[ supporters @ 14.06.2003. 16:08 ] @
Pozdrav svima!

Zamolio bih nekog da mipomogne skoro sam poceo da se bavim web dizajnom i za sad sam naucio dreamweaver i fireworks.Jedino sto nece da mi radi je to da kad nesto uradim u fireworksu (npr.neku animaciju sa tekstom) i to ubacim u dremweaver ona nece da radi vec stoji kao obican tekst.

Unapred Hvala!

[ byTer @ 14.06.2003. 16:37 ] @
Moraces jos da ucis :((
Jer ovaj problem koji imas je veoma siroko formulisan
Ili nisi lepo exportovao Fireworks ili nisi lepo importovao exportovano... Aj pojasni kako si eksportovao (mozes znaci u lib ili u slices+html)
[ arsa x @ 14.06.2003. 16:40 ] @
Pre nego sto eksportujes animaciju (pretpostavljam u .gif), imas u File>Export Preview da podesis
1. Format: Animated gif i
2. Saved setings:Animated gif websnap 128
i to je to radi :)
experimentisi ima svasta dobro u tom Fireworks-u mada nikad nisam u njemu radio :(
[ arsa x @ 14.06.2003. 16:45 ] @
Citat:
byTer:
Moraces jos da ucis :((
Jer ovaj problem koji imas je veoma siroko formulisan
Ili nisi lepo exportovao Fireworks ili nisi lepo importovao exportovano... Aj pojasni kako si eksportovao (mozes znaci u lib ili u slices+html)


Pazi nikad nisam radio u tom programu ali sam siguran da ce odgovor koji sam dao coveku zavrsiti posao nema tu neke filozofije

Preporucio bih ti Milose jos da pored ta dva alata krenes i sa flash-om uporedo.




[Ovu poruku je menjao arsa x dana 14.06.2003. u 16:47 GMT]
[ factor @ 14.06.2003. 16:47 ] @
Fireworks pravi swap image animacije, dakle koristi javascript. Sigurno si napravio gresku negde kod exportovanja...
[ supporters @ 15.06.2003. 16:18 ] @
Hvala na pomoci upravo ono sto je napisao arsa x je trebalo da se uradi ostalo je sve bilo dobro.Sad sve radi kako treba.Sto se tice flasha poceo sam da ucim hvala na savetu.
Pozdrav!
[ FiShbOnE @ 16.08.2003. 18:49 ] @
e ovako ... kad u Firework-su radis "convert to symbol" (button, animation ili graphic) .. da bi to prebacio u DW ... kad export-ujes moras izabrati "SAVE AS HTML AND IMAGES" ... e a kad to ubacujes u DW ... u DW ides na "INSERT -> INTERACTIVE IMAGES -> FIREWORKS HTML" ... i radice ti animacija 100% (jedino ako nici negdje nesto zabrljao ... al na to te je morao FIREWORKS upozoriti kad si radio EXPORT ANIMACIJE)

[ Kolins Balaban @ 12.08.2007. 12:42 ] @
Imam slican problem, kao kolega koji je postavio ovu temu, pa nisam htio da otvaram novu. Naime, uradio sam PopUp meni u Fireworksu. Kad uradim Preview u browseru, to radi kako treba. Uradio sam sljedece:
File-->Export--->Save as type=HTML and Images---->Options---->HTML Style=Dreamveawer HTML---->Extension=.html,odabrao folder i koji cu spremiti fajl. U Dreamveaweru sam kreirao jednu tabelu, i zelim da mi taj popup meni bude u jednoj celiji. kliknem na celiju, idem na Insert---->Interactive Images--->Fireworks HTML, odaberem .html fajl koji sam exportovao iz Fireworksa, i kad kliknem na OK, da mi se to ubaci u dreamveawer dobijem poruku kao na slici :( gdje grijesim. molio bih nekoga da mi pomogne.