[ antalus @ 06.02.2007. 23:03 ] @
drage kolege hteo bih da pocnem da sviram po kaficima, inace sviram klavijaturu pa me zanima sa kojim pesmam da pocnem i sta da sviram.
mislim da slicna tema ne postoji pa sam otvorio temu da se malo svi iskupimo i saberemo utiske.
nadam se da ce ovo pomoci i drugima
[ djdrale @ 06.02.2007. 23:27 ] @
Iskreno prijatelju nemoj ni pocinjati svirati!
Kada ne znas sta i kako bolje ne pokusavaj.
Evo kako ja to gledam.

Pitanje: jesi li ikada bio negdje gdje je uzivo svirka?
[ acaradio @ 06.02.2007. 23:58 ] @
Odskora sam bio na nekoj proslavi "uspesne poslovne godine", svirao je neki tezgaroski bend: pevac, pevacica, gitara, bass, klavijature i bubanj. Repertoar je bio sacinjen od ultrakomercijalnih stvari - domaci novi pop i folk + yugonostalgija + patos narodnjaci + nekoliko italijanskih pesama. Sve prilagodjeno publici koja ne slusa muziku zbog muzike vec radi skakutanja po podijumu (glupo je to nazvati plesanjem) i razdraganog dizanja ruku u vis (pogotovo kada krenu pesme Harisa Dz.). Kvalitet interpretacije nije bitan, na to ionako u kafani (posle porcije mesanog mesa i tri-cetir' case vina) ne obraca paznju. Bilo mi zao gitariste, decko odgojen na Satrianiju (cak lici na njega) i Van Halenu, sa svojim solazama je izgledao kao da je pao sa marsa.

Dakle, repetoar treba da bude isti kao i jelovnik - za predjelo idu Italijani i Spanci, kada se posluzi glavno jelo preci na city/grand/pop/folk mix, kako vreme odmice okrenuti se ka starijim narodnjacima jer u to vreme se zavrsava jelo, a vino, rakija & pivo se sve vise konzumiraju i pocinju da preuzimaju kontrolu nad organizmom....ljudi napustaju svoje stolove, prelaze na dancefloor i posvecuju se svojim licno osmisljenim koreografijama. Kada se svi dobro oznoje i snaga u nogama pocne da popusta, u salu uvesti trubace (koji kao slucajno ulaze iz kuhinje restorana)...pola ucesnika vecernje zabave ce pasti na kolena (sa sve neizbeznim uzvikom odusevljenja "ijaaaaoo, leleeeee") kada cuju "Djurdjevdan" i "Kalasnjikov".

Publika se polako odvlaci prema stolovima, bend se vraca na scenu i tada treba udariti nekoliko srceparajucih balada sa textovima iz pera Marine Tucakovic...mozda potekne i neka suza....

E, posle toga rasterati goste.






[ ton_majstor @ 07.02.2007. 08:56 ] @
A onda politi kafanu benzinom...




Šalu na stranu, koliko vas ima u bendu, ili si sam?
Šta imaš od opreme?
Šta si naučio da sviraš i koliko imaš pesama u repertoire-tu?
Menjaš li intonacije prema potrebi ili si naučio samo jednu?
Da li bi pristao da gosti uzmu mikrofon?
Da li bi pristao da ti neko preuzme klavijaturu (barem privremeno)?
Umeš li da sviraš ili puštaš fajlove?
Da li si spreman da sviraš jednom gostu za male pare ili ništa?
Da li si spreman da ti stavljaju pištolj na pišu ili da prisustvuješ tučama?
Da li si spreman da te ispituje policija?

Ali, pre svega:

ŠTA VOLIŠ DA SVIRAŠ?

Pozdrav!
[ antalus @ 07.02.2007. 11:07 ] @
evo ovako imam za sada pevaca i ja. mislili smo za pocetak da upadnemo u neki kafic. sto se sviranja ti znam da sviram iz jedne intonacije ali to nije neki problem podignem na klavijaturi i to je to. mesam malo sviram pa pustim neki fajl ali to je uglavnom ritam fajl sa introom. opremu bi za pocetak iznajmljivali jer nemammo dovoljno para za sve
pocetak je najtezi, mada poceo sad da radim originalne ritmove tako da mi za pemu nije bitno a i vecina dobrih bendova radi na fajlove. imam ekstra pevaca iz muzicke skole zna i gitaru da svira. bio sam na svirkama uzivo ali nikad nisam zapisivao sta se svira, jbg uvek sam bio pod astalom
problem mi je repertoar
[ acaradio @ 07.02.2007. 12:14 ] @
Citat:
antalus: .....a i vecina dobrih bendova radi na fajlove

Nije tacno.
Ako rade sa fajlovima, to se ne moze nazvati dobrim bendom. Dobar bend mora da ima ZIVE MUZICARE od krvi i mesa, a ne samo klavijaturistu koji ce da stisne preset. I treba u glavi da imaju veeeeeliki repertoar, kao i da dobro vladaju svojim instrumentom (a pevac glasom). E, to se onda moze nazvati dobrim bendom, bez obzira koju muziku svirali.

