ka svim mrezama jer ovako nije bas neka velika
vajda.

Vi ce te sada reci da niste imali paket koji je ovo omogucavao u vreme
uspostavljanja ove tarife, ali sada takvi paketi postoje i mogu lako postati
dostupni i korisnicima sa ostecenim vidom.

POZZ
[ Nesha_bg @ 13.09.2007. 21:58 ] @
Citat:
zzviktor: nesha bg

Ja sam pricao da slepi ne mogu da promene postojecu tarifu za slepe jer im
je onemogucena opcija 3 koja je ostalim post pade korisnicima dostupna.

Mislim da to nije ni pametno ni fer jer tarifa za lica sa ostecenim vidom
ima jako povoljnu cenu samo u okviru 50 besplatnih minuta jer se cene za ovu
kategoriju korisnik nisu menjale kao sto su to cene za ostale bell pakete.

Ako vec hocete da nekome nesto date i budete dobrotvori ili sta ti ja znam
sta onda lepo daj te 50 min ka svim mrezama jer ovako nije bas neka velika
vajda.

Vi ce te sada reci da niste imali paket koji je ovo omogucavao u vreme
uspostavljanja ove tarife, ali sada takvi paketi postoje i mogu lako postati
dostupni i korisnicima sa ostecenim vidom.

POZZ


Kao sto sam rekao ja nisam odgovoran za ovo. Ovo je sto znam da slepa lica neplacaju preplatu i imaju bel 50 free. Dok u toliko cenjenom telenoru imaju ---> Pozivi upućeni na broj 063/9830 tarifiraju se sa popustom od 99%. 063/9830 mislim da je cak govorni automat ne call centar ( koji se sigurno naplacuje ) ali dobro...
vise o cenama u telenoru za slepa lica na http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3195

pa mozete uporediti
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2114&Type=1#1
Smejete se mts sto je smanjio cene za 0.1 din a telenor nije omogucio slepim licima ni poziv ka govornom automatu 100% besplatan.
Razmislite malo pa odgovarajte.


TARIFA ZA SLEPA LICA

Mesečna pretplata, dinara 0,00
Besplatan saobraćaj u okviru mreže mt:s, mesečno 40 minuta
Besplatan saobraćaj izvan mreže mt:s, mesečno 10 minuta

Pozz
[ owim @ 14.09.2007. 09:07 ] @
Evo kako izgleda pisanje na [email protected]:

Zvanični odgovor MTS-a 9. sept 2007. Zašto je teško obrazovati ljude?

" Postovani korisnice

Ukoliko sklopite ugovor 25-og u mesecu pretplata ce biti obracunata za tih 5 dana,a na raspolaganju imate sve minute
i poruke iz tarife koju izaberete.Ne iskoriscene minute i poruke ne mozete prebacivati u naredeni mesec.

S'postovanjem Mts"
[ owim @ 14.09.2007. 10:31 ] @
Kad sam se žalio na odgovor, dobio sam sledeće:

"Postovani korisnice,

zelimo da Vam uputimo izvinjenjenje zbog pogresnog odgovora koji Vam je
upucen od strane Korisnickog servisa.
Potrudicemo se da ubuduce ne dodje do istih ili slicnih gresaka.
Hvala na razumevanju.

Korisnicki servis MT:S"
[ MilanMilan @ 18.09.2007. 11:48 ] @
Korisnik sam mts postpaid-a skoro godinu dana. Do sad je sve bilo ok. Tarifni paket mi je bel100. Racun mi se krece oko 1200-1500 dinara. Medjutim, pre neki dan mi stize poruka - racun za avgust - 1767.81 dinara!!! A znam da nisam toliko potrosio. Sad sam bas otvorio listing, i imam sta da vidim - naplatili mi i dve VAS poruke iz jula, i to jedna 28. a druga 13.!!! Njih dve zajedno - 350 dinara. Taman onoliko koliko mi je racun premasio ocekivanu sumu. Rok za placanje istice za dva dana.

Sta ja sad da radim?
[ Slobodan Milivojevic @ 18.09.2007. 11:58 ] @
064 789
[ Emil Ranc @ 18.09.2007. 12:47 ] @
Moraćeš da podneseš žalbu u jednom od korisničkih centara. Avgustovski račun u svakom slučaju moraćeš da platiš, a ukoliko se ispostavi da je njihova greška u obračunu, odbiće ti od sledećeg računa.
[ Catch 22 @ 18.09.2007. 21:24 ] @
Citat:
MilanMilan
Sta ja sad da radim?

Za početak bi mogao da promeniš naslov teme, moj predlog bi bio da koristiš krvožednije reči kao npr. "secikese", "derikože", "hajdučija", "lopurde", "jajare", "zlikovci"... pogledaj malo po forumu ako ti nedostaje inspiracije.
Ovo "pljačka" u naslovu nije loše, ali možeš ti to i bolje (hajde, za 5+)
[ calexx @ 18.09.2007. 21:51 ] @
Šta su to VAS poruke? Da nisi ipak nešto slao u to vreme ili je neki roaming u pitanju? Ja koristim postpejd prilično dugo i svaka neočekivana stavka u računu je bilo nešto što sam zaboravio, nikad mi nije naplaćeno nešto što nije moje.
Malo OT, ako su ti računi 1200-1500, zašto koristiš bel100? Mnogo bi jeftinije prošao sa bel200 pa i bel400.
[ Catch 22 @ 18.09.2007. 22:20 ] @
VAS poruke su komercijalne SMS poruke, koje se ne tarifiraju po standardnoj ceni (dopuna nečije prepaid kartice, razna glasanja, humanitarne donacije...)
[ Emil Ranc @ 18.09.2007. 22:56 ] @
Citat:
MilanMilan: ....racun za avgust... ...naplatili mi i dve VAS poruke iz jula, i to jedna 28. a druga 13...

Ček malo... na listingu jasno piše da VAS poruke pripadaju julu mesecu? Baš me čudi što se tako nešto moglo naći na avg. računu. Ili - prepoznao si poruke (npr. sećaš se tog dopunjavanja iz jula meseca), pa su one opet tarifirane? I jedno i drugo mogu biti samo produkt greške u aplikaciji za obračun.
[ zzviktor @ 18.09.2007. 23:16 ] @
Vas poruke su se i meni od 13 jula nalaze na racunu za avgust kao i deo
roaminga u crnoj gori od 26 jula.
[ taxi011 @ 19.09.2007. 06:59 ] @
da vazi sve ste u pravu sto pricate ali ja ne mogu da shvatim da sa bel 1000 za 15 dana koliko sam imao tel kod mene ( od momenta ukljucivanja broja 16 jula pa do 1 avgusta ) napravio racun 11650 dinara tako da sam bio "drug " clan mts postpejda tih 20 dana pripejd racuni su zakon koliko platis toliko pricas doduse kradu i tu ali bar ne tuliko. A sa druge strane ovo je Srbija, umro bi neko ako ti ne bude klepio bar dinarcic samo je pitanje koliko dozvolis da ti klepe poz svima
[ Emil Ranc @ 19.09.2007. 08:43 ] @
1) I jesi l' pogledao listing?
2) Jesi li se žalio na račun? Jesi li dokazao 'pljačku'?
3) Kako to kradu na pripejdu?
4) off-topic
Član broj: 99918436
LOL :)
[ Slobodan Milivojevic @ 19.09.2007. 13:29 ] @
Samo da vam prenesem iskustva sa Telenor postpaid-om.

Naplatili su mi 7.09din + pdv vise od onoga sto su trebali. Vidi se u listingu jasno ko dan.
Naime, paket koji koristim je Prenesi 125, u listingu pise kolko je poziv tarifiran (po cenama za paket nakon prekoracenja), pa ako je u kvoti besplatnog saobracaja, u koloni pored (kolkona popust) pise da je oduzeta cela suma za taj poziv ili SMS.

Kod jednog poziva na mt:s mrezu (02.08.2007, nisam bio presao kvotu tad) pisalo je da je poziv tarifiran 8,75din a u koloni popust pisalo samo -1,64din. Otisao sam u korisnicki servis, ulozio zalbu na racun, i dobio odgovor da ce mi sledeci mesecni racun biti umanjen za 7,09din.

Tako da mozete i vi slicno pokusati sa mt:s-om.
[ DR83 @ 19.09.2007. 23:19 ] @
ha ovo je skandal!
Citat:

Postovani, u julu mesecu je doslo do kasnjenja tarifiranja VAS sms poruka i iz tog razloga Vam je istarifirano u avgustovskom racunu.Sto se tice prelaska na nove tarife za sada je moguce samo pozivom na 064/789 i od 01.10. ce te biti na tarifi koju ste odabrali. U novim tarifana je moguce naruciti dodatke kao sto su sms, data i minuti.
mt:s


Citat:
VAS sms koji ste koristili u julu mesecu (15.07.) iz tehnickih problema, tarifiran je i prikazan u racunu za avgust mesec. Nije bilo duplog
tarifiranja sto mozete i proveriti uvidom u listing za jul mesec.
Zbog preseka i radova na sistemu, saobracaj 31.07. takodje je prikazan i tarifiran uz racun za mesec avgust. Nije doslo do duplog tarifiranja.

U listingu mozete videti aktivaciju sms dodatka 08.08. u 10:47h. U detaljnoj specifikaciji usluga mozete videti tarifiranje.
Dodate sms poruke mozete iskoristiti po potrošenim besplatnim sms porukama iz tarifnog profila koji koristite.
Obzirom da ste sklopili ugovor na 24. meseca i odabrali tarifni paket Bel 50 niste u mogucnosti da pomenite na manji od inicijalno izabranog.

S Postovanjem,
[ stsung @ 20.09.2007. 01:44 ] @
Pozd.

U vezi kashnjenja poziva po rachunu - u inostranstvu ovo nije nishta chudno. U Srbiji imamo samo jednog carrier-a (Telekom), koji drzhi kompletnu telefonsku komunikaciju, i 3 mobilna carriera za mobilnu telefoniju, i svaka od ovih kompanija ima svoju sopstvenu infrastrukturu. Zbog toga, ovakve pojave su retke - deshavaju se pretpostavljam samo u sluchajevima tehnichkih problema kada se CDR (call detail record) podaci nisu mogli ochitati iz nekog phone switcha ili se desio ko zna koji problem u obradi.

U USA na primer, imate gomilu carrier kompanija, od kojih recimo mnoge nude "lease" usluge drugim carrierima, jer ne mozhe svaka pojedinachna kompanija da infrastrukturom bude prisutna u apsolutno svakom naseljenom mestu u USA, kao shto je kod nas sluchaj. Tako ce mala kompanija iz Texasa moci da ponudi uslugu klijentu iz New York-a - lepo ce koristeci neki od vecih carrier-a u USA (QWEST, Verizon...) da napravi deal da recimo QWEST koji je prisutan u New York-u odradjuje long distance pozive za tog i tog klijenta, i na kraju meseca to sve njima naplate po dogovorenim veleprodajnim cenama, dok oni svoja potrazhivanja namiruju od krajnjeg klijenta. Tu imate prisutne raznorazne vrste telefonskih switcheva, VOIP uredjaja itd, i svaki od njih ima neki svoj CDR format koji koristi. Jedna kompanija mozhe imati gomilu izvora CDR podataka za pozive svojih klijenata, i bilo koji od tih izvora mozhe imati neki problem (problemi u formatu, kashnjenje, ...) pa se konkretni poziv ne stigne obraditi istog dana/meseca, vec nekog narednog dana/meseca, kada i lezhe na rachun klijenta.

Svako dobro.
[ bttp @ 06.10.2007. 20:16 ] @
Evo u očajanju, nakon još jednog uzaludnog zvanja korisničkog servisa gde je ljubazna operaterka pokušala da me ubedi da je problem u mom telefonu jer ga nisam uzeo kod njih, poslušao sam ovog momka što je rekao da mu ne radi kad ima aktiviran 3G a nije 3G pretplatnik. Pošto ni ja nisam (još) platio 3G, jer nisam ni bio u zemlji a ni ne treba mi za sada, sad sam ga disable-ovao u oba telefona i mom i ženinom i za sada rade pozivi, nema da mi po sto puta izbacuje connection error ili network busy. Doduše to sam uradio pre pola sata pa ću tek da vidim dal to pije vodu. Međutim GPRS mi i dalje ne radi i to sada trenutno uopšte ne radi. Tj Gmail je uspeo da čekira mejl ali ni Opera Mini ni Nokia ni Sony Ericsson browseri neće ni da čuju da otvore stranicu.



[Ovu poruku je menjao bttp dana 06.10.2007. u 21:46 GMT+1]
[ bttp @ 07.10.2007. 19:47 ] @
Za sada mi je problem nestao isključivanjem 3G podrške, a internet je proradio pelaskom sa gprswap access pointa na gprsinternet. Pitam se u čemu je uopšte razlika osim što ovaj gprswap koristi kao proxy. Videću još sutra kad bude bio radni dan/opterećena mreža
Elem, ne znam zašto za taj problem ne znaju u tehničkoj podršci MTS-a? Isti telefon je bez problema radio i u 064 mreži u početku, a kasnije i u crnogorskoj i hrvatskoj T-Mobile mreži sa uključenom 3G podrškom (po defaultu). Ako su već nešto sprčkali da to više ne radi kako treba mogli bi bar da znaju da upute ljude da isključe to ako već mora a ne da mi gledamo u pasulj šta je u pitanju. Očigledno da nema baš mnogo 3G telefona u opticaju pa im samim tim to i nije baš visoko na listi prioriteta. Sva sreća da je ovaj momak to primetio, meni lično nikad ne bi palo na pamet da je do toga, jer mi je svugde sve radilo po defaultu, znači sa 3G uključenim. Možda jer nisam bio tu pa nisam ni znao za to puštanje 3G za prepaid korisnike, možda bih povezao sa time ali ovako nisam ni pomislio na to..

