[ Ne znam @ 02.02.2007. 20:52 ] @
Ovo je pitanje za one koji su koristili ove MP3 plejere, narocito model 533 sa FM i diktafonom:
Koliko dugo vam je trajao ovaj MP3 plejer, i ako je crkao u garantnom roku (sa propisnom upotrebom) koliko je onda vremenski radio?
Moj je radio svega 3 meseca od dana kupovine.
Kupila sam opet isti model, zbog finansija. Nadam se da ce ovaj duze trajati, a volela bih da se jave korisnici ovog plejera sa svojim iskustvima da ih razmenimo.

Hvala unapred na odgovorima.
[ freeman @ 04.03.2007. 22:27 ] @
Ja imam svoj MSI-533 sa 256Mb, bez FM-a jos od oktobra 2005. Koristio sam ga sa SD karticama od 512MB (Kingston) i 1GB (Apacer). 2x sam mu udate-ovao firmware, i to samo zato sto sam na MSI-ovom sajtu nailazio na novije verzije, odnosno zbog bug-a sa ekvivajzerima u originalnom firmware-u. Jednom mi se desilo da je sam od sebe pobrljavio i da je prebacio jezik sa engleskog na kineski, mada postoji mogucnost da se neko u medjuvremenu igrao sa plejerom i da je slucajno ili namerno brljao po opcijama. Inace, plejer koristim skoro svakodnevno u prevozu do fakulteta/posla (oko sat-dva dnevno). Koristim punjive baterije. Na originalnim slusalicama je pukao kabl, a i onako su bile loseg kvaliteta, tako da sam ih zamenio kvalitetnim Philipsovim sluskama od 1200 din. sa 16Ohm, koje daju neuporedivo bolji zvuk od onih koje stizu uz plejer. Ekvivajzer mi je u 95% slucajeva podesen na Rock. Steta samo sto u Beogradu tada nije mogla da se nadje verzija sa FM-om, tako da sam ovaj nedostatak nadoknadio na drugoj strani, kupovinom SE K750i telefnoma koji ima integrisan radio.

Da rezimiram, kada sam ga ja kupovao, bio je stvarno best buy, pogotovo sto je nudio opciju prosirenja memorije SD/MMC karticama. Sada bih se verovatno odlucio za neki Creativeov model iz Zen serije jer ipak, za nijansu, daje kvalitetniji zvuk, ima bolji displej a i cena mu je prilicno pala u odnosu na vreme kada sam ja kupovao plejer.
[ Bartman @ 07.03.2007. 18:33 ] @
Ja imam MSI 538 bez memorije i bez radija sa karticom od 256 MB, i moje iskustvo je sledece : Slusalice su se raspaele posle mesec i po dana, kvalitet zvuka je OK ali na najglasnijem se javlja krcanje, bez obzira na slusalice (trenutno imam Panasonicove sluske od 1000 din). Autonomija sa punjivom AAA baterijom je 10 sto je sasvim OK. Citac kartica oce da zeza ako je slabiji kontakt. Prenos podataka oce da ide sporo i da zeza, pa ti savetujem da uzmes citac kartica. Ono sto je ozbiljan problem je sledece : Meni se javio hladan lem na kontaktu PCB-a (stampane ploce) i konektora dzeka za slusalice usled nosenja u dzepu (valjda od natezanja prikljucka slusalica), pa stalno se gubi zvuk, ili radi samo jedna slusalica. To se javilo posle 10 meseci, a istu situaciju sam imao i sa TwinMOS-om. Inace to je posledica slabe konstrukcije kod svih jetinih kineza. Ono sto je najgore sto zvanicni servis Pakoma to nije hteo da prihvati kao kvar vec pere ruke da je to mehanicko ostecenje, pa sam im poslao trzisnu inspeciju da to njima objasne, jer je Imtel-ov diler izvrsio zamenu gore pomenutog TwinMOS-a sa istim kvarom i to bez ijedne reci !!!
Sada sam uzeo Creative MuVo V100 od 1 GB za 60 € (sa PDV-om) i garancijom od 2 godine. Ako te intresuje posalji PP za prodavca. Moj utisak je sledeci : Kvalitet zvuka bolji i jaci od MSI bez distorzije na najglasnijem, autonomija je do 20h sto je osetno bolje, konstrukcija konektora je takodje bolja, software i mogucnosti samog uredjaja su mnogo bolje, a slusalice koje dobijes po kvalitetu zvuka su u rangu sa gore pomenutim Panasonic-ovim.
MSI-jeva jedina prednost je niza cena, ali sve ostalo je na strani Creative-a !!
Sve u svemu moja preporuka ti je sledeca, ustekaj malo vise para i kupi Creative-a (bez obzira sto nema radio), jer sa MSI-om ces dobiti poluproizvod i sigurno ces imati problem, a i Pakom ce gledati na sve nacine kako da ti izvrda garanciju !!!
[ ZhoRZh37 @ 17.03.2007. 11:17 ] @
5xx seriju zeza problem sa dzhekom za slushalice, ali se lako sanira kod bilo koga ko je iole iskusniji sa lemilicom...

inache su skroz OK

BTW, ako imash bilo kakav SW problem, najlakshe cesh ga resetovati flashovanjem firmwarea.