[ Goran Rakić @ 14.06.2003. 20:17 ] @
Da li možete da mi preporučite neku zgodnu biblioteku za štampanje koja na Linux-u radi sa CUPS-om, a na Win-u sa onim standardnim kako_se_već_zove_reč_od_tri_slova. Treba mi osnovno "RichText"=HTML formatiranje zapisa. Za GUI koristim GTK, tako da mi ne odgovara biblioteka koja sadrći i GUI Toolkit. Hvala.
[ leka @ 16.06.2003. 13:50 ] @
Mislim da se u okviru Mozilla projekta radi nesto slicno - preporucujem da malo trazis tamo :)
[ Predrag Damnjanovic @ 16.06.2003. 17:41 ] @
hmm, pa zar nije malo zeznuto da se bakce sa tako ogromnim projektom, kakav je mozilla, samo zbog stampanja? Sto onda lepo ne digne windows kroz emulator pa stampa :)

Zar eFLTK nema podrsku za stampanje?
Kod FLTK-a imas Fl_PrintGroup widget, koji na windowsu lepo otvori 'Print Dialog' i posle stampa, a na Unix-ima se generise PostScript fajl, pa ti posle vidis sta ces sa njim, program moze lepo da zovne cups i da ga sibne njemu, ili nekom alternativnom programu za stampanje...

Ne znam da li taj widget dolazi uz zvanicni FLTK, ali znam da dolazi uz FLTK-UTF8 port (uz koji dolaze i jos neki odlicni widgetsi, onaj za tabelu recimo), ali i ako ne dolazi - moze da se skine i iskompajlira.
Inace sjajan je, mozes da stampas i sadrzaj unutar neke grupe, recimo unutar Fl_Scroll, na ekranu ne vidis ceo sadrzaj (jer je veliki) a sasvim lepo dobijes ceo sadrzaj na stampacu, dusu dalo za stampanje slika, stranica, izvestaja...
[ Dejan Lozanovic @ 16.06.2003. 19:01 ] @
Pa vidi na unixima se je standardno da se sve svaki fajl prevodi u postskrip(univerzalni printfile,za razliku od windowsa koji pravi printfile za svaki stampac zasebno) i on se salje print menadzeru(a print menadzer je taj koji prilagodi ako je potrebno postskrip file za taj stampac) tako da je to samo po sebi portabilno cak i neki stampaci direktno citaju PS kao osnovni jezik komunikacije, i da sam na tvom mestu razmislajo bih postskrptu a samo stampanje na windowsima bi resio kroz neki od programa koji stamopaju ps (takve stvari dosta dolaze uz tex) pa ako nista drugo samo exec-ujes to programce koje ce da odstampa tvoj ps fajl, na unixima kao sto rekoh to ide samo :)) od sebe.
[ leka @ 16.06.2003. 19:29 ] @
Peco, Mozilla je projekat koji u sebi sadrzi preko 100 pod-projekata... Pomenuti sistem za stampanje je samo jedan od njih. Niko nije rekao (ako jesam - navedi gde) da covek treba da uvlaci Mozillu u svoj projekat.
[ leka @ 16.06.2003. 19:30 ] @
Jos jesto, coveku stvar ne treba samo za Linux/UNIX (iako to mozda nije naveo), vec radi aplikaciju koja treba da radi i na Windows-u.