Hvala u svakom slučaju :)
[ Slobodan Milivojevic @ 07.10.2007. 21:55 ] @
Razlika izmedju gprswap i gprsinternet APN-ova na mt:s mrezi je ogromna. Kroz gprswap imate pristup samo mt:s-ovom proxy serveru na adresi: 172.17.88.198, dok vam je saobracaj ka drugim IP adresama blokiran. Na ovaj nacin pristupate WAP sadrzajima kroz mt:s proxy. Ukoliko zelite punu komunikaciju ka svim IP adresama na internetu, morate da koristite APN gprsinternet, samo sto u tom slucaju ne mozete da koristite gore pomenuti proxy, sto znaci da ne mozete pristupiti mondo wap portalu.

Na telenoru postoji jedan APN koji sluzi za obe stvari, dakle na telenor mrezi kroz apn internet imate pristup kako wap proxy-ju telenora tako i svim ostalim racunarima na internetu, i meni se ta varijanta vise svidja.

Sto se 3G-a tice, mt:s mreza signalizira telefonu da predje na 3G ukoliko je isti dostupan, Vas telefon predje na 3G, ali mt:s vama ne pruza servise kroz 3G mrezu jer se na to niste pretplatili. Oni mogu da telefonu naloze da se vrati na GSM ako na vasoj kartici nije aktiviran 3G, zasto to ne cine, ja ne znam.

Kod telenora je situacija sledeca, svim korisnicima (i prepaid i postpaid) je dozvoljeno da bez ikakve pretplate koriste 3G mrezu, zato sve radi bez problema, iako mi telefon vrlo cesto prelazi sa 3G na GSM, i obrnuto. Sad, telenor u ovom trenutku ima daleko losiju pokrivenost sto se 3G signala tice, ali to ovde nije bitno.

Nadam se da je sad jos malo jasnije. A ne informisanost operatera u mt:s korisnickom ne treba da cudi, zvao sam ih sa svog Telenor broja da se raspitam u vezi MIX paketa, i nisu znali da mi daju odgovor na postavljeno pitanje.
[ Catch 22 @ 08.10.2007. 21:03 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Razlika izmedju gprswap i gprsinternet APN-ova na mt:s mrezi je ogromna. Kroz gprswap imate pristup samo mt:s-ovom proxy serveru na adresi: 172.17.88.198, dok vam je saobracaj ka drugim IP adresama blokiran. Na ovaj nacin pristupate WAP sadrzajima kroz mt:s proxy. Ukoliko zelite punu komunikaciju ka svim IP adresama na internetu, morate da koristite APN gprsinternet, samo sto u tom slucaju ne mozete da koristite gore pomenuti proxy, sto znaci da ne mozete pristupiti mondo wap portalu.

Ovo naprosto nije tačno! Upravo sam na Telenor wap sajtu preko mts APN-a gprswap.
Stvari stoje ovako:
APN: gprswap - se koristi za wap browser-e
APN: gprsinternet - koriste web (html) browser-i, kao npr. opera-mini i sl.
APN: mms - se koristi za MMS
Za 3G telefone APN: 3Gmondo - se koristi za pristup 3G sadržajima na mts Mondo

Npr. trenutno koristim Nokia E50, koja u sebi ima ugrađena 2 različita browser-a, jedan je sa ikonom SERVICES i koristi se za wap sajtove i tu mi je kao default podešen mts-ov APN gprswap. Drugi sa ikonom WEB se koristi za http (normalne web) sajtove i tu mi je kao default podešen APN gprsinternet.
Za skidanje email-a direktno u telefon, pomoću ugrađenog client programa takođe koristim APN gprsinternet i trenutno imam aktivna (istovremeno konektovana) 4 e-mail naloga: Gmail, PTT, Panline i mts-ov.
Opera-mini je takođe podešena da koristi APN gprsinternet
Kada se sve u telefonu konfiguriše kako bog zapoveda, onda sve radi besprekorno... tj. svaki program koristi svoj APN, koji mu je postavljen kao default, bez ikakvih posebnih naknadnih intervencija korisnika...

PS
Evo upravo sam se preko ikone browsera WEB (koristi APN gprsinternet) konektovao na Mondo.
Dakle za Mondo je svejedno koji APN, ali bi po default-u trebalo da bude APN gprswap
[ Slobodan Milivojevic @ 08.10.2007. 22:34 ] @
Citat:
Catch 22: Ovo naprosto nije tačno! Upravo sam na Telenor wap sajtu preko mts APN-a gprswap.

To sto ste uspeli da otvorite Telenor WAP portal preko apn-a gprswap, znaci da ste mt:s proxy-ju poslali zahtev da on za vas otvori Telenor WAP, on je to ucinio i vratio Vam stranicu. Ovo ne menja cinjenicu da preko gprswap apn-a nemate pristup celom internetu.
[ bttp @ 08.10.2007. 23:37 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: To sto ste uspeli da otvorite Telenor WAP portal preko apn-a gprswap, znaci da ste mt:s proxy-ju poslali zahtev da on za vas otvori Telenor WAP, on je to ucinio i vratio Vam stranicu. Ovo ne menja cinjenicu da preko gprswap apn-a nemate pristup celom internetu.


Jeste da proxy server može da služi za ograničavanje pristupa određenim domenima/stranicama, ali mislim da mu je u ovom slučaju primarna namena da ubrza pristup putem keširanih sadržaja na samom proksiju. Ne znam ko bi i po kojim kriterijumima određivao kojim stranicama je moguće pristupati a kojima ne, odnosno vršio cenzuru (ipak nismo u Kini, bar ne još uvek:)

Inače evo svih postavki za Nokia N73 koje se dobiju slanjem sms ALL na 4777, kao što se vidi iz priloženog nema gprsinternet access pointa, kojeg ja ipak nekim volšebnim gorepomenutim načinom imam u telefonu.


[ Catch 22 @ 09.10.2007. 01:48 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: To sto ste uspeli da otvorite Telenor WAP portal preko apn-a gprswap, znaci da ste mt:s proxy-ju poslali zahtev da on za vas otvori Telenor WAP, on je to ucinio i vratio Vam stranicu. Ovo ne menja cinjenicu da preko gprswap apn-a nemate pristup celom internetu.

Pa moram opet da te demantujem, jer otvaram normalno SVE wap sajtove (wap.fitless.ru, www.balkan-mobile.com/wap/index.php, wap.symbianparadise.com, B92 wap, wap.verat.net, [es] wap,.... nisam još naišao na neki koji ne mogu da otvorim...)

Baš sad paralelno čitam i temu na es.wap-u o Nokiji 8600 preko APN gprswap...
:)

BTW
Telenor koristi poseban profil za e-mail, koji se razlikuje po tome što postoje parametri za DNS 1
APN: internet
username: mobtel
password: gprs
DNS 1: 217.065.192.001
DNS 2: 000.000.000.000


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 09.10.2007. u 03:05 GMT+1]
[ Deker @ 09.10.2007. 14:19 ] @
APN gprsinternet nije radio kod mene, jer je, po svemu sudeći, u pitanju kvalitet signala. Evo, sada, u centru Beograda, Java app rade (instango, movamessenger, ebuddy, gmail, flurry) itd. a nisu radile pre 2-3 dana na Ceraku. Za fabrički e-mail klijent koji koristi mts poštu, takođe je APN gprsinternet, sa napomenom da je proxy uključen u oba slučaja.
Inače, kao stalni i do pre par dana korisnik Telenora, Mobtela (8god.), razočaran sam sa MTS podrškom, kao i kvalitetom signala. Za uzvrat, MTS ima veću pokrivenost Srbije. Moram da priznam, razočaran sam i sa Telenorovim odnosom prema svojim korisnicima.

Prvi put sam čuo za slanje SMS ALL na 4777, i zaista radi, ali se ne dobija data account za APN internet. Mora ručno da se promeni. Pokušavao sam slanje SMS Erigprs na 770 koje je dato na http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22450 koje ne funkcioniše.

Još jedna sitnica. MTS, izgleda, ne dozvoljava slanje SMS-a preko GPRS-a (poruke se šalju dosta brže, na Telenoru to funkcioniše sasvim dobro).

Hvala svima na pomoći.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.10.2007. 17:48 ] @
Niste me dobro razumeli. Ono sto sam rekao je da vi imate pristup samo mt:s proxy serveru kroz APN gprswap. Taj proxy vama vraca bilo koju wap stranicu koju zatrazite od njega trazite.

Ja sam samo rekao da nemate direktan pristup internetu preko APN-a gprswap, i da zato preko njega ne rade sve aplikacije. Razlikujte direktan pristup i pristup preko proxy-ja.
[ Catch 22 @ 10.10.2007. 02:13 ] @
Citat:
Deker: APN gprsinternet nije radio kod mene, jer je, po svemu sudeći, u pitanju kvalitet signala. Evo, sada, u centru Beograda, Java app rade (instango, movamessenger, ebuddy, gmail, flurry) itd. a nisu radile pre 2-3 dana na Ceraku....

Prošle nedelje su nekoliko dana oba operatera imali problem sa GPRS-om i pristupom internetu. Kod mts-a je problem trajao malo duže, a poseban proeblem su imali sa vlastitim wap sajtom, koji je bio nedostupan za većinu korisnika. Nadajmo se da su sada stvari ponovo u punoj funkciji... bila je i neka, neproverena priča da postavljaju novu opremu... Uglavnom sada sve funcioniše kako treba.
[ pisac @ 12.10.2007. 13:51 ] @
GPRSwap je običan wap proxy, i ne služi za pristup "Internetu" već samo gledanje wap stana (bilo kojih).
GPRSinternet je tačka za pristup Internetu, i preko nje se dobija DNS adresa, nakon čega kompjuter (ili telefon) može sam da razrešava tražene adrese i pretražuje Internet (po bilo kom protokolu koji nije blokiran od strane MT:S-a).
[ bttp @ 12.10.2007. 20:22 ] @
Sad sam zvao (opet) korisnički servis da mi pošalju postavke za gprsinternet apn za sonyericsson k800i i kada sam sagovornici sa druge strane žice izložio svoju molbu (da sam od njih dobio apn gprswap ali da bih hteo gprsinternet te da li mi ga može poslati), ona mi je odgovorila "pa to vam je to wap-internet, jedno te isto". Onda sam ja pokušao da joj objasnim da to nije baš isto, da jedan ide preko proksija a drugi direktno, ona mi je odgovorila da mi ona ne može poslati taj apn gprsinternet već da moram sam da izmenim postavke u telefonu ručno. Toliko o tome.

Pokušao sam ručno da izmenim postavke i u sonyericssonu je to dosta komplikovanije rešeno nego kod nokije. Na jednom mestu biraš koji ćeš profil postavki da koristiš (internet settings) i tu možeš da menjaš adresu proksija user/pass za proksi i homepage, a druge postavke se menjaju u potpuno drugom meniju (data communication). Tu se mogu kreirati novi profili ili menjati postojeći. Znači prvo sam morao u internet settings da onemogućim proksi a zatim u data communication da promenim APN u gprsinternet. Tu ima još podosta nekih opcija kojih u Nokiji nema i koje su meni hajde da kažemo nedovoljno jasne (tipa request login yes/no itd.). Kada sam to uradio pokušao sam da se zakačim na gprs i nije išlo (nisam čekao da mi se pojavi poruka o neuspešnom povezivanju), već sam otišao nazad u postavke i u Authentication gde je bilo štiklirano samo PAP, uključio sam sve (PAP, CHAP, MS CHAP, MS CHAP v2 ako se dobro sećam) i nakon toga pokušao ponovo da se zakačim na gprs. Ovoga puta je uspelo, potrajalo je 20-30 sec dok nije uspostavio inicijalnu vezu (što je meni i dalje predugo) ali je nakon toga relativno brzo otvarao nove stranice.
Eto to je za onog momka koji nije mogao da podesi svoj SE za gprsinternet. Ja i dalje ne znam koju tačno on autentikaciju koristi i mrzi me sad da procesom eliminacije utvrđujem (u Nokiji postoje samo opcije Normal i Secure za autentikaciju), ako neko zna bio bih mu zahvalan da me uputi. Moguće je da bi radilo i sa PAP-om nego je tog trenutka bila loša veza ali čini mi se da ipak nije to

Pitanje: Da li postoji razlika između gprswap i gprsinternet apn-a ako je u oba upisan i enabled isti proxy server?

Citat:
Još jedna sitnica. MTS, izgleda, ne dozvoljava slanje SMS-a preko GPRS-a (poruke se šalju dosta brže, na Telenoru to funkcioniše sasvim dobro).


Na staroj Nokiji znam da sam uključio to use carrier GPRS za sms poruke i radilo je tako godinama na 064 (nisam primetio da sad ne radi makar ne koristim baš taj telefon lejtli) mada nisam primetio da je nešto radikalno brže slao nego inače (možda jeste a možda i nije). U ovom novom telefonu ni ne znam kako mi je to podešeno, baš ću da pogledam. Moguće da su nešto sprčkali i sa tim kao i sa ovim 3G-om što ne radi kako bi trebalo.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 12.10.2007. u 21:43 GMT+1]
[ Catch 22 @ 14.10.2007. 11:23 ] @
Citat:
Pitanje: Da li postoji razlika između gprswap i gprsinternet apn-a ako je u oba upisan i enabled isti proxy server?

APN gprsinternet po pravilu nema upisan proxy server
[ Mobtel @ 14.10.2007. 14:30 ] @
Nego da pitam kad sam vec tu ,jel radi nekom stanje na 797 sa 065 brojem?
ja presao na Mix tarifu i nema stanja nikako a vec je pola meseca proslo
[ zzviktor @ 14.10.2007. 14:38 ] @
Pa koja je razlika u podesavanjima izmedju mts vap i mts internet npr na nok
6630
umesto mts vap upisati mts internet
proksi server obrisati, a sa proksi portom 8080 sta treba raditi???
[ zzviktor @ 14.10.2007. 15:44 ] @
Pa nikome ne radi jer imaju problema, meni cak ne radi ni sifra jer sam
skoro aktivirao broj.
[ bttp @ 14.10.2007. 16:17 ] @
Citat:
zzviktor: Pa koja je razlika u podesavanjima izmedju mts vap i mts internet npr na nok
6630
umesto mts vap upisati mts internet
proksi server obrisati, a sa proksi portom 8080 sta treba raditi???


