[ somicom @ 05.02.2007. 10:02 ] @
Da li neko zna kako mogu logo firme koji je transparentan na nekim delovima napraviti tako da ga koristim kao animaciju za prezentacije.
Tacnije, kako da ga napravim da se vrti u krug, na primer. Xara3d to radi ali samo sa textom, a meni treba da vrti slicica.
[ dimke @ 05.02.2007. 11:10 ] @
Ako si animaciju radio u nekom 3d programu ,pazi ovamo>

NPR odradjeno u maxu> animacija od recimo 3 sec (24 fps >3 X 24=72 frames) ,postavi da ti je cela animacije bar 72 frejma.Render active time 0-72 ,jel pa chekiraj opciju save file >pa kao izlazni fajl uzmi .TGA zato shto on pravi i alpha kanale (maske) za transparentnost.
Sve te frejmove kad izrendash slozi u neki gif animator ili neki prostiji prog za video montazu.Alphu koju si dobio uz fajl iskoristi ako masku za zeljenu animaciju.
Aj pa polako.

Ako me nisi shvatio (a boga mi nisam ni ja :) kontakt slobodno na PP).

poz
[ deepwhite @ 05.02.2007. 17:25 ] @
napravis logo u maxu, podesis na 8 fps i napravis animaciju u lupu. namestis da ti izbaci slicice u .png formatu, koje posle obradis u ImageReady-u koji ide uz photoshop. tj. napravis gif sekvencu i exportujes je kao gif sekvencu i to ti je to. ako ne znas kako se radi u imageready pisi pa cemo i to resiti...
[ somicom @ 05.02.2007. 21:46 ] @
Ok, snacicu se vec nekako. Hvala.