[ antalus @ 07.02.2007. 16:45 ] @
sa kojim pesmama je dobro poceti svirku?
ima li neko da je od vas uocio na sta se ljudi primaju
[ old.man @ 07.02.2007. 17:28 ] @
Citat:
....mislili smo za pocetak da upadnemo u neki kafic...


Lepo , koliko se svira u tom kaficu ?
2, 3, 4 sata ?
Imas li za 4 sata svirke repertoara.
Probaj da napravis spisak pesama koje ste ili koje ce te navezbati
pa onda poizbacuj sta ne treba

Saberi minute svih pesama i videces da li mozes izaci na kraj sa jednovecernjom svirkom.

onda pravis redosled
- uvod
- razrada
i zakljucak
ko za pismeni zadatak

P.S. ne pocinji svirku sa udarnim pesmama , onima "na koje se ljudi primaju"
vec nesto za "zagrevanje"
ovo prvo ostavi za "trecu trecinu"
[ antalus @ 07.02.2007. 20:03 ] @
bar jedno tri sata da se svira. e pazi sad, mislio sam da pocnem sa malo starijim rokom,merlin colic, itd
ali to je nekih 15-ak pesama a sta dalje?
necu svirati odmah luisa i dzeja i da li bi bilo pametno da ubacim njihove pesme u kafic?
to me najvise raspamecuje:)
znaci ne znam kojih 100 pesama da odaberem eto to mi je frka
[ old.man @ 07.02.2007. 21:06 ] @
Citat:
necu svirati odmah luisa i dzeja i da li bi bilo pametno da ubacim njihove pesme u kafic?
to me najvise raspamecuje

Pazi , razlika u godinama (ja imam preko 50) cini da ti ne mogu ja reci sta "lezi" sadasnjim kafic-generacijama
pa necu pisati ni sta je pametno ubaciti.
Jedino cu te podsetiti da u kaficu, kafani...hotelu ti ne sviras prvenstveno za sebe, treba da ocenis sta publiku raspamecuje, a to je cesto razlicito od mesta do mesta, vrste objekta... i.t.d.
Na pr. na moru u sezoni mozes da teras isti, skromniji repertoar, svako vece (ne bas, ali skora da je tako)
narod se menja na 7 ili 10 dana...

U gradu, gde u taj objekat dolazi ista publika svakodnevno, mesecima, sa takvim pristupom, brzo dosadis publici.

Zelim ti uspeha, kreci , ako ne probas neces nikad saznati sta sve mozes
Ako ti bilo ko, od publike prigovori , da kao nije dobro ovo... ono...slobodno ga popni na binu
pa nek on odradi bolje, niko se naucen nije rodio
[ antalus @ 07.02.2007. 22:26 ] @
old.man skidam ti kapu svi mi prigovaraju nemoj, opasno je, u dilemi sam. ja radim malo na fajlove malo na moju svirku. ali me baca u dilemu to da li da pocnem ili ne. trema ipak nisam toliki profesionalac. svirao bih sa nekim za daba, nosio im instrumente i ozvucenja samo da me prime da vezbam sa njima i da nesto naucim.
imam sluha i talenta ali malo mi fali. stvarno ne znam sta cu a volim da sviram.
[ viden @ 08.02.2007. 09:44 ] @
Ja ti neću napisati koji repertoar da sviraš ali ću reći nešto o tvojoj tremi i nesigurnosti.
Pre dosta godina i ja sam imao slične dileme, tim pre što sam počinjao sa ljudima koji su takođe bili početnici (svirali smo isključivo žive, akustične instrumente) i uvek je negde u nama provejavalo ubeđenje da nismo dovoljno dobri.
Zbog takvog stava propustili smo milion prilika i izuzetnih ponuda za angažman i redovno bi se dešavalo da "posao" preuzme neko ko je prilično gori od nas, ali je imao hrabrosti i samopouzdanja (ili jednostavno nije ni svestan svog nekvaliteta).
Zato, kad već voliš to da radiš, samo napred. Opusti se i kreni a "idealni" repertoar će doći kao rezultat iskustva kada nučiš da "čitaš" publiku. Uvek budi svestan da ne sviraš KONCERT već laku, zabavnu muziku na mestima na kojima su ljudi došli da se zabave, pa ti niko i neće preterano zameriti na nekim greškama.
Što se tiče opasnosti od pretnji oružjem i sl. mislim da to ne treba da te brine previše. Čini mi se da toga daleko više ima u drugim, tkzv. ozbiljnim poslovima. Uostalom, pošto si početnik, teško da će te neko angažovati da sviraš na mestima okupljanja "pravih" mafijaša.