Mts wap je puko ime profila, pa menjanjem imena ne postižeš ništa. Treba unutar profila promeniti APN iz gprswap u gprsinternet i isključiti proxy server, postavka za proxy port nema funkciju ako je proxy isključen. Gospođica iz korisničkog servisa mi je rekla da gprsinternet služi za povezivanje računara na internet preko gprs-a, a na moju konstataciju da ga ja koristim sa telefona je rekla "pa dobro".

E sad, moj prethodni post o podešavanju gprsinternet na SE K800i se pokazao netačnim, after all. Naime SonyEricsson ima posebne postavke za svoj browser (internet settings/internet profiles) a posebne za Java aplikacije (internet settings/settings for Java), što ja nisam na vreme skapirao, tako da sam u stvari sve vreme iz Opera Mini koristio Mts wap profil, jer sam (naivno) mislio da se profil koji izaberem u Internet profiles koristi za sve Internet aplikacije. Ne. Za Java aplikacije u koje spada i Opera Mini se koriste Settings for Java, i kada sam u njima izabrao svoj novokreirani gprsinternet profil, nije uopšte funkcionisao, a nije ni iz SE browsera kada sam pokušao iz njega. Tako da više nisam siguran da li taj APN uopšte mogu da koriste svi telefoni ili samo neki, pošto mi u Nokiji radi pa radi. Nisam siguran za APN password, pretpostavio sam da je 064 kao i za sve ostale APN. Inače Opera Mini na ovom SonyEricssonu koji ja imam radi krajnje nepredvidljivo da ne kažem nepouzdano. Čas radi čas ne radi, dok njegov browser sa istim profilom radi uvek kada ga isprobam. Ne znam zašto je to tako, možda treba apdejtovati softver na telefonu, možda jer je Opera Mini u beta verziji, ali nešto ne fercera na SE dok na Nokiji sve radi kako bi trebalo.

Za proveru stanja sam pitao zašto ne radi, odgovoreno mi je da sistem nije ažuran i da ne znaju kada će to srediti. Isto sam saznao da uopšte nije moguće proveriti stanje data protoka, odnosno da tek post festum, tj na računu mogu da vidim koliko sam podataka preneo. To je glupo jer ako npr. uzmeš DATA tarifni dodatak, ne možeš da znaš koliko si od toga potrošio, odnosno koliko ti je ostalo, već moraš ručno da pregledaš logove na telefonu (ukoliko ih imaš) i da sabiraš protok iz svake sesije ako želiš da imaš nekakav uvid u stanje.

Citat:
Catch 22: APN gprsinternet po pravilu nema upisan proxy server


Da, znam da nema upisan proxy ali ako ga upišeš (a neko je ovde napisao kako je njemu telefon došao sa upisanim proksijem na tom APN), da li onda postoji praktična razlika između ta dva APN. Ja pretpostavljam da je nema.

Pitanje za Catch 22: Kojim putem si ti dobio gprsinternet za svoju Nokiu? Pošto ja nisam siguran odakle meni on u telefonu.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 14.10.2007. u 20:11 GMT+1]
[ Catch 22 @ 15.10.2007. 02:32 ] @
Pa čim sam stavio SIM karticu pojavile su mi se te stavke, a kada promenim SIM (062) pojave mi se stavke za Telenor. Ako hoću da mi ostanu i jedne i druge, bez obzira na karticu, onda moram malo da ih preimenujem... pa u tom slučaju imam i moje preimenovane (za oba operatera) plus one koje se automatski pojave sa karticom. Osim toga u Nokia E50 postoji i wizard, koji to odradi za čas, jedino moraju ručno da se upisuju svi detalji (user, password, proxy...)


PS
Potrebna su OBA APN-a, tako da mislim da je ideja sa prepravljanjem gprswap u gprsinternet loše rešenje...
APN: gprsinternet je BEZ PROXY-ja piše sve o tome u postovima iznad

A za kontrolu DATA protoka imam precizan log fajl, koji resetujem svakog prvog u mesecu


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 15.10.2007. u 03:48 GMT+1]
[ bttp @ 15.10.2007. 17:36 ] @
Citat:
Catch 22: Pa čim sam stavio SIM karticu pojavile su mi se te stavke, a kada promenim SIM (062) pojave mi se stavke za Telenor. PS
Potrebna su OBA APN-a, tako da mislim da je ideja sa prepravljanjem gprswap u gprsinternet loše rešenje...
APN: gprsinternet je BEZ PROXY-ja piše sve o tome u postovima iznad

A za kontrolu DATA protoka imam precizan log fajl, koji resetujem svakog prvog u mesecu

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 15.10.2007. u 03:48 GMT+1]


Da, i meni su se pojavile same od sebe ali mi je to bilo čudno, u stvari neverovatno da se automatski pojavljuju ispravne postavke. Čini mi se da kad sam pokrenuo taj settings wizard, da mi je ponudio operatere telekom srbija i mts, tako da sam bio u nedoumici koji da izaberem, no nebitno. Inače radiće ti i Services browser sa Internet APN-om, probaj ako ne veruješ, pa ne znam onda šta će ti oba APN ako ti već radi gprsinternet (osim ako baš mnogo voliš mondo portal i ako je tačno to da mu se može pristupiti samo kroz proksi, nisam proveravao)

Ponavljam: DA, ZNAM da je bez proksija ali AKO se upiše proksi.... znaš valjda da svaki ISP nudi proksi server za pristup net-u koji može i ne mora da se koristi (moraju oni kojima su blokirani portovi za regularan pristup, ostalu mogu a ne moraju). Nebitno i to ako već ne nisi razumemo pitanje.

Ta kontrola data protoka je krajnje glupa ali je jedina moguća (ja sam još gori, sabiram logove jer neću da resetujem glavni brojač. Npr u T-Mobile-HR samo pošalješ zahtev sličan onom kod proveravanja stanja na prepaid računu i dobiješ stanje na displeju. Kod nas čak ni operater tehničke podrške ne može da ti saopšti stanje.
[ bttp @ 16.10.2007. 08:31 ] @
Mislim da je do sada već svima jasno da svaki normalni operater ima samo jedan APN (dva ako računamo MMS koji ne znam dal neko još koristi), dok jedino mts ima zaseban APN za svaku uslugu (5 komada do sada), što je potpuno nebulozno i ne znam kako će se na kraju iskobeljati iz tih glupih postavki.
[ Catch 22 @ 16.10.2007. 10:37 ] @
Pa i Telenor nudi tri profila, treći je za E-mail:

Profile name: Telenor Email
APN: internet
login: mobtel (a može i: telenor )
Password: gprs
DNS1: 217.065.192.001
DNS2: 000.000.000.000

Profil Telenor Internet se od gornjeg razlikuje po tome što je DNS1: 000.000.000.000


E, sad da li je sve ovo "mess" ili je u pitanju "fine tuning"? Da li su svi profili "obavezni da bi sve radilo"? Da li se svi telefoni isto ponašaju (zbrka oko Port: 8080 ili Port:9201, Protocol: WAP ili Protocol: HTTP?)...
Sve sama "akademska pitanja"
[ Milosvidikovac @ 01.11.2007. 14:47 ] @
Imam dopunu 064 i kad je ukucam stize mi obavestenje Kartica nije jos aktivirana. Sta mu sad to znaci? Kartica nije istekla. Da li jos neko ima slicnih problema???
[ Slobodan Milivojevic @ 02.11.2007. 11:07 ] @
Dopunjujes karticom za dopunu?

Pa mozda su je prodali, a jos nije u sistemu... Mozda imaju guzvu u mt:sh...
[ Nesha_bg @ 02.11.2007. 14:52 ] @
Citat:
Milosvidikovac: Imam dopunu 064 i kad je ukucam stize mi obavestenje Kartica nije jos aktivirana. Sta mu sad to znaci? Kartica nije istekla. Da li jos neko ima slicnih problema???


Pozovi 789, daces seriski broj koji pocinje sa 600 i bice reseno.jer ponekad se desi da sa vaucerima za dopunu kada u neku radnju naprimer dodje neka kolicina vaucera kojima jos nisu aktivirani na sistemu, napise se reklamacija i posle 24 h mozes da dopunis kredit! Nemoj pokusavati da dopunjavas kredit sa tim vaucerom jer ce samo za dzabe kad pogresis 9 puta da ti se blokira sistem za dopunu kredita vaucerom!

[ owim @ 14.11.2007. 18:44 ] @
Moj dopis MTS-u:

"Poštovani, da li se pozivanje 0800 besplatnih brojeva fiksne telefonije naplaćuje
prilikom poziva sa mobitela? Ako da, kao koja vrsta poziva? Postpaid sam korisnik.
Takođe, kako se naplaćuju 0700 brojevi?"

Njihov odgovor:

"Postovani prema informacijama koje mi imamo pozivi ka brojevima 0800 su besplatni.
Mozete li nam pojasniti o kakvom je 0700 servisu rec, jer mi nemamo informaciju da postoji takav servis.
mt:s"

Drugari, šta vi mislite?

[ pisac @ 14.11.2007. 21:16 ] @
Pa šta je tu neobično, ljudi nemaju informaciju da tako nešto postoji. Verovatno je onaj direktor koji ima tu informaciju (negde u svojoj arhivi) trenutno na bolovanju :-) pa sve stoji dok se on ne vrati i prekopa arihivu.
[ Jbyn4e @ 14.11.2007. 22:34 ] @
Zasto bi MTS morao da zna to za 0800 i 0700? Zasto bi i bilo koji mobilni operater to morao da zna? Ali me bas zanima da li tu informaciju imaju i telenor i vip - ko ima njihove kartice mogao bi da se raspita.
To treba da zna pruzaoc tih brojeva, i da se raspitas kod njih...
Pogledati:
http://www.telekom.nadlanu.com.../PitaOdg.aspx?ac=solo&br=4
i sve ce biti mnogo jasnije :)
[ avala100 @ 15.11.2007. 07:43 ] @
Pa nisi u pravu.
Naravno da bi mt:s morao da zna. Kao i svako drugi. Mts mora da zna, jer mora da tarifira pozive prema toj mreznoj grupi. To radi mts a ne taj koga pozivas.
[ Jbyn4e @ 15.11.2007. 08:16 ] @
avala100,
jesi pogledao link gore?
lepo pise da NE moze da se zove 0800 i 0700, tako da ne moze ni da se tarifira...

Dobro, ajde, ,mozda bi i morali da znaju, ali me cisto zanima kakvo je stanje kod drugih operatera (vip i telenor), tj. da li oni znaju?
[ owim @ 15.11.2007. 12:57 ] @
Iz MTS mreže zvao sam 0800 free brojeve jer sam morao. Nakon ovog dopisa bio sam zbunjen, jer oni mi ispostavljaju račun za to.

Čudna je i formulacija: "Postovani prema informacijama koje mi imamo pozivi ka brojevima 0800 su besplatni." --> možda i nisu, ali na poslednjem papiru koji imamo na stolu piše da jesu ili, ovaj, otkud znam, videćete u listingu? --> tako zvuči reply!

0700 su brojevi fixne telefonije koji se tarifiraju jedan lokalni impuls BEZ OBZIRA IZ KOJE MREŽNE GRUPE SE ZOVE. 064/065 je takođe mrežna grupa, dakle, koliko to košta (kada se zove sa mobilnog telefona)? Jesam li lud što to pitam, a oni još luđi što ne znaju osnovnu ponudu svoje matične kompanije?

Nije bitno da li Telenor/VIP znaju, oni mi neće ispostaviti račun.
[ Jbyn4e @ 16.11.2007. 14:58 ] @
Citat:
owim: Iz MTS mreže zvao sam 0800 free brojeve jer sam morao.
...
Nije bitno da li Telenor/VIP znaju, oni mi neće ispostaviti račun.

Ne bilo mi tesko pa pitah priajtelja koji je pitao tamo koga zna....dakle, za postpaid 0800 su besplatni, 0700 se ne tarifira drugacije nego bilo koji poziv van mreze - znaci po ceni za tarifni profil kad zoves van mreze 064. 0780 i 0900 i slicni brojevi se posebno tarifiraju, u zavisnosti od broja.
Eto, ipak ispade netacna informacija na telekomovom sajtu da se ne moze zvati sa mobilnih mreza 0800 i slicni brojevi sa negeografskim kodom.

Znam da nije bitno za telenor/vip, samo me je zanimalo da li su oni bolje obavesteni (cisto da svi znamo da li je bolja situacija tamo).

Citat:
0700 su brojevi fixne telefonije koji se tarifiraju jedan lokalni impuls BEZ OBZIRA IZ KOJE MREŽNE GRUPE SE ZOVE. 064/065 je takođe mrežna grupa,

iz bilo koje mrezne grupe (geografske ili kako se to vec zove) FIKSNE telefonije, izgleda da ne vazi i za mobilnu telefoniju...
[ sofke @ 16.11.2007. 23:07 ] @
Posle dužeg išćekivanja i problema oko listinga poziva, napokon sam pregledao prošlomesečni listing i uočio jednu zanimljivu stvar. Tarifa je Mix250. 4.oktobra sam sa drugarom, koji je 064, pričao oko 8 minuta i na listingu umesto da piše 0 din (taj poziv pada u tih besplatnih 50 min), oni su meni to obračunali i naplatili 55,45 din !? Samo taj poziv. Svi ostali su 0 dinara. Na koju foru, ne znam. Ajde da je to bilo pred kraj meseca uz pretpostavku da sam potrošio tih 50 besplatnih minuta, ovako, zaista sam zbunjen.
[ sledgeh44 @ 16.11.2007. 23:52 ] @
Nije čudno :-) Ista greška (tj. više njih) se i meni pojavila na računu u BEL400 tarifi! Nazvao sam Call Center i vrlo ljubazno su mi objasnili da znaju za taj problem i da odem do najbližeg predstavništva MTS-a gde će se to rešiti! Nisam otišao jer nemam vremena za to, a i cifra nije ništa posebno (300-400csd), ali mi liči da bi mi to zaista odbili od sledećeg računa!
Znači, odšetaj do najbližeg MTS predstavništva (ili onog u kom, po tvom mišljenju, rade najbolje cice) i objasni im u čemu je stvar! Rekli su da jedino obavezno ponesem ličnu kartu zbog identifikacije a da listing računa nije potreban...

