[ pikson @ 05.02.2007. 16:14 ] @
Dakle, kad selektujem vise objekata koji stoje u vertikali, jedan ispod drugog, kako da ih sve zajedno postavim na putanju? Koristim 12- icu.
[ Shadowed @ 05.02.2007. 16:22 ] @
Na kakvu putanju? Po nekoj liniji ili hoces da ih poravnas jedne u odnosu na druge?
[ pikson @ 05.02.2007. 20:59 ] @
Na liniju. Kao sto text ima fit text to peth pa tako nesto za objekte?
[ Shadowed @ 05.02.2007. 21:54 ] @
Hm, nece moci. Ne znam da li u 12 ima Snap to edge, ako ima, onda bi mogao rucno. Ovako, koliko ja znam, ne moze. Cak nemam neku narocito dobru ideju ni za macro...
[ semiconductor @ 19.02.2007. 21:10 ] @
Selektuj sve objekte i pritisni slovo:
- L poravnava levo (left),
- R poravnava desno (right),
- T poravnava gore (top),
- B poravnava dole (bottom)
- P poravnava objekte na sredinu sranice (page).

Takodje, Arange/Align and Distribute pa eksperimentisi.

Da li je putanja/linija prava ili kriva?
[ pikson @ 25.02.2007. 23:01 ] @
kriva linija je u pitanju npr krug.
[ Evelyn @ 26.02.2007. 18:33 ] @
Mislim da bi mogao to da uradis na sledeci nacin
(mada je to puno lakse u Freehandu)
Selektujes objekat po objekat i ctrl+c. Napravis tekst frejm i u njega ctrl+v. Onda fit text to path.

U Corelu dobijes neku drugu velicinu, odnosno koliko je default font.
Mada je ovo mozda lakse izvesti rucno, mozes i da pamtis/pises velicine odredjenih objekata pre nego sto ih postavis kao tekst.

Sve ovo lose zvuci, jer (ja mislim) Corel nema takvu opciju. Ako hoces odmah da napravis velicinu koja je bila, radi umesto u mm u Q. Onda ces moci da upises velicinu novonastalih "slova" u pointima na istu velicinu koja je bila. Sve je to mozda stvar matematike, i ako ti nista drugo ne padne na pamet, ovo je neko ultimativno (ne najsrecnije, ali radi) resenje. Na kraju vrati u mm.

Sa "textom" na pathu mozes raditi sta hoces, a on ce zadrzati glavnu putanju.

Kao sto rekoh, Frehand bi to bolje uradio, jer on ne menja velicinu.

Znam da ce mnogi reci da je glupost, ali je najpribliznije ikakvom resenju. Ako neko ima bolje, samo napred.
[ mka3 @ 13.03.2007. 23:32 ] @
Ne postoji "fit object to path" ili slicno moraces da iskoristis Snap to Objects (Alt+Z) i samo pratis nod-ove oko kruga.
Ako nisi mislio na krug nego na proizvoljnu krivu - moraces rucno, jer svako auto pomeranje objekta po krivoj izaziva menjanje ili oblika ili dimenzija objekta, as far as I know.

ps
mislim ako se vec nisi snasao....