[ ton_majstor @ 08.02.2007. 09:57 ] @
Nemanja, mogu da te upoznam sa kolegama koji će te dobronamerno uputiti kako da najbolje počneš... javi mi se na PP ili e-mail.

Ako si u Beogradu ili u okolini, još bolje.

Pozdrav!
[ antalus @ 08.02.2007. 10:44 ] @
iskreno nezgodno krenuti prvi put sam a nemas pojma:)
strah trema sve se valjda nakupilo, prpa bato. ali volim taj posao a sam da krenem nema sanse
[ Kovacevic Vladimir @ 09.02.2007. 17:12 ] @
Svaka čast Ton_majstore!
Tvoja pitanja bi trebalo da svi muzičari nauče napamet, zatim da shvate. Idealan materijal za test. A da je testiranja ovaj dečko ne bi ni postavljao ovakva pitanja. U normalnom svetu, gde postoje Agencije, muzički stručnjaci pri menadžerskim kućama, ne možeš se "ubaciti", jer imaš žarku želju, ali ne znaš šta bi svirao. Tamo, kao uputstvo dobiješ spisak kompozicija koje moraš znati, potom naredbu šta ne svirati i dobronamernu pomoć od organizatora (vlasnika), da mu ne bi razbio osnovnu koncepciju lokala u koji je utrošio silne pare. Repertoire-sko je sve jasno, čak se određuje i standard opreme ispod kojeg ne možeš nastupiti.
Pošto kod nas svega toga nema i od svake svirke se pravi svadba, o čemu su ovde već vrlo slikovito i tačno pisali, zaključujem da je dečku teško pomoći. Jedino ne treba mu "ubiti" volju i uputiti na pravu adresu, da ako ima smisla+ volju treba usmeriti, a pustiti u ovaj sada vladajući svet.
Krstić, dobar jazz pianista i pedagog je izdao laku knjigu jazz standarda, gde (ako ništa drugo) daje formulu tonaliteta poželjnu za slaganje kompozicija da slušaocu ne bi bio dosadan zvuk u istom tonalitetu duže vreme.
Pozdrav
Vladimir

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 11.10.2013. u 15:36 GMT+1]
[ Mačak debelog Fredija @ 09.02.2007. 17:51 ] @
Citat:
U normalnom svetu, gde postoje Agencije, muzički stručnjaci pri menadžerskim kućama, nemožeš se "ubaciti", jer imaš žarku želju, ali neznaš šta bi svirao. Tamo, kao uputstvo dobiješ spisak kompozicija koje moraš znati, potom naredbu šta ne svirati i dobronamernu pomoć od organizatora (vlasnika), da mu ne bi razbio osnovnu koncepciju lokala u koji je utrošio silne pare. Repertoire-sko je sve jasno, čak se određuje i standard opreme ispod kojeg nemožeš nastupiti.


To je ipak nivo iznad onoga sto decko zeli. U normalnom svetu, muzicari idu i mole vlasnike klubova da ih puste da nastupaju - nema nikakve razlike. Niko, ama bas niko, nece da trazi 'agenciju' da bi poceo da svira bilo gde.. da ne pominjemo koliko su ti muzicki strucnjaci zapravo strucnjaci.. trovaci cele muzicke industrije. Ali to je vec druga prica...
[ Kovacevic Vladimir @ 09.02.2007. 19:39 ] @
Druga stvar su klubovi, pa i oni imaju svoju muzičku koncepciju, pa postoje i muzičari za klubsku svirku.
Stvar je ozbiljnija nego što se čini, jer prvo pitanje je opredeljenje. Mora se definisati koju muziku želiš i možeš svirati.
S toga je Ton_majstor odmah postavio ona pitanja, koja su i odgovor kuda te vodi put, ako nisi definisao prvo šta želiš.
Agencije su priča za sebe. Naravno, nije svaka dobra, niti vodi računa o svojim članovima, ali najgora varijanta je da muzičari dozvole sebi da prose posao. Agencije su mnoge propale zbog 1. loših muzičara, 2. loših muzičara, koji su se uvukli u Agencije,3. novih vlasnika objekata, koji su sami "tako moćni , a pametni" angažovali muziku bez napred navedenih Agencija, ma kakve one loše bile.
Da ne pokvarimo dečku volju!
Pozdrav
Vladimir
[ ton_majstor @ 09.02.2007. 21:43 ] @
Ja nisam hteo da ga ODGOVORIM, nego KONTRA... da ga NAVEŽBAM da ne padne kao pi*ka na prvom testu!