Pozdrav!
[ sofke @ 17.11.2007. 11:43 ] @
Juče sam uočio još jednu čudnu pojavu a tiče se mts mreže. Kada mi je mobilni ugašen, a mene neko zove sa fiksnog ili mobilnog, pozivalac dobija govorni automat koji mu kaže da bira nepostojeći broj?! Nema one poruke da pozvani korisnik trenutno nije dostupan bla, bla... jako nezgodno. Da li ste i vi to primetili?
[ Catch 22 @ 18.11.2007. 12:25 ] @
Evo jedan "primer iz života":
Citat:
EUnet Call centar mozete besplatno pozvati na 0800 300 400. Besplatni pozivi omoguceni su samo iz fiksne mreze, dok korisnici analognih centrala placaju cenu jednog telefonskog impulsa po pozivu.
Nasi Inzenjeri tehnicke podrske na raspolaganju su Vam 24 casa dnevno. Ukoliko zelite da pozovete nasu Podrsku pozovite broj 0700 300 400. Ako zelite da pozovete sa mreze mobilnih operatera, to mozete uciniti na broj (011) 202 3636


Sudeći po ovome nije besplatno ni za sve korisnike fiksne telefonije, pozivi sa analognih centrala sa takođe tarifiraju...
[ flash78 @ 18.11.2007. 22:25 ] @
Primeti sam taj problem pre oko mesec dana i uredno izvestio cc.
covek me ubedjivao da kada on okrene broj dobija da sam nedostupan pa me je sasvim zbunio.
Problem se desava na brojevima koji pocinju sa 00
[ Catch 22 @ 18.11.2007. 23:05 ] @
Citat:
flash78: Primeti sam taj problem pre oko mesec dana i uredno izvestio cc.
covek me ubedjivao da kada on okrene broj dobija da sam nedostupan pa me je sasvim zbunio.
Problem se desava na brojevima koji pocinju sa 00

Eeeh... terate me da gasim telefon i da proveravam.
Moj broj počinje sa 005 i uredno se javlja automat "... Pozvani korisnik trenutno nije dostupan...", evo mi odmah i stiže obaveštenje o propuštenom pozivu...
A sad i na drugom telefonu da je "korisnik.... ponovo dostupan"
[ Nabukodonosor @ 19.11.2007. 17:47 ] @
Vrlo cudna situacija, a jos jedna u prilog onoga sto sam napisao u naslovu. Naime, zove me majka iz Italije sa Wind mreze, i ima taj broj godinama unazad. Meni zvoni mobilni (064 postpaid broj) i na ekranu mi pise da me zove neko sa nekog 064 broja. Ja se javim, kad moja keva. Pitam je sa kog me to broja zoves, ona mi logicno kaze sa njenog Wind broja. Sutra me ponovo zove dva puta u toku dana i dva puta mi pokazuje da me zove neki 064 broj, znaci +38164xxxxxxx. Sva tri puta mi je pokazalo tri razlicita 064 broja. Dali su ovi ljudi u Lelekomu normalni?!
[ jablan @ 19.11.2007. 17:49 ] @
Meni se čini da se to zove VOIP...
[ pisac @ 19.11.2007. 18:33 ] @
Prso je taj Wind koji koristi divlji VoIP za prenos govora. Neka se tvoja majka žali zbog toga njima.
[ Emil Ranc @ 19.11.2007. 19:38 ] @
Pa ako je dobra veza, ne vidim zašto je korišćenje voip-a problem.

@Nabukodonosor
Koliko tvoja majka plaća kad zove na fiksni, a koliko kad zove na mobilni u Srbiji?
[ pisac @ 19.11.2007. 19:58 ] @
Pa vidiš valjda da jeste problem. Koriste divlji VoIP, a sigurno naplaćuju regularne cene.
[ Emil Ranc @ 19.11.2007. 20:02 ] @
E, sad, izvini, al' ne razumem se sasvim u tematiku. Kako izgleda pitomi :) VoIP? Ne ostavlja tragove za sobom, ono, ostaje originalni (u ovom slučaju) italijanski broj u CallerID? Ili nešto drugo?
[ markantz @ 19.11.2007. 20:41 ] @
Zove mene kolega sa broja +38162800XXYY u Nemacku a meni pise +4962800XXYY (isti broj samo je prefiks drugi).
Inace svi nasi operateri koriste VOIP za ino pozive, mada u manjoj meri i nikad nisam imao problema sa prijemom, za razliku od Skypea.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.11.2007. 21:18 ] @
Mene zvao drugar dok sam bio u Makedoniji, sa broja +3816482xx xxx, kad meni na ekranu pise +3896482xx xxx, bio sam u roaming-u, sa 063 postpaid karticom, i koristio mrezu T-Mobile.
[ owim @ 19.11.2007. 21:25 ] @
Citat:
Zove mene kolega sa broja +38162800XXYY u Nemacku a meni pise +4962800XXYY (isti broj samo je prefiks drugi).


Letos sam bio u CG u Promonte romingu sa Telenor postpejd brojem (dakle, ista kompanija), i koga god sam zvao iz CG rominga, ispisivalo se +38263<moj broj>.

Dakle, sve korektno, ali umesto +381, stajalo je +382. Onda su svi uzvraćali poziv i slali poruke na broj +38263<moj broj> koji, naravno, ne postoji.

Šta se tu desilo? Greška u numeraciji pri interkonekciji? VoIP? Verovatno se dešavalo svima u CG, ne samo meni (kraj jula-početak avgusta '07).

Žalio se Telenoru, nikad dobio odgovor.
[ markom @ 19.11.2007. 21:35 ] @
U svetu u kojem su telekomunikacije demonopolizovane, potpuno je normalno da operateri koriste jevtinije sisteme prenosa kad su "regularni", tj. tradicionalni 10-20x skuplji.

Telekom Srbija ima najvecu terminacionu tarifu u Evropi. Nije ni cudo sto "divlji" operateri cvetaju, kad regularna alternativa ne postoji.
[ pisac @ 19.11.2007. 21:38 ] @
Citat:
Emil Ranc: E, sad, izvini, al' ne razumem se sasvim u tematiku. Kako izgleda pitomi VoIP? Ne ostavlja tragove za sobom, ono, ostaje originalni (u ovom slučaju) italijanski broj u CallerID? Ili nešto drugo?
Da, upravo tako. Pitomi VoIP rade sami operateri medjusobno, a divlji VoIP radi neki Pera Lopov tako što postavi gejtveje i radi Interkonekciju. A taj Pera Lopov često i ne zna (ili ne želi) dovoljno dobro da podesi svoju opremu, pa se naplaćuju i razgovori koji nisu obavljeni (zauzeto, nedostupan, itd...).

Citat:
Slobodan Milivojevic: Mene zvao drugar dok sam bio u Makedoniji, sa broja +3816482xx xxx, kad meni na ekranu pise +3896482xx xxx, bio sam u roaming-u, sa 063 postpaid karticom, i koristio mrezu T-Mobile.


To se meni dešavalo dok sam bio u grčkoj (umesto +381... dobijem ponekad +30...). Pošto imam više brojeva i više telefona sa sobom (profesionalna deformacija ), uradio sam testiranje (zvao sam malo sam sebe), i utvrdio da problem nije do Grčkih operatera (na svima se to povremeno dešavalo), a do čega je... nemam pojma. Imam utisak da je neki medjunardni kanal preko koga se komunicira iz Srbije malo nepodešen, ili nešto slično.
[ pisac @ 19.11.2007. 21:48 ] @
Citat:
markom: U svetu u kojem su telekomunikacije demonopolizovane, potpuno je normalno da operateri koriste jevtinije sisteme prenosa kad su "regularni", tj. tradicionalni 10-20x skuplji.

Telekom Srbija ima najvecu terminacionu tarifu u Evropi. Nije ni cudo sto "divlji" operateri cvetaju, kad regularna alternativa ne postoji.


Ja sam imao priliku pre par godina da testiram operatere u Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, Francukoj, i rezultati su bili zadivljujući. Ne mogu svega da se setim (imam zapisano al me mrzi da tražim) ali ovoga se sećam:

Francuska:
Orange: za nijansu skuplji od ostala dva operatera, ali ne koristi VoIP sa Srbijom, i kvalitet razgovora je drastično bolji od ostala dva (koji koriste trećerazredni VoIP, skoro neupotrebljiv, često naplaćuje razgovore koji nisu ni obavljeni). Dakle, u Francuskoj sam koristio isključivo Orange.

Austrija:
A1: Najskuplji operater na koga sam naleteo u evropi, naplaćivao je neverovatnu sumu (valjda beše 110din/min) i zaokruživao razgovor na 60 sekundi, koristio je trećerazredni VoIP sa Srbijom (neupotrebljiv za normalan razgovor), a pri tome se dešavalo da se naplate razgovori koji nisu ni obaljveni. Znači, zauzeto, a meni divni A1 naplati 110din zbog toga što koristi šugavi VoIP Pere Lopova.

Tako da je moje mišljenje da ne koriste operateri VoIP da bi ponudili jeftiniju uslugu, već da bi odrali korisnike.
[ owim @ 19.11.2007. 23:14 ] @
Citat:
Telekom Srbija ima najvecu terminacionu tarifu u Evropi.

Šta je tačno terminaciona tarifa?
[ evolution @ 19.11.2007. 23:15 ] @
Da ne duzim, slicna prica je bila i na Telenor Forumu, izmedju korisnika Mobtel i Korisnickog servisa, i generalno nijedan mobilni operater nije imun na to:

Mobtel:
"I ja imam isti problem kad me zovu iz inostranstva. Mesto njihovog broja izlazi telenorov broj."



Korisnicki servis:
"1. varijanta: Fiksni broj KV - optika do KG - optika do BG - Telenor centrala - TELEKOM CENTRALA - Međunarodna veza sa MTel - Mtel centrala - veza do BS - Ja, zakačen na bugarsku BS

2. varijanta: Telenor broj u KV - BS KV - veza sa centralom u BG - TELEKOM CENTRALA - Međunarodna veza sa MTel - roaming - ja u Bugarskoj

U svakom slučaju, sav saobraćaj koji izlazi iz zemlje ide isključivo preko Telekomovih linija.

Dodatak u prilog "teoriji" je činjenica da izlazi samo "Call", a ne "Witheld" ili sličan HideID tag. Znači, u komunikaciji od pozivaoca do primaoca poziva se gubi signalizacija o identifikaciji. Nije skrivena ili otkrivena, NEMA JE.

@Mobtel: VoIP terminacija ...
Regularan put bi bio:
Centrala pozivaoca - međunarodni link - centrala Telekoma - centrala Telenora - Vaš broj
Trenutni put je:
Centrala pozivaoca - Internet link (VoIP) - internet veza do gsm gateway-a - poziv preko GSM GWa uz korišćenje lokalnog broja. "

http://forum.telenor.co.yu/viewtopic.php?p=35468#35468
[ Nabukodonosor @ 20.11.2007. 01:56 ] @
Ako je VoIP u pitanju onda je Wind poceo da ga koristi tek pre par dana jer u zadnjih nekoliko godina nije.
[ vlada84 @ 25.12.2007. 12:06 ] @
Da li vam se dešava da dok razgovarate sa nekim, ko je takođe u mt:s mreži da se dešavaju prekidi u razgovoru?
Pričate, onda pola sekunde prekid pa ponovo pričate... Tako da se u suštini nikad ne sporazumete lepo.
Imate li sličnog iskustva?
[ grba_dejn_3 @ 25.12.2007. 16:49 ] @
Da desava mi se, ali samo kad pricam sa nekim iz Sremcice gde je inace slab domet, inace ovako ne...
[ pisac @ 26.12.2007. 01:20 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic:to je redovna pojava na MTS-u, a uzrok je half rate enkoding koji primenjuju ne bi li smanjili zagušenje mreže.


HR me izaziva takve prekide. Mnogi i ne primećuju razliku između HR i FR. Takvi prekidi su verovatno posledica promene bazne stanice u toku razgovora.
[ vlada84 @ 26.12.2007. 13:01 ] @
Koja je razlika između HR i FR i šta je to uopšte?
Ne verujem da menja baznu stanicu svakih 10-ak sekundi neki dan a neki dan ne.
Takođe nije do mobilnog aparata greška zato što se mnogi žale na takve prekide (Kragujevac je u pitanju).
[ Stijak @ 26.12.2007. 22:11 ] @
Half Rate znači da se glasovna komunikacija obavlja uz duplo manji protok podataka (u odnosu na Full Rate), tj. kompresija je mnogo veća, pa je kvalitet zvuka mnogo lošiji. Npr. Kao poredjenje 128kbit-nog i 64 kbit-nog mp3 zapisa.
[ majce22 @ 28.12.2007. 15:52 ] @
sta god da je u pitanju i ja imam isti problem. mislila sam da je do aparata ali...
[ Davor Vlajkovic @ 28.12.2007. 15:57 ] @
Citat:
pisac: HR me izaziva takve prekide. Mnogi i ne primećuju razliku između HR i FR. Takvi prekidi su verovatno posledica promene bazne stanice u toku razgovora.

Izvinjavam se, ali meni ovo objašnjenje izgleda krajnje nelogično. Kako to da taj problem postoji samo na MTS mreži, i kako to da se isti problem javlja čak i u nekim vuko*ebinama za koje sam prilično siguran da nisu pokrivene sa više baznih stanica?
[ pisac @ 29.12.2007. 05:16 ] @
Zato što je mt:s mreža loša, i zato što ne postoje vukojebine koje nisu pokrivene sa više baznih stanica. Čak i kada nemaš domet, opet imaš signal više baznih stanica samo što je ispod granice upotrebljivosti.

Sem toga, ja sam rekao: "verovatno"

Ja lično imam prekide na mt:s mreži upravo kada se menja bazna stanica sa 900MHz na 1800MHz, a to isto nemam (ili je mnogo blaže) na Telenoru.
[ bakara @ 29.12.2007. 09:11 ] @
Citat:
pisac
Ja lično imam prekide na mt:s mreži upravo kada se menja bazna stanica sa 900MHz na 1800MHz, a to isto nemam (ili je mnogo blaže) na Telenoru.

