[ srdjanm3 @ 03.02.2007. 14:44 ] @
E ovako imam sledeci problem. Instalirao sam pre neki dan trillian i hteo bi da skidam postu sa gmaila preko njega, tj. da mi on proverava postu kao sto to radi google talk. Aktivirao sam JABBER i podesio trillian da mi radi kao google talk uz malo muke jer sam morao da promenim u settingsu tamo gde pise resource umesto trillian (kako pise po defaultu) da pise trillianpro3 (ne znam zasto ali tek kad sam ovo uradio proradio mi je trilian kao gtalk-slika u attachmentu). Medjutim, kako sada da mi pregleda postu. Skinuo sam MY MAIL plug in za trillian i pokrenuo ga. Parametre koje sam podesio mozete videti u attachmentu. To sam tako naso na netu da treba, a i drugar ima sve tako podeseno i sve mu sljaka (mada on nije menjao ono trillian u trillianpro3). E sada da li neko zna zasto meni nece da proverava postu. Kad kliknem na test connection (na slici ) javlja mi gresku. Da li je moguce da je zbog toga sto sam promenio ovo trillianu trillianpro3.

Izvinjavam se ako sam na pogresno mesto stavio temu. Stavio sam ode posto se tice gmaila

Hvala unapred.
[ mitar1982 @ 03.02.2007. 15:02 ] @
Ja za proveru gmail-a koristim 'You've Got Gmail' plugin za trillian. Može se skinuti sa http://www.deltha.ro/
[ srdjanm3 @ 03.02.2007. 15:03 ] @
Pravo da vam kazem nemam pojma sta se desava,posto sam sada promenio to trillianpro3 u trillian o defaultu i sada hoce da mi radi kao gtalk ali opet nece da proverava postu. (headbang)
[ srdjanm3 @ 03.02.2007. 15:10 ] @
Skinuo sam ovaj you've got gmail i otkacio, ali kako on radi. Jel ima negde da se klikne da mi proveri postu?
[ mitar1982 @ 03.02.2007. 15:36 ] @
Kako misliš otkačio?

U Trillianu odeš na Preferences -> Plugins. Selektuješ Gmail, klikneš na Change, pa Preferances. Tu dodaješ naloge i podešavaš opcije...
[ srdjanm3 @ 03.02.2007. 20:21 ] @
Nasao sam u cemu je bio problem. Zaboravio sam da ukljucim POP na Gmail-u. :)

Hvala Mitre u svakom slucaju na pomoci i trudu.

Pozdrav