[ vanjarez @ 04.02.2007. 20:07 ] @
Posle svega sta sam probao i uradio nekako sam skontao da treba da promenim IMEI adresu na mob. telefonu (Nokia E61).
Da li mi neko moze reci sta mi je potrebno da to sam uradim.Programi,kablovi ili vec sta?? i gde mogu da ih downloadujem?? Niko mi to nezeli uraditi u Londonu jer je ilegalno.Telefon je sigurno banned, i nalazi se na black listi.
P.S. nemogu da pricam i da saljem poruke??
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.02.2007. 22:57 ] @
Najjednostanije bi zaista bilo odneti telefon u servis, pa ga flešovati, ali kao što si rekao...

Flešovanje u domaćoj radinosti ti se ne bi isplatilo, jer ti treba neki "box" sa E61 softverom u sebi, koji bi ubacio taj sware u telefon, a ti boxovi koštaju i više od tog telefona.

Na netu imaš sajtova koji vrše otključavanje telefona, ukoliko su zaključani na neku mrežu, ali, em E61 ne može (još uvek) da bude otključana na taj način, em ti to verovatno ne bi pomoglo (ukoliko je IMEI zaista black listovan), pa ti je verovatno jedini izlaz dalje traženje servisa koji će ti to uraditi...ili pošalji po nekome mob ovamo.. :)
[ sancopanco @ 26.02.2007. 16:47 ] @
Koliko i ja znam nije moguce da skinesh blokadu od operatora tako lako...
Ustvari ono shto me zanima zar vama u engleskoj nedaju kod posle izvesnog vremena...
Ovde u Fr nakon 6 meseca javish se kod operatora i on ti poshalje kod za deblokiranje sms-om i reshen problem,
Mislim da to postoi i u Engleskoj ali proveri....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.02.2007. 16:52 ] @
U krajnjem slučaju, to sa slanjem sms-a se može kupiti i na netu :)