Pa na telenoru je sve uvek bolje i brze...
Misli lepse...vidi dalje, cuveni slogan deluje
[ zzviktor @ 24.02.2008. 23:25 ] @
postovani da li ste primetili da je zvuk kod mts mreze u slusalici iz dana u dan sve losiji. Da li mene uho vara ili mi se cini da su se iz mts malo pogorsali sto se tice half rate pa im je zvuk kao da vam je zvucnik crkao, ovo sam proveravao u nekoliko mobilnih telefona i isto sam dobio kao rezultat, provera je isla sa nekoliko sim kartica.

Da li se i vama isto desava.
[ owim @ 25.02.2008. 01:36 ] @
Meni se povremeno čuje jak KŠŠŠŠŠŠŠŠ (neprijatan zvuk = 1sec) u slušalici, bez obzira koga zvao i s kog telefona unutar MTS. Sve ostalo mi je isto.
[ enthusy @ 03.03.2008. 17:04 ] @
Korisnik sam mt:s-a oko 7 godina (3 godine prepaid + 4 godine postpaid). Tokom koriscenja njihovih usluga nailazio sam na razne nebuloze , a neke od njih cu sada da navedem:

1) Pre oko recimo tri godine kada sam kreirao Mondo mail i hteo da u telefonu podesim pop3 i smtp server, na Mondo wap portalu sam nasao informaciju da je adresa oba servera x1.064.telekom.yu, ali ta adresa mi tipicno za mt:s nije radila. Zatim sam tri puta zvao korisnicki servis i razgovarao sa tri razlicite operaterke koje NISU znale ni sta je pop3 i smtp server ni za sta oni sluze. Nisu znale ni da oni imaju tu uslugu i uporno su mi objasnjavale kako da kreiram svoj Mondo mail nalog...

2) Kada sam napunio 22 godine prebacio sam postpaid broj sa imena svog prijatelja na moje ime jednostavno koristeci licnu kartu. Posle dva meseca sam opet otisao u korisnicki da uzmem 065 broj i dobio sledece objasnjenje:
"Vi mate 22 godine, prema tome da biste dobili postpaid broj mora Vam vam se potpisati i roditelj ili mozemo sada da napisemo molbu koju saljemo u Beograd bla bla bla...". Na to sam imao samo jedno pitanje:
"Izvinite, a kako sam ja pre dva meseca dobio postpaid broj samo sa licnom kartom???", a odgovor je bio:
"Pa ne znam ni ja kako ste vi dobili postpiad broj samo sa licnom kartom!!"
Kada sam izasao iz poslovnice nazvao sam korisnicki servis i pitao koliko godina treba da imam da bi moja licna karta bila dovoljna da dobijem postpaid, a operaterka je rekla:
"Nemamo mi tu informaciju... to se razlikuje od poslovnice do poslovlice...". Sto je najgore, to se u mt:s-u izgleda razlikuje od sluzbenice do sluzbenice i od smene do smene...

3) Kada sam narucio bluetooth i planer kao nagradu za poene iz mt:s kluba, cekao sam ih 42 dana iako su mi pri narucivanju poklona rekli da je krajnji rok za isporuku 30 dana (bar su mi tako rekli)! Inace, sada je taj rok cak 60 dana.

4) (ovo citaj obavezno, ovo je vrhunac idiotizma!!!)
Nadam se da je ovo sto cu sada ispricati jos neko primetio, barem delimicno. Oko mesec i po dana posle pojavljivanja novih paketa (Hello, Fresh i Mix) hteo sam da pogledam kolika kosta uspostava veze u Mix tarifi i informisao sam se na tri mesta, a rezultati su bili sledeci:
- Na web sajtu je pisalo 1.7 din. + PDV
- Na wap sajtu je pisalo 2.5 din. + PDV
- Operater iz korisnickog mi je rekao 2.9 din. + PDV
Operater je proverio informacije sa web i wap sajta dok sam bio na vezi i potrvdio mi da su obe netacne i da ce to biti ispravljeno (i ispravljeno je, posle duzeg vremena)

5) 5-6 mojih prijatelja je u toku odredjenih promotivnih akcija od mt:s-a uzelo Samsung X5xx ili X6xx i nikome od njih ne radi infrared na telefonu.

6) Ako ste gledali vase listinge, mogli ste primetiti da su neke MMS poruke recimo iz septembra naplacene u oktobru itd. Oni su svesni toga sto mi je rekla i sama operaterka kada sam je zvao da se zalim, ali mi nije rekla da rade nesto na tome.

7) (o ovoj sedmoj tacki postoji i cela tema na ovom sajtu)
Od septembra 2007. se u mt:s-u pojavio novi MIX paket koji je bio identicna kopija Telenorovog "PRENESI" paketa koji se tako i zove jer se nepotroseni minuti i poruke koji ulaze u pretplatu mogu preneti u naredna tri meseca. Kada je mt:s ponudio taj paket NIKADA i NIGDE nije ni pomenuo da prenosenje minuta nije karakteristika paketa nego da je to promocija. I odjednom, 20.-21. februara mt:s je poslao SMS poruke svojim korisnicima MIX paketa u kojima pise da je prenosenje minuta i poruka ipak samo promocija i da ce im izbrisati sve te minute i poruke za samo 8 dana koliko je bilo ostalo do kraja februara!!!

8) Na mt:s sajtu stoji sledeca tabela:
[att_img]

Taj nacin podesavanja telefona na mt:s-u ne radi vec vekovima, ali njima ne pada na pamet da tu glupost skinu sa sajta ili da ponovo podese taj servis.

9) Tokom celog oktobra 2007. godine postpaid korisnici mt:s-a nisu mogli da vide koliko je njihovo stanje racuna!



Dosta sam ja pricao, hajde sada malo da cujem vas...

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 03.03.2008. u 18:16 GMT+1]
[ Catch 22 @ 03.03.2008. 20:32 ] @
Konstatacije su ti manje - više sve na svom mestu, osim par detalja:
Citat:
2) ..."Vi mate 22 godine, prema tome da biste dobili postpaid broj mora Vam vam se potpisati i roditelj ili mozemo sada da napisemo molbu koju saljemo u Beograd bla bla bla...".

Moja ćerka je sa 19 godina, sama uz ličnu kartu prešla na postpaid uz proceduru od 10 minuta. Možda si ti hteo da "pazariš i neki skuplji telefon uz ugovor" pa su postavljali dodatne uslove (probaj to u Telenoru pa da vidiš kakva je procedura kod njih!)
Citat:
5) 5-6 mojih prijatelja je u toku odredjenih promotivnih akcija od mt:s-a uzelo Samsung X5xx ili X6xx i nikome od njih ne radi infrared na telefonu.

Samsung je poznat po svom gotovo neupotrebljivom IRDA, a i da nije tako ne vidim kakve veze ima mts sa kvalitetom Samsung (ili bilo kog drugog) telefona (?!?)

Citat:
6) Ako ste gledali vase listinge, mogli ste primetiti da su neke MMS poruke recimo iz septembra naplacene u oktobru itd.

Pa moraju valda nekad da ti ih i naplate, ako si ih već iskoristio

Da se razumemo i sam koristim postpaid mts-a, i besan sam na njih zbog bahatog tretmana prema pretplatnicima od kojih žive.
Koristim i prepaid brojeve druga dva operatera, par puta sam se bavio analizom vredi li menjati postpaid usluge koje sada koristim, ali nažalost nisam došao do zadovoljavajućeg zaključka (izbor se uvek svodi na "gde bih bio manje nezadovoljan", jer definitivno nigde ne bih bio potpuno zadovoljan)
[ Slobodan Milivojevic @ 03.03.2008. 20:49 ] @
Citat:
Catch 22: ...Moja ćerka je sa 19 godina, sama uz ličnu kartu prešla na postpaid uz proceduru od 10 minuta. Možda si ti hteo da "pazariš i neki skuplji telefon uz ugovor" pa su postavljali dodatne uslove (probaj to u Telenoru pa da vidiš kakva je procedura kod njih!)...


Kod Telenora nije odmah moguce uzeti telefon ako nemate pozitivan izvestaj iz kreditnog biroa, ali, ako ste duze od 6 meseci postpaid korisnik, i uredno izmirujete racune, mozete potpisati aneks ugovora i uzeti telefon uz obavezu od 12 ili 24 meseci. Takodje moguce je potpisati i potpuno novi postpaid ugovor i uzeti telefon, takodje uz ugovornu obavezu od 2 godine.
Bar su mi tako u Telenor prodavnici rekli. Sto se tice samog postpaid ugovora bez kupovine telefona i ugovorne obaveze, tu sve ide odmah, bez ikakvih problema. Ja sam svoj ugovor zakljucio 5 dana nakon 18. rodjendana. (pre nesto vise od 3 ipo godine).

Izvinjavam se za mali offtopic.
[ enthusy @ 04.03.2008. 12:32 ] @
Citat:
Catch 22: Moja ćerka je sa 19 godina, sama uz ličnu kartu prešla na postpaid uz proceduru od 10 minuta. Možda si ti hteo da "pazariš i neki skuplji telefon uz ugovor" pa su postavljali dodatne uslove
:(

Ne ne, ja sam hteo broj bez telefona i bez skupog tarifnog paketa... I dobio sam ga tek posle molbe koja je otisla u Beograd. Napomena, ovo je bilo u poslovnici u Novom Sadu.
[ zeljovan @ 05.03.2008. 08:30 ] @
Elem, u promotivnom periodu kupih modem PCMCIA E630 i karticu za koriscenje interneta na lap-topu.

Katastrofa, preko mts expresa poslali su mi modem na adresu, naravno nisam bio kuci tako da sam sutradan isao u postu da potpisem ugovor i preuzmem gore navedeni modem. Preuzmem modem dodjem kuci sve ispodesavam na lap-topu a ono nema signala, zovem 067789 a ono jos veca katastrofa kazu signal ne mozete dobiti dok ugovor ne dodje u MTS, mada mi to niko nije saopstio od njihovih operatera prilikom uzimanja mojih podataka.

Dobijem ja taj signal sa nekih 5 dana, i pocnem da koristim internet, *radi se o 128mb/s brzina i 1gb download podataka na mesecnom nivou koji kosta 900 din bez PDV-a *. Stize kraj meseca januara ispratim ja brojcanik na lap-top-u koji sam dobrbio gde sam potrosio oko 900 mb, reko sta je sigurno sigurno da ne probijem limit. Zatim stize racun za januar mesec u iznosu od 1424,64 dinara. Kako god racunali ta cifra je ne izvodljiva, pozovem operatere a ono BRUKA,ako ce te mi da verujete mrzi me da i pisem pocevsi od toga da jedan kaze da je laik za tu problematiku, drugi kaze da nezna da 1mb ima 1024 kb, itd... uspem da dobijem broj fax. gde mogu da se zalim, nebudem len napisem jednu zalbu, posaljem je nema odgovora, posaljem istu zalbu drugi put nema odgovora, napisem trecu zalbu gde navedem da cu MTS da tuzim na osnovu sklopljenog ugovora za dva sata zove me "neko iz MTS-a" kaze mi gospodine uzeli smo u razmatranje vasu zalbu, budite strpljivi resi ce mo vas problem, ali racun morate platiti a MTS ce retroaktivno da vam smanji racun za februar.

Nisam vise pametan, kako izaci s njima na kraj. Samo znam jedno da vidim kakav je racun za februar i onda se moramo videti na sudu ako nebudu ispostovali ugovor.

Primeri:
Zaduzenje: 1424.64
Stanje: 1472.01
Preostali besplatni saobracaj:
U mrezi mts: 0:00
Van mreze: 0:00
Sms: 0
Gprs(KB): 521901

[ test1234 @ 05.03.2008. 10:00 ] @
Ja sam uzeo AMILO Pro(UMTS) sa 3G Watcher-om, priznajem nevoljno, znate ipak je ovo Srbija. Ovo radi neocekivano dobro i sto je jos vaznije veoma brzo, pardon, zadovoljavajuce brzo. Kod kuce imam SBB i cesto ne znam sta koristim u brzini, zurbi. Uzeo sam post-pejd od 5G mesecno, cerke i ja uspemo da utucemo 5+2G od SBB-a. Komocija MTS-ovog 3G-a je za mene ekstra, radi svuda u Bgd-u, (van Bgd-a EDGE doduse sporo) u kolima imam adapter za AMILO i uvek je na ,,spavanju,, , sve sto mi je potrebmo sa net-a dobijem za manje od minut, recimo svaki, ali bas svaki kucni broj u Bgd-u cak i onaj tipa ,,119z,, . Sto se racuna tice 3G Watcher ima brojac tako da imam uvek perfektnu kontrolu potrosnje. Nemam veze sa MTS-om da neko ne pomisli ........
[ zeljovan @ 05.03.2008. 11:09 ] @
Pozdrav.
Citat:
test1234: Ja sam uzeo AMILO Pro(UMTS) sa 3G Watcher-om, priznajem nevoljno, znate ipak je ovo Srbija. Ovo radi neocekivano dobro i sto je jos vaznije veoma brzo, pardon, zadovoljavajuce brzo. Kod kuce imam SBB i cesto ne znam sta koristim u brzini, zurbi. Uzeo sam post-pejd od 5G mesecno, cerke i ja uspemo da utucemo 5+2G od SBB-a. Komocija MTS-ovog 3G-a je za mene ekstra, radi svuda u Bgd-u, (van Bgd-a EDGE doduse sporo) u kolima imam adapter za AMILO i uvek je na ,,spavanju,, , sve sto mi je potrebmo sa net-a dobijem za manje od minut, recimo svaki, ali bas svaki kucni broj u Bgd-u cak i onaj tipa ,,119z,, . Sto se racuna tice 3G Watcher ima brojac tako da imam uvek perfektnu kontrolu potrosnje. Nemam veze sa MTS-om da neko ne pomisli ........



