[ korisnicko_ime @ 03.02.2007. 13:41 ] @
Dakle imam sledeci problem

Radi se o tabeli korisnici u kojoj je primarni kljuc kolona ID koja treba da se automatski inkrementira.
Program koji poziva bazu je java servlet.Upit bazi radi dobro jedan put i upit izgleda ovako

Code:
upis = "insert into korisnici values ('"+id+"','"+ime+"','"+prezime+"','"+korIme+"','"+lozinka+"','"+admin+"','"+email+"')";


Kada se jednom izvrsi, sve je ok, medjutim kada korisnik ponovo dodje da se registruje pojavi se greska "Duplicate entry '25' for key 1"

Moje pitanje glasi, na koji nacin da postavim upit da mysql automatski inkrementira vrednost polja id, a da ga ja ne unosim.Probao sam u okviru mog programa da stavim id++; ali nije pomoglo.Ne znam da li je ovo pitanje za mysql ili java forum, ali svaka pomoc je dobrodosla.
[ zmau @ 04.02.2007. 00:29 ] @
Pitanje je definitivno za ovaj forum. Rešenje ze zove autoinc. Primer iz jedne moje baze :
Code:

CREATE TABLE `user` (
  `id` bigint(20) NOT NULL auto_increment,
  `username` char(20) default NULL,
  `password` varchar(255) default NULL,
  `ime` varchar(50) default NULL,
  `userTypeId` bigint(20) NOT NULL default '0',
  PRIMARY KEY  (`id`),
  KEY `FKIndex1` (`userTypeId`),
  CONSTRAINT `Ref_01` FOREIGN KEY (`userTypeId`) REFERENCES `usertype` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE NO ACTION
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;

Onda u insert komandi možeš slobodno da proslediš null kao vrednost id polja :
Code:

insert into `user` (`id`,`username`,`password`,`ime`,`userTypeId`) 
values (null,'igor','120182133783417192121746117241185328215049317962','',1)

a server će već znati šta da radi s tim.
[ korisnicko_ime @ 04.02.2007. 02:09 ] @
zmau mnogo ti hvala na odgovoru, sada sve radi fino.

Prosto ne mogu da verujem da sam bio blizu resenja pogresio sam stavljao sam `null` trebalo je bez `

Sada mi aplikacija radi super, hvala jos jednom.