[ Shadowed @ 14.06.2003. 13:52 ] @
Mozda bi ovo trebalo u Win Userland ali ipak su mreze u pitanju...

Ima li kakvih (naravno free ili shareware+crack) programa kojim bih mogao da odredim protok po aplikaciji tako da kad downloadujem nesto i radim i neke druge stvari mogu da raspodelim ko koliko moze da koristi wandwigth-a? Jos bi bolje bilo ako bi moglo da se podesava po svakoj pojedinacnoj konekciji ali i po aplikaciji je sasvim OK.
[ B o j a n @ 14.06.2003. 15:27 ] @
To mozes da resavas jedino sa koriscenjem nekakvih "download menadzera". I to je sve sto mozes da realizujes u user space programima.
Na router-u mozes da ogranicis po konekciji, dok na svojoj masini mozes da napravis slican policy i po korisniku.
[ Shadowed @ 15.06.2003. 01:33 ] @
Ahaa...
Ti download menageri mi ne odgovaraju (ako mislis na FlashGet, Download Accelerator i sl) jer oni ogranicavaju samo svoj protok a i to ne rade bas nesto preterano dobro.
Nisam bos najbolje razumeo ovo o ogranicavanju po korisniku... Moze l' kojidetalj o tome.

BTW, da napomenem (jer sam u prvoj poruci zaboravio) da me pre svega interesuje software/resenje za Windows 2k/XP platformu.
[ acatheking @ 15.06.2003. 12:50 ] @
Nadji program Bandwidth Controller. Pomocu njega mozes dodavati pravila, za ogranicavanje bilo odlaznog, bilo dolaznog saobracaja.
[ papak @ 19.06.2003. 15:31 ] @
Stavi Linux stroj prije gatewaya i ukljuci iptables. Speciificaraj tipove prometa i rate limituj te protoke.
Tu ti je link gdje je to objasnjeno.
http://www.linuxdocs.org/HOWTOs/Adv-Routing-HOWTO-14.html

Ne znam da li tako nesto ima za Windows (vrlo vjerovatno)
[ strasko @ 18.07.2003. 11:06 ] @
Ti Bandwidth Controlleri i sl. ni za sta nisu, u praxi se time samo "trpa" neki software bez potrebe. Bas Win2K XP "ima" mogucnost rezervacije bandwidtha (procentualno) ali i to u praksi bas ne ide. Moje iskustvo nakon par dana je da jedino preko routera moze da se nesto kontrolise stvarno, a za pravo softwersko resenje izgleda da cemo malo pricekati.

------------------------------------
I love this Town
www.naissus.net
[ dpop @ 19.07.2003. 22:38 ] @
Kao linux varijanta je i rješenje sa www.mikrotik.com koje je u LAN verijanti ako se ne varam FREE...Ima dobru doc a za wireless je prilično jeftin s obzirom šta sve nudi
[ knjaz_milos @ 20.11.2003. 10:09 ] @
Mozda da probas sa ovim.....

http://www.netlimiter.com/
[ S_Kid @ 23.11.2003. 18:26 ] @
Total Traffic Control

S tim da je program previse advanced, ovo je samo jedna od opcija koje nudi i savrseno radi.