Sta se tice brzine, tu nemam nista da se pozalim. U gradu mi 3G super funkcionise, brzo skida i otvara strane itd... van grada pretezno se konektuje na GSM/GPRS znaci sta se tice i samog brojcanika koji odbrojava sam odlazno/dolazni protok i to je OK, ali druze nije ok, nplata MTS-a njihovi obracuni i ostale usluge.

Pozdrav
[ MatezYU @ 25.03.2008. 21:09 ] @
Danas sam rešio da odem u mt:s i da raskinem postpaid ugovor!
Rekoh sebi: dosta je bilo za****ncije...
Na ulazu me je dočekao jedan veoma "ljubazan" security-man. Uputio me na stolicu da čekam malo (cc 20min). Posle kaže idi na treći šalter..
Odem ti ja tamo. Kad ono, tri šaltera a radi jedan službenik, nešto mulja sa nekim likom.. Sedeo sam tamo cirka 45min, izučio sve prepaid i postpaid ponude, dok se ova moja sa šaltera kafenisala sa društvom.. Pored mene su prolazili kao pored turskog groblja..
Toliko o poslovnosti telekoma..
Samo znam jedno, nikad više Telekom postpaid..
[ Joker @ 31.03.2008. 06:45 ] @
Citat:
Nesha_bg: I ranije si uvek mogao da dobijes tu informaciju preko 789..... ali dobro

pozz

Da li moramo svaku reklamu i svaku promociju da proveravamo preko 789 i da li ćemo dobiti tačnu informaciju, pošto mi se par puta dešavalo da na sajtu ima info o nekoj akciji ili promeni a operater na 789 pojma nema o tome.
[ Nesha_bg @ 31.03.2008. 10:43 ] @
Citat:
Joker: Da li moramo svaku reklamu i svaku promociju da proveravamo preko 789 i da li ćemo dobiti tačnu informaciju, pošto mi se par puta dešavalo da na sajtu ima info o nekoj akciji ili promeni a operater na 789 pojma nema o tome.


Ok.. Video si reklamu na Tv-u pricajte sa vise od 5 miliona.. . . .bla bla bla....
REci mi jel objasnjeno kako da aktiviras na svom broju? Jel devojka u reklami kaze kako se aktivira, posle koliko dobijas potvrdu aktivacije, koliko usluga traje? Ili u reklami se kaze na kraju da se pozove 789 za vise informacija. Takodje na sajtu mt:s-a ima detaljno objasnjeno.....

Ako te mrzi da citas po sajtu i nezelis da pricas sa operaterima pitas ortaka kako da aktiviras, onda kad ti se tarifira uspostava veze a tebi to niko nije rekao zoves call centar i izdires se na nas....
Iskreno nije nista licno a ako gresim ispravi me.... A nemamo mi 200 kampanja svaki dan da bih sad bio problem ako te neka zanima da pozoves besplatno 789...

Sto se tice davanja pogresnih informacija, preuzecu krivicu na sebe, svaki covek koji radi mora da pogresi, jednostavno mozak stane u trenutku , jos ako je neka kampanja aktuelna i nju ponavljas ceo dan, ti nazoves za nesto drugo, ja automatski pricam ono sto sam pricao ceo dan, naravno nedesava se to uvek ali nemozes uvek biti 100% skoncetrisan ...
Ako ima neko ovde ko je jos radio u call centru on to bolje zna.... Da nepricam da prethodni poziv je bilo neko uznemiravanje, koje te do srzi iznervira, a vec posle 5 sekudni mora da si "profesionalan".....
Posle 5-6 sati rada pricam sa korisnikom,zavrsim razgovor a da ne znam sta sam pricao.... Nekima ce to mozda zvucati smesno, ali nemojte misliti da je cc operater jednostavan posao!

Nadam se @joker da razumes.... Ja kao sto sam i pre napisao sam ovde ne zbog promovisanja mts-a , vec samo da vama pruzim neku informaciju za koju smatram da bi vam bila korisna,
kao sto sam ja za sebe upravo na ovom sajtu nasao ama bash sve informacije koje su me zanimale.

Veliki pozdrav
Nesha




[ Joker @ 31.03.2008. 11:33 ] @
U potpunosti te razumem, nije bilo ništa lično ni sa moje strane. Hteo sam da kazem, ako se u reklami kaže:
razgovarajte sa više od 5 miliona prijatelja za 0 din/min, 24 sata dnevno.
Naravno da ću nazvati da pitam kako se aktivira usluga i koliko ta usluga košta, a nemam razloga da pitam koliko me minut razgovora košta i da li imam ograničenje u minutama u toku meseca. Jer je u reklami to rečeno, tu ne postoji nejasnoća. 0 din/min i tako 24h dnevno. Po meni je to jasno i ne treba oko toga da vodim diskusiju sa opraterom u call centru, ne ?
Verovatno i vama takva reklama stvara problem, jer morate objašnjavati da to baš nije 0 i da ne može pričati 432000 minuta mesečno
Što se tiče informacije koju nisam dobio ne radi se o neznanju nego o neobaveštenosti (niste vi krivi, nego informacija ne stigne do vas), informacija je objavljena na sajtu, ali operater ne zna za nju.
Naravno da je dobro što učestvuješ na forumu jer možemo dobiti tačnu informaciju.
[ zzviktor @ 31.03.2008. 12:37 ] @
Nesha jate razumem da jevas posao tezak i nije ni malo jednostavan, ali se
radi o tome da ni vi u c.c niste uvek obavesteni od nadleznih o nekim
kampanjama,ili vas lose obaveste pa vas mi korisnici onda blatimo...Vi ste
topovsko meso vasih nadredjenih.
[ maxxxic @ 31.03.2008. 16:45 ] @
Citat:

Ako te mrzi da citas po sajtu i nezelis da pricas sa operaterima pitas ortaka kako da aktiviras, onda kad ti se tarifira uspostava veze a tebi to niko nije rekao zoves call centar i izdires se na nas....
Iskreno nije nista licno a ako gresim ispravi me.... A nemamo mi 200 kampanja svaki dan da bih sad bio problem ako te neka zanima da pozoves besplatno 789...
Veliki pozdrav
Nesha


imam ja jedno pitanje
još kad bi se neko na 789 javio nakon 0 , tj. automat najavi da će se uskoro javiti Operater i nakon par sekundi se prekine veza ( već desetak puta u zadnjih sat-sat ipo ), džabe što je džabe kad se "gospoda" nejavljaju na pozive korisnika !!??
[ Nesha_bg @ 31.03.2008. 18:11 ] @
@joker i @zzviktor

Citat:
(niste vi krivi, nego informacija ne stigne do vas)


Citat:
Vi ste topovsko meso vasih nadredjenih.


ljudi sta da vam kazem..... Nego me sad zabrinjava ovo sto cu citirati ispod :)

Citat:
maxxxic: imam ja jedno pitanje
još kad bi se neko na 789 javio nakon 0 , tj. automat najavi da će se uskoro javiti Operater i nakon par sekundi se prekine veza ( već desetak puta u zadnjih sat-sat ipo )


Ok, pocnimo redom ,jesi ugasio i upalio tel, jesi probao karticu u drugom telefonu? Jel se desava jos nekom osim tebi u tvom kraju? Jel se to desava ikom na ovom forumu
Koliko cesto imas ovakav problem? Moguce da je jednostavno opterecena mreza zadnjih sat ipo u tvom mestu, a manje moguce da call centar neradi .....

Sad ide ono pitanje zashto si svao call centar, mozes ovde negde postaviti pitanje dobio bih vec odgovor, ( sumljam da na forumu vec nije odgovoreno ili nema to isto na sajtu mts , ili je tvoj problem samo sto nemozes da dobijes cc)

Citat:
džabe što je džabe kad se "gospoda" nejavljaju na pozive korisnika !!??


Na ovo ti necu nista reci , ali ako mislis da sam gospodin... Hvala.... :)

pozz nesha
[ owim @ 01.04.2008. 11:00 ] @
Citat:
Jel se to desava ikom na ovom forumu. Koliko cesto imas ovakav problem?


Sada smo krenuli u off-topic. Meni se dešava, i često je. Zazvoni da se javi operater i prekine se veza. Nema veze sa dobom dana - posle čekanja od 3min, posle 0sec čekanja. Nekad se ponovi opet kad pozovem, nekad ne. Nisam uočio nikakvu zakonitost. Statistika na malom uzorku nije merodavna, cenim da se 2-4% poziva završava na ovaj način. Zovem sa različitih brojeva, raziličitih telefona, što 789, što 788.

Ne računam kad "zvoni u prazno".
[ enthusy @ 04.04.2008. 19:23 ] @
Šta se dešava sa mt:s mrežom????? Pre skoro mesec dana gprs je postao i ostao gori nego ikada! Tamo gde nije savršen signal sve češće gprs je neupotrebljiv... a i sve češće pri pozivima automat govori da je neko "nedostupan" iako nije... a pojavilo se i nešto sasvim novo, da nekada pokazuje da je korisnik "zauzet" iako nije! Napominjem: ove zaključke nisam izvodio ja sam nego mi se u ovih poslednjih 20-30 dana na sve ovo žale i moji prijatelji!
Još jedna jako interesantna stvar, čak su mi se i prijatelji iz Republike Srpske koji koriste m:tel mrežu žalili da su i oni počeli da imaju extra loš ili neupotrebljiv gprs u navedenom periodu!
Da li neko zna o čemu se radi??? mt:s je uvek bio lošeg kvaliteta, ali je do sada bio upotrebljiv!
[ Svetislav P. @ 08.04.2008. 08:28 ] @
Evo da ja opisem slucaj koji ce verovatno dovesti do raskida 4.5 godisnjeg ugovora sa MTS-om.
Dobio sam racun za februar za 250 dinara veci nego sto bi trebalo. Sacekao sam listing i video da mi je naplacen poziv u trajanju od skoro 50 minuta, iako sam u trenutku obavljanja tog poziva imao jos dosta besplatnih minuta.
Normalno resio sam da uputim reklamaciju. U poslovnici su me naravno posavetovali da platim ceo racun, a oni ce mi odbiti od sledeceg racuna ako su pogresili,jer je tako predvidjeno propisima.
Kad sam im pokazao clan opstih uslova ugovora u kome stoji da imam pravo da uplatim samo nesporan deo dok se ne resi reklamacija, presli su na ubedjivanje kako je najjednostavnije (za njih) da ja ipak platim ceo racun bez obzira sto nije bas obavezno da uradim tako. Naravno nisam ih poslusao.
Jos cekam zvanican odgovor na reklamaciju ali su me vec pozvali iz korisnickog servisa da me obaveste da ce moja reklamacija biti odbijena.
A objasnjenje je sledece. Ja jesam imao jos besplatnih minuta u trenutku obavljanja tog razgovora. Ali u toku tog poziva meni su istekli preneti minuti iz prethodnog
meseca a sistem je tako podesen da odmah pocne naplatu poziva a ne da predje na trosenje besplatnih minuta iz februara. Tek po okoncanju tog razgovora sistem je presao na skidanje februarskih besplatnih minuta. Uz njihov zakljucak da nema osnova da mi uvaze reklamaciju jer je sistem obracunao onako kako je podesen, dakle nema nikakve greske. Dakle sistem je podesen da potkrada .
Meni ne pada na pamet i dalje ostanem postpejd korisnik takve kompanije.

[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2008. 09:36 ] @
Strašno! Da ti odbiju reklamaciju iako si ti potpuno upravu... Izem ti takvo poslovanje... Meni je Telenor odbio žalbu koju sam imao zbog davanja lažnih informacija meni kao korisniku od strane zaposlenih u Telenoru, a u vezi novog obracuna poziva na prenesi paketima, ali su se pozvali na to da ja nemam dokaza za takvu tvrdnju i to je tacno jer ja nemam snimljene razgovore...

Ali ovo sto se tebi desilo, da iako si 100% upravu i nema nikakve sumnje da treba da bude kako si ti rekao a oni to odbiju uz obrazloženje da je sistem tako podešen to je već užasmo loše ophođenje prema korisnicima.
[ Jbyn4e @ 08.04.2008. 15:44 ] @
Kakva glupost! Neverovatno, znaci imas besplatnih minuta, ali zbog sistema treba da ti naplate? Sto je to tvoj problem kako njima radi sistem? Svasta.

Ja bih ipak sacekao zvanicno da te odbiju pa pisao zalbu na odbijenicu, jer tebe ne treba da interesuje kako njihov sistem radi vec koliko besplatnih minuta imas.
[ enthusy @ 09.04.2008. 00:22 ] @
Pa kakve ti veze imaš sa njihovim internim problemima i nesposobnosti da podese sistem?! Oni nisu normalni! Pa to je isto kao da ti sada njima kažeš: "Ja svakog 15. u mesecu vama platim račun za prethodni mesec jer mi je raspored tako podešen. A pošto sam ovog 15 preskočio plaćanje računa, ja vam isti ne mogu više nikada platiti i odbiću vaše zahteve za naplatom". Pa ja veću glupost vezanu za naše mobilne operatere još nisam čuo!
[ enthusy @ 17.04.2008. 14:58 ] @
Da li ovde ima neko ko je danas koristio svoj telefon sa mt:s karticom u Novom Sadu i ako ima neka napiše kako se proveo... Danas kada sam oko podne pogledao svoj telefon video sam 12 sms poruka od mt:s-a od kojih je svaka bila na temu "Propušteni pozivi..." iako sam sve vreme bio dostupan!!! A kada sam pokušao da zovem, svaki 15. poziv ka drugom mt:s broju bi mi bio ostvaren, a ostali bi bili sa signalom za zauzeto ili porukom "korisnik nedostupan". Od prijatelja iz drugih gradova sam saznao da mreža različito funkcioniše od grada do grada, ali mi se niko nije zalio da je imao baš ovakve probleme. A od prijatelja iz Novog Sada sam danas dobio samo psovke pri pomenu mt:s mreže
[ enthusy @ 21.04.2008. 20:41 ] @
Koja je adresa zvaničnog mt:s foruma?
[ Jbyn4e @ 21.04.2008. 20:52 ] @
Idi na mondo pa forum pa ces ga vec videti.
[ gojnik @ 21.04.2008. 21:04 ] @
http://forum.mtsmondo.com/inde...f3ea2ed9eb3658&showforum=4
[ oskar1 @ 03.07.2008. 22:54 ] @
Interesuje me ako zna neko da mi kaže nešto oko vađenja listinga za odlazno-dolazne pozive?

