[ henrik @ 04.02.2007. 17:11 ] @
Juče mi se desilo prvi put - provalio sam da mi se net nešto koči i blokira ceo dan, tako da sam na svakih pola sata morao da restartujem ruter. Na kraju je nestao skroz. Smorio sam provajdera, koji je ustanovio da je sa konekcijom sve u redu, da bih na kraju i ja provalio da mi PC na mreži ima net.

Tek na kraju mi je palo na pamet (pošto nisam očekivao tako nešto) da bacim pogled u network prefs, i ustanovio sam da sistem ima self-assigned IP address, i da zato ne radi ni mreža ni net (sve je namešteno automatski preko DHCP). Probao sam da zadam manuelna podešavanja, nije radilo. Posle nekih pola sata drndanja i svičovanja između sve tri opcije za dodelu IP adrese, odjednom je proradilo na Using DHCP, tj vratila se originalna adresa.

Posle toga mi se to desilo još par puta, ali u manjem obimu - tj. originalna adresa se vratila mnogo brže.

Ima li neko ideju šta to može da bude?
[ madamov @ 05.02.2007. 12:59 ] @
Proveri mrežni kabl.
[ henrik @ 05.02.2007. 13:04 ] @
Hm, misliš da može da bude do toga? Od tada radi ok.
[ madamov @ 05.02.2007. 14:19 ] @
Kada mašina sama sebi dodeli onu 169.*.*.* adresu, obično je problem u lokalnoj mreži, zato rekoh da proveriš kabl. E, sad, možda je prošao lease time pa mu ruter nije dodeljivao novu adresu.