[ Dusan Aleksic @ 15.06.2003. 21:43 ] @
Mom drugu se svako vece u tacno 12 sati pali kompojuter. I to u dvanaest sati po satu u windows-u, tako da ako stavi da je 1 do 12 i ugasi racunar on se za jedan minut upali sam. Konfiguracija je PII iz IBM-a kojoj je ceo bios na nemackom. Nisam bio kod njega i pogledao setovanje u bios-u, mada i da jesam ne znam nemacki tako da...

Kompjuter se skroz iskljuci, ne ulazi u hibernaciju ili tako nesto. Sistem je win98 ili ME, nisam ga pitao.

Sta bi moglo da bude, ako je nesto u biosu kako se to moze ispraviti (dajte ime stavke ili tako nesto pa cemo naci otprilike)?

Pozdrav.
[ NLO @ 15.06.2003. 22:14 ] @
u bios-u je skoro sigurno, to sam skoro izvalio da moze i moja ploca :)
pa dzaraj po biosu pa cesh valjda naci...
[ bekias @ 16.06.2003. 22:58 ] @
Odi u bios i pod opcijom Power Management videces opciju za alarm i videces da je enabled onda je stavi da bude disabled i problem je resen ako neces da se pali pc tvom drugu
[ eddy_yu @ 17.06.2003. 11:46 ] @
Definitivno je u bios-u pod "power" delom , ukoliko ne mozes da se snadjes po nemackom bios-u slobodno predlozi drugaru da jednostavno iskljuci racunar iz struje (pa nek se upali bez elektrike ako moze )
[ Dusan Aleksic @ 17.06.2003. 21:44 ] @
To sam mu i ja rekao da je negde pod Power, samo sto nisam znao sta je tacno tj. da se zove alarm. Preneo sam mu vase poruke.

Citat:

ukoliko ne mozes da se snadjes po nemackom bios-u slobodno predlozi drugaru da jednostavno iskljuci racunar iz struje (pa nek se upali bez elektrike ako moze )


To on i radi :)

Zamislite njegovo iznenadjenje kao kompjuterskog laika kada mu se prvi put upalio komp u tacno dvanaest sati nocu.

Pozdrav
[ SoulFly @ 20.06.2003. 02:30 ] @
a ti se kao pa nisi "iznenadio" ha?