Naime, da li je moguće po sudskom nalogu izvaditi listing odlazno-dolaznih poziva za period od pre devet meseci i da li je to moguće za pre paid korisnike uopšte? Operator na vezi u Telekomu mi je rekao da uopšte ne postoji mogućnost vađenja listinga za pre paid brojeve, pa me zanimaju vaša saznanja o tome!
[ meda011 @ 03.07.2008. 23:50 ] @
Citat:
oskar1: Interesuje me ako zna neko da mi kaže nešto oko vađenja listinga za odlazno-dolazne pozive?

Naime, da li je moguće po sudskom nalogu izvaditi listing odlazno-dolaznih poziva za period od pre devet meseci i da li je to moguće za pre paid korisnike uopšte? Operator na vezi u Telekomu mi je rekao da uopšte ne postoji mogućnost vađenja listinga za pre paid brojeve, pa me zanimaju vaša saznanja o tome!


Svi operateri su duzni da daju listinge po nalogu suda, to sto ti je operater rekao samo dokazuje da imaju uzasan cc
[ oskar1 @ 04.07.2008. 09:03 ] @
A da li je moguće za period od pre devet meseci?

Malo mi je nelogično da se dobija listing za prepaid brojeve, al' ajde...U toku krivičnog postupka moj telefon sa 064 prepaid brojem je bio u MUP-u, zatim u sudu i nikakav listing nije bio utvrđen sa tog broja( ne znam iz kojih razloga, a bio je bitan za postupak), pa sam zaključio da nije moguće dobiti listing!
Da li znate koliko može da potraje ta procedura oko davanja listinga sudu!

A inače, listing koji se sada želi dobiti jesu nekakvi prepaid brojevi koji su zvani sa izvesnog telefona, a nepostoji kartica?!

Što se tiče listinga SMS-a za određeni period, koja je fora sa tim?

Hvala?
[ zzviktor @ 04.07.2008. 09:20 ] @
Pa usvakom slucaju moze se dobiti listing svih primljenih i pozvanih brojeva
kao i poslatih sms poruka mislim da se log cuva 2 god. Na zahtev suda ili
policije mts kao i svaki drugi operater je duzan da zda listing za svaki
broj bio da je to pre ili post pajd sistem naplate....

Listing kod telekoma i vipa nije komercijalno moguc ali zahtevi suda i MUP-a
nisu komercijalni vec zahtevi za zastitu zakonitosti i cuvanje ustavnog
poretka zemlje...
[ oskar1 @ 04.07.2008. 09:37 ] @
Još jedno podpitanje u vezi sa tim.

Prošle godine, tj. pre devet meseci imao sam prepaid broj koji je kupljen na trafici, znači bez lične karte. Kasnije posle nekoliko meseci sam taj broj prebacio na postpaid i sklopio ugovor o prelasku sa prepaida na postpaid.
E sad interesuje me da li će se u listingu za taj period kada je vlasnik broja faktički bio nepoznat, pojaviti moje ime i prezime, jer u tom periodu ja faktički nisam bio vlasnik.
U principu ne veštači se moj broj, već tuđi broj, ali sa tog tuđeg broja postoji poziv upućen ka meni. Pa me interesuje da li će moj broj kao primaoc poziva biti označen mojim imenom i prezimenom, za taj period kada nisam bio vlasnik?
[ zzviktor @ 04.07.2008. 13:49 ] @
Postovani

BBrojevi u listungu bilo koje telefonske kompanije se ne oznacavaju imenima
i prezimenima korisnika vec samo i iskljucivo korisnickim brojem.
[ meda011 @ 04.07.2008. 14:50 ] @
Citat:
zzviktor: Postovani

BBrojevi u listungu bilo koje telefonske kompanije se ne oznacavaju imenima
i prezimenima korisnika vec samo i iskljucivo korisnickim brojem.


Takodje su vezani za IMEI broj telefona, a ti sad vidi da li mogu da te povezu sa tim brojem :)
[ fanfon @ 04.07.2008. 16:47 ] @
I meni su danas stigle 2 sms poruke da sam imao propustene pozive iako sam bio dostupan. U ovom trenutku uopste nema signala. Mrtvo sve...
[ oskar1 @ 04.07.2008. 17:02 ] @
Telefon je kod mene, nije u sudu, tako da taj IMEI telefonskog aparata otpada.
Ako se ne pominju imena korisnika onda je dobro, a i kako bi mogli kad su kupljeni na trafici!
U svakom slučaju hvala vam na objašnjenjima!
[ meda011 @ 04.07.2008. 18:22 ] @
Nisi bas dobro shvatio poentu price, Ako te IMEI broj vezuje sa odredjenim telefonskim brojevima u odredjenom periodu, onda mozes da tvrdis i da je telefon bio kod mene, ali si pukao.
[ oskar1 @ 04.07.2008. 18:37 ] @
Neznam, laik sam za te stvari, pa možda ne kapiram baš!
U principu, sa određenog broja , kome se nezna vlasnik, nema kartice tog broja, nema gsm aparata od koga potiče taj broj i ne znam odakle se pojavio u postupku, želi se utvrditi listing! Postoji verovatnoća da je sa tog meni nepoznatog broja bio upućen poziv meni, tj prema mom broju, pa se zbog toga plašim da ne budem doveden u vezu sa tim. Moj broj, koji sam tada kristio bio je prepaid, a sada je taj isti broj prebačen na postpaid na moje ime! Pa mi nije jasno da li ću ja kao, "pasivni" biti označen u listingu kao vlasnik tog broja, iako u tom periodu, formalno nisam bio!

Izvinjavam se ako sam možda malo odlutao od suštine, ali mi zaista vrede vaša objašnjenja!
[ genijalcina @ 11.07.2008. 13:15 ] @
Ako nekome proradi 773, nek se javne... Meni jos salje da servis nije u funkciji... Pozzzz
[ mekbejn021 @ 30.07.2008. 13:21 ] @
Nov sam ovde, pa ne znam postavljam li ovaj problem na pravo mesto ... naime, imam problem sa Mondo chat-om ... od kada je doslo do izmene izgleda Monda, pre nekih godinu dana, mozda i vise .. ne mogu da se logujem, iako imam uredno registorvan nick .. kada kliknem na login, umesto ocekivanih polja za unos username-a i sifre dobijem poruku unable to show selected page i ostane bela pozadina ... a telefon je Sony Ericsson K600i .. u cemu bi mogao biti problem ? .. hvala unapred i pozdrav !!
[ avala100 @ 04.08.2008. 11:58 ] @
Ne znam da li tripujem, ali vec danima ne mogu prakticno ni jedan noramalan razgovor da obavim, stalno krci, modulira glas ili se veza prekine..

Probao sam na nekoliko lokacija u gradu, ista situacija, kao da im se mreza raspada...

Problem je narocito izrazen UVECE? To mi nije jasno, valjda je to off-peak vreme i valjda je tada manje saobracaja?

Bas me iritira. (nije do telefona, probao sam sa raznim modelima i sa drugim karticama)
[ rajco @ 04.08.2008. 15:24 ] @
Bice da je do promocije 1200 minuta.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.08.2008. 12:20 ] @
Jel jos neko imao sinoc muke sa mt:s-om, meni su poruke kasnile i po 45 minuta a kad probam nekog da pozovem na mt:s mrezi desavala su se cuda! Mreza je bila potpuno "raspadnuta" sinoc... Zamislite da sam imao samo mt:s broj kod sebe i da su svi moji prijatelji samo na mt:s mrezi... Jeste da je bilo neko nevreme i da smo par puta odlagali izlazak u grad, ali da smo svi bili samo na mt:s mrezi nikad se ne bi dogovorili...

Da li je jos neko imao problema sinoc vec od 18:30 pa sve do ne znam ni ja sam 23:30h?

Ne mogu da se oslonim na mt:s jer im se previse cesto desavaju cudne stvari na mrezi Srecom pa koristim Telenor i mt:s postpaid u kombinaciji.
[ DR83 @ 09.08.2008. 16:09 ] @
Ja nisam imao apsolutno nikakvih problema ...
[ pajaja @ 09.08.2008. 16:52 ] @
Kod mene je u tom periodu bilo sve ok, ali sam imao slican problem ranije tog dana... doduse na kratko vreme.
[ bakara @ 09.08.2008. 21:51 ] @
Ja takodje nisam imao problema ali znam da telenor jeste.
Izgleda da to sve zavisi od pozicije na kojoj se nalazis.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.08.2008. 18:28 ] @
Jel ima neko probleme sa ispadanjem iz mreze? Meni se juce i danas par puta desilo da "nemam" signala, ima u search-u 3G YUG 03 mreze, ali kad selektujem mrezu kaze No Access!

Isto se desavalo sinoc, i desava se meni, mom bratu i jednom drugaru (svi smo postpaid) i imamo Nokia 6630, 6680 i N70.

Evo bratov 6630 je upravo ponovo napisao ovog trenutka Select Network, a u searchu postoji 3G YUG 03. I ponovo dobija poruku No Access!
[ MilanMilan @ 05.09.2008. 00:42 ] @
http://www.mts064.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1

Kakva je trenutno situacija sa omiljenim brojem?
Jesu ove informacije sa sajta tacne?
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2008. 18:39 ] @
Ponovo moram da pitam, da li se ovo jos nekome desava, ja cu definitivno da poludim, jer mi je 065 broj podjednako bitan kao i 063. Ne znam iz kog razloga ja "ispadam" iz mreze?!

Ovo se ne desava na jednom telefonu vec na par njih, i ne samo u Pirotu, vec se dva puta desilo pre par dana kad sam bio u Nisu.

Evo u slici sta se desava:
[ gojnik @ 09.09.2008. 19:46 ] @
^ Jesi li bez 3G pretplate?
[ avala100 @ 09.09.2008. 20:46 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ne znam iz kog razloga ja "ispadam" iz mreze?!


Osveta, provalili su da ipak vise volis Telenor...

Da, meni se ne desava stalno, ali cesto da, sad vec previse cesto.. Pre neko vece nisam mogao da posaljem ni jednu poruku, ali nijednu. Onda cesto imam prekide, kad se prebacuje sa b. stanica (dok vozim), sa 3G na "obicne" i obrnuto, ladno mi puca veza.
Ma mogao bih da nabrajam, no to nikoga ne zanima...


Citat:
gojnik: ^ Jesi li bez 3G pretplate?


Kakve to ima veze?


[ gojnik @ 09.09.2008. 21:23 ] @
Zato što meni isto odbija pristup 3G mreži ukoliko nije aktivirana pretplata.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.09.2008. 21:50 ] @
Nema veze sa 3G pretplatom, mene ne pusti ni u GSM only modu, i posle 25min me pusti i na GSM i na 3G.

Evo u 22:40 konektovan na 3G internet, ista katica isti telefon, cak nisam ni resetovao telefon:
[att_img]

Jednostavno se desava nekad vise puta dnevno nekad samo jednom, nekad se ne desi ceo dan, da me sistem ne pusti na mrezu i ja sam naravno nedostupan. Samo sam hteo da proverim da li se jos nekom desava, posto znam minimum 4 korisnika mt:s mreze koji imaju ovaj problem (naravno nismo u isto vreme svi off, desava se nasumice), i nista mi nije jasno.

Da li je sistem preopterecen, pa ne moze da me "verifikuje" kao korisnika koji ima pristup mrezi ili sta se desava?
[ Slobodan Milivojevic @ 02.10.2008. 20:24 ] @
Ovo je da covek poludi. Ponovo isti problemi, drugi telefon.

Znam licno jos par postpaid korisnika mt:s-a kojima se to desava. Jednostavno me mt:s ne pusta na svoju mrezu. Da mi je znati zasto?

Ima li jos nekog na ovom forumu ko ima slican problem?
[ meda011 @ 02.10.2008. 20:50 ] @
>
Ja ne mogu da saljem MMS I m-paid poruke a na postpejdu sam
[ zzviktor @ 02.10.2008. 23:46 ] @
Imam modem huavei koji ide uz studenske pakete.

1. Juce sam tri sata proveo u com trade servisu gde su jedva naterali omodem
da radi

2. Jutros nije zeleo da otvara internetcke stranice iz internet explorera.
3. Veceraas nece da se poveze.

2.1 Problemi sa auto instalacijom drivera.

Modem je blago receno katastrofa...

Molim da pomogne neko ako je resio probleme sa instalacijom i prepoznavanjem
ovog modema, mislim da su problemi sa driverima imam xp...
[ enthusy @ 03.10.2008. 02:02 ] @
Meni 3G radi normalno već par dana, a pre toga sam imao neki period od 10-ak dana u kojima nisam mogao da udjem u 3G mrežu (ali sam mogao da plaćam pretplatu naravno ). Kao i obično, morao sam da zovem korisnički servis i kao i obično morao sam da slušam ono njihovo dobro poznato: "U sistemu piše da je na Vašem broju sve u redu"... Al' sam se ja naslušao te rečenice za ovih 8 godina... al' sam ja alergičan na tu rečenicu...
Naravno, ništa nisam završio pozivanjem korisničkog servisa tada. Pristup 3G mreži mi se odjednom vretio pre par dana.
[ meda011 @ 03.10.2008. 05:27 ] @
>

Letos dok sam bio u Grckoj, nisam mogao da saljem SMS poruke, kada sam
poslao mail korisnickom servisu sa zalbom da ne mogu da saljem SMS poruke iz
rominga, odgovor je bio da nema dovoljno kredita za slanje SMS-a, a broj je
pre 13 meseci prebacen na racun. 25.9. sam ulozio zalbu u pismenoj formi sa
zahtevom da mi rese problem oko SMS, MMS I m-pay poruka, a ako nisu u stanju
to da rese, da se raskine ugovor na moj zahtev o trosku MTS-a a ja odoh kod
nekog drugog
[ zakzizu @ 06.10.2008. 11:47 ] @
zanima me da li je moguce u okviru 064 mreze podesiti za odredjeni broj kad me zove da sam nedostupan, znaci kao kad mi je iskljucen tel?

Prijavi moderatoru 89.2
[ owim @ 06.10.2008. 22:43 ] @
Citat:
zanima me da li je moguce u okviru 064 mreze podesiti za odredjeni broj kad me zove da sam nedostupan, znaci kao kad mi je iskljucen tel?

Neki telefoni imaju opciju Accept Calls, gde definišeš od koga želiš a od koga ne pozive. Kada se javi neželjena osoba, može biti direktno preusmerena na govornu poštu, na primer.
Ne verujem da MTS ima sistemsko rešenje, sem prijave uznemiravanja.
[ enthusy @ 14.10.2008. 22:45 ] @
Da li se nekome desilo da mu GPRS/EDGE/3G prenos podataka počne da dozvoljava pristup samo Mondo portalu, a SVI ostali Internet servisi prestanu da rade??? NAPOMENA: NE koristim APN 3gmondo nego kositim APN gprswap i APN gprsinternet. Danas mi se odjednom desila ta promena na broju. Tri puta sam zvao korisnički u nadi da će se naći neko ko mi može pomoći, ali nisam imao sreće. Definitivno je do greške na mreži kada je moj broj u pitanju jer sam isprobao moju karticu u više telefona i svuda se ponaša isto...Ako sutra bude isti problem moraću opet da zovem korisnički da pišu nalog za proveru ili da idem u poslovnicu...
[ anon157690 @ 16.10.2008. 22:18 ] @
Ja sam pre neko veče zvao korisnički jer mi nijedna aplikacija koja svlači podatke s neta nije radila, recimo Gmail nije mogao da se konektuje isl. i tu su mi rakli da imaju nekih problema i pitali da li sam probao pristupiti tom 3gmondo portalu (naravno da nisam niti me on interesuje) jer kao samo to može. Evo i dan danas Gmail neće da se konektuje, kaže: "Network Unavailable"-kao proveri jačinu signala a on na full ??? Drugi programi koji se pak konektuju na net radi updejtovanje recimo vremenske prognoze, rade ok...
Opera mi takođe ne radi :(
[ avala100 @ 20.01.2009. 08:52 ] @
Ne znam da li je ovo prava tema "problemi u radu...", ali ja jos uvek ne mogu da skinem listing za mesec decembar, iako je vec 20. januar!
Prosto ne verujem, ali jedino sto mogu da pogledam/skinem je oktobar i novembar 2008.
Racun mi je malko veci nego obicno, oko 5.000 i sad nemam mogucnosti da proverim da li je sve dobro obracunato, a morao sam da platim jer je danas zadnji dan. Ali ja verujem mojim prijateljima da vode racuna o nama, sta ima da gledam po listingu!

(Mora da su bili zauzeti ukidanjem besplatinih poruka, pa sad dok se odmore neki dan, pa ce mozda da srede sistem)
[ Slobodan Milivojevic @ 20.01.2009. 19:58 ] @
Juce sam dobio informaciju o propustenom pozivu sa tricavih 6 sati zakasnjenja!!! Sta meni znaci informacija o propustenom pozivu pre 6 sati? Napominjem da je na mom telefonu tokom celog dana uredno pisalo da imam signal i GSM i 3G jer sam "zujao" po gradu, i telefon je prelazio sa GSM na 3G i obrnuto.

Ali ja vas pitam, zasto informacija o propustenom pozivu (sa iste mreze) meni stize nakon samo 6 sati (mozete primetiti da je u pitanju tacno 6 sati, tacno u minut)?

Evo i u slici:


Inace, moj brat je ceo dan bio nedostupan na 065 broju, iako je bio non stop na 3G mrezi. Zasto se mt:s mreza raspada?
[ zzviktor @ 20.01.2009. 20:32 ] @
Zato sto poklanjaju pre paid uz toalet papir,!!!

Da se razumemo mislim da mts pogotovo pod opterecenjem radi jako jako
lose!!!!
[ calexx @ 20.01.2009. 20:37 ] @
Jesi li proverio sa onim koji te zvao jel bilo baš pre 6 sati? Možda su satovi podešeni po nekom drugom vremenu.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.01.2009. 21:09 ] @
Provereno, nisu u pitanju satovi, vremena su tacna, a i sad sam proverio, stavio telefon na offline, pozvao sebe sa drugog broja (isto mt:s) i poruka je uredno stigla.
[ dintel011 @ 21.01.2009. 15:41 ] @
Jel zna neko koji je rok da MTS odgovori na pismenu reklamaciju upucenu na fax ili mail?
[ Joker @ 22.01.2009. 05:42 ] @
U postpaid ugovoru piše u članu 13 :
Telekom Srbija će ispitati reklamaciju i obavestiti Korisnika o ishodu u roku od 8 (osam) dana ako su potrebne složenije provere u roku od 15 (petnaest) dana od prijema prigovora

U praksi je to 2-3 meseca, kada su me posle dva meseca zvali da me obaveste o ishodu mog prigovora pitao sam ih zbog čega ne poštuju član u ugovoru po kojem je najduži rok 15 dana, operater me je ubeđivao da takav rok ne postoji u ugovoru :o Zamolio sam ga da sledeću pauzu na poslu iskoristi da pročita ugovor i da bude bar malo informisan, da ne dovodi u zabludu korisnike.
[ dintel011 @ 22.01.2009. 07:55 ] @
Hvala ti na citiranju ugovora, napisacu ponovo prigovor ali ovaj put cu poslati na adresu koju je neko naveo u temi o ukidanju sms poruka.
[ dintel011 @ 18.02.2009. 20:14 ] @
Ponovo sam napisao reklamaciju tek sinoc i poslao na mail, spomenuo sam rok od 15 dana i za manje od 12 sati moj problem sa zamenom mts club poena je resen, obavestili su me da su mi poeni zamenjeni za vaucere.

[ Uroš Ivanović @ 29.05.2009. 13:15 ] @
Da li neko zna zbog cega vec 4 dana ne mogu da dobijem operatera u mts-ovom korisnickom servisu. Zvao sam otprilike 15 puta, nekad kazu da nema slobodnog operatera i da pozovem ponovo, a nekad da je ocekivano vreme cekanja duze od 2 minuta i da ostanem na vezi (dok svira neka debilna muzika), nakon cega sam ostajao na vezi 5-15 minuta i nikad nisam dobio operatera. Iskreno se nadam da su ti pozivi besplatni, jer ako nisu onda je to stvarno krajnji bezobrazluk i ja cu dati sve od sebe da na svakom mogucem mestu na internetu razglasim na koliko beskrupulozni nacin oni uzimaju narodu pare... (nakon sto obidjem sve poslovnice i "porazgovaram" sa svakim sluzbenikom koga mogu da nadjem tamo, da dam sebi malo oduska). Stvarno neverovatno...
[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 13:56 ] @
^ Pozivi ka broju 789 su besplatni.
[ Jbyn4e @ 29.05.2009. 14:59 ] @
^^ Sa broja 064/065 (ne kaze nista za 066 i ostale mreze...)
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2430&Type=1
Citat:

Pozovite nas na 064/789. Pozivanje ovog broja sa vašeg mobilnog telefona 064/065 je besplatno.

[ Blagi @ 04.06.2009. 00:22 ] @
Ja ne mogu da shvatim da je ljudima iz mts:a potrebno mesec dana da mi aktiviraju moju zamenjenu postpaid karticu !!! Naime kartica mi je od 2. maja neaktivna, kada sam pozvao operatera i objasnio mu da nemam mrežu na telefonu, tj. da ne mogu nikoga ni da pozovem niti mene neko da pozove, rekao mi je da mi je isključen telefon jer nisam platio račun!? Račun sam platio 4 maja, čekao sam nedelju dana, zvao svakodnevno operatere koji su me molili za malo strpljenja, da je potrebno vreme da se ponovo uključi broj !? 11. maja pričajući sa jednim operaterom ustanovili smo da mi je oštećena kartica, u poslovnici uzimam drugu karticu i opet mi kažu da je potrebno malo vremena da mi je aktiviraju. Slede ponovo svakodnevni pozivi i opet pričajući sa jednim od operatera 20. maja ustanovili smo da mi se ne poklapaju serijski brojevi moje kartice sa njihovim podacima u kompjuteru, podnosim reklamaciju kod tog operatera i on me opet moli za strpljenje, da će kartica biti aktivirana za par dana. Ja evo još čekam, više nema svrhe pričati sa operaterima, nego ne znam dokle ću čekati.
Korisnik sam ovog postpaid broja već 4 godine, da nisam vezan ugovorom na 2 godine zbog j..... telefona svakako bih momentalno raskinuo ugovor sa njima zbog ovakvog odnosa prema svojim postpaid korisnicima a što ne znači i da neću kada mi istekne ovaj ugovor.
[ espresso @ 04.06.2009. 09:57 ] @
Onisu po ugovoru dužni da ti obezbede funkcionisanje pretplatničkog broja. Ne vidim zašto ne bi otišao u tržišnu rekao im šta se dešava.
[ slobapet @ 04.06.2009. 16:57 ] @
Citat:
Blagi: Ja ne mogu da shvatim da je ljudima iz mts:a potrebno mesec dana da mi aktiviraju moju zamenjenu postpaid karticu !!! Naime kartica mi je od 2. maja neaktivna, kada sam pozvao operatera i objasnio mu da nemam mrežu na telefonu, tj. da ne mogu nikoga ni da pozovem niti mene neko da pozove, rekao mi je da mi je isključen telefon jer nisam platio račun!? Račun sam platio 4 maja, čekao sam nedelju dana, zvao svakodnevno operatere koji su me molili za malo strpljenja, da je potrebno vreme da se ponovo uključi broj !? 11. maja pričajući sa jednim operaterom ustanovili smo da mi je oštećena kartica, u poslovnici uzimam drugu karticu i opet mi kažu da je potrebno malo vremena da mi je aktiviraju. Slede ponovo svakodnevni pozivi i opet pričajući sa jednim od operatera 20. maja ustanovili smo da mi se ne poklapaju serijski brojevi moje kartice sa njihovim podacima u kompjuteru, podnosim reklamaciju kod tog operatera i on me opet moli za strpljenje, da će kartica biti aktivirana za par dana. Ja evo još čekam, više nema svrhe pričati sa operaterima, nego ne znam dokle ću čekati.
Korisnik sam ovog postpaid broja već 4 godine, da nisam vezan ugovorom na 2 godine zbog j..... telefona svakako bih momentalno raskinuo ugovor sa njima zbog ovakvog odnosa prema svojim postpaid korisnicima a što ne znači i da neću kada mi istekne ovaj ugovor.



jos ce i da ti naplate za taj mesec pretplatu, to bi bas licilo na njih. a onda ces da ulazes prigovor na taj racun, i onda upadas u kolo iz kog nema nazad. sve mi lici na onaj crtani sa onim autoputem, kad zalutaju i sve se vrte u krug, pa na kraju otvore trafiku da ne bi umrli od gladi :)
[ Bik Koji Sedi @ 04.06.2009. 17:15 ] @
U MTS-u je poslednjih nedelje očigledno nastupio totalan kolaps što se tiče billinga, a kolaps se potom preneo i u korisnički servis.
[ DR83 @ 04.06.2009. 21:25 ] @
Aha, kolaps totalni, vec strepim od majskog racuna ...

Hahaha.

))

---

Inace, opet im ne radi servis 797.

ccc.

[Ovu poruku je menjao DR83 dana 05.06.2009. u 13:07 GMT+1]
[ Laki_Gen @ 10.06.2009. 16:49 ] @
Meni ne radi vec 20 dana.... :(
Cekam iznenadjenje na racunu za ovaj mjesec.
[ Blagi @ 28.06.2009. 13:40 ] @
Citat:
slobapet: jos ce i da ti naplate za taj mesec pretplatu, to bi bas licilo na njih. a onda ces da ulazes prigovor na taj racun, i onda upadas u kolo iz kog nema nazad. sve mi lici na onaj crtani sa onim autoputem, kad zalutaju i sve se vrte u krug, pa na kraju otvore trafiku da ne bi umrli od gladi :)


Juče mi je stigao račun za maj mesec. Iako mi od 2. maja ne radi kartica do dana današnjeg, račun je sa naplaćenom pretplatom za ceo mesec, iako sam ja potrošio 1min razgovora i poslao 4 sms poruke u mesecu, tj. za prva dva dana u mesecu.
[ DR83 @ 22.10.2009. 23:07 ] @
Da li jos nekom danas ceo dan ne radi provera stanja na 797?

[ Slobodan Milivojevic @ 22.10.2009. 23:46 ] @
Ne radi ni meni

[att_img]
[ Slobodan Milivojevic @ 23.10.2009. 13:54 ] @
da li jos neko ima problema sa mt:s mrezom danas? Ja ostajem stalno nedostupan. Dobijam poruke connection error, i internet mi jedva radi.
[ DR83 @ 23.10.2009. 23:13 ] @
Da, internet radi slabo ali bar 797 sad radi ...
[ Slobodan Milivojevic @ 23.10.2009. 23:38 ] @
Gle, stvarno proradio 797
[ zzviktor @ 24.10.2009. 10:45 ] @
Pa meni je ovako:
Zaduzenje se povecalo, ali stanje minuta/sms/mb je cista glupost stoji na
pocetnim vrednostima.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.10.2009. 22:59 ] @
^ Ti si jos i dobar, meni pise da na biz:net 300 paketu imam 325 minuta i to "u mts mrezi", a na drugom broju pise 160min, na trecem 130.33min cudo jedno mt:s i provera stanja

[ DR83 @ 25.10.2009. 23:18 ] @
Meni je stanje ok ...
[ owim @ 26.10.2009. 14:31 ] @
Kada sam pozvao, zvanično su mu rekli da je stanje i dalje od četvrtka.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.10.2009. 19:16 ] @
Nije tacno da je od cetvrtka, meni se povecalo od juce
[ DR83 @ 26.10.2009. 23:05 ] @
E a meni se stanje za ova 24h nije refreshovalo i updateovalo iako je trebalo ....