Pozdrav!
[ Rocket Roll @ 09.02.2007. 22:02 ] @
Odlični saveti. Da dodam i svoj, ako se niko neće naljutiti: kod nas se svira preglasno. Prosto ne mogu da prenaglasim (ha!) ovu činjenicu... Slušali ste koktel-bendove negde "preko", viđali ste ih makar u filmovima, a možete i da nađete xyz informacija na internetu - "tamo preko" će vam upasti policija zbog jednog decibela preko propisanog (mene su "smirivali" usred Vajmara zbog AkUsTiČnE GiTaRe, iako smo samo pevali oko vatrice na jednom cenjenom i najavljenom skupu, i ništa nam nije pomoglo). Ekipa koja radi tezge tamo u civilizaciji stalno priča na temu "I onda ti ja smanjim pojačalo na jedan i po, ne čujem sam sebe, a gazda dolazi i OpEt mu je preglasno..."

Ništa od toga ovde, koliko ja znam, nego baš obrnuto. Čak i tradicionalne jazz kafandžije, ako samo imaju mogućnost da se "ostruje", već ti prvu pesmu zakucaju toliko da više nema šanse da pričaš sa devojkom/ ženom/ drugarom, nego MORAŠ da ih slušaš. To je, po njima, univerzalni srpski lek za nezainteresovanu publiku. Zato je jedan kolega i napisao, par postova ranije, kako kod nas svaka svirka postaje svadba.

Ako si "odvrnut" da niko više ne može da priča bez deranja u sagovornikovo uvo, ljudima ostaju samo dve opcije - da igraju, tj. da priznaju tvoje prisustvo, ili da odu. Izbegavaju da odu, jer to znači da "kvare zabavu", i onda počne da deluje onaj psihološki mehanizam po kojem je bučna muzika bolja muzika od tihe muzike.

Dalje već možete da zaključujete za sebe da li sam u pravu... Najnoviji primer, ekskluzivan bar "Plato Relax", lounge na petom spratu Beograđanke, telohranitelji i odabrana klijentela, organizovana promocija neke knjige, ekipa kulturna da ne poveruješ, psiholozi i doktori profesori, posle svega živa svirka, jazz band koji letom viđate kako visi sa one terasice na fasadi Fiozofskog (Njegošev trg), nisam mogao da poverujem da se Djuk Elington može svirati sa toliko decibela. A oni su još "high class" ekipa...
[ old.man @ 09.02.2007. 22:43 ] @
Citat:
Rocket Roll: Da dodam i svoj, ako se niko neće naljutiti: kod nas se svira preglasno...

Sasvim tacno... meni je uvek bio problem da utisam bubnjara
Citat:
ton_majstor: Ja nisam hteo da ga ODGOVORIM, nego KONTRA... da ga NAVEŽBAM da ne padne kao pi*ka na prvom testu!
Pozdrav!


Ton_Majstore, razumem i postujem tvoje dobre namere, navezbaj ga, ali ako i padne mora da ustane i nastavi , (nema da odustanes u sred zive svirke)
a i padovi su skola

[ antalus @ 09.02.2007. 23:20 ] @
ljudi zar nismo malo skrenuli sa teme. nisam ja aca lukas pa da mogu da upadne bilo gde. i nisam tolki strucnjak. kupio sam klavijaturu ekstra volim lep zvuk, imam smisla za sviranje i voleo bih da me neko pomalo uputi:)
ne znam odakle da krenem
uf u teskoj sam dilemi
[ antalus @ 09.02.2007. 23:23 ] @
nisu meni bitne pare da sviram za pare....voleo bih da vezbam sa nekim da naucim da sviruckam i tako to. jedan mi klaviajturista rekao da za 6 meseci mogu ekstra da budem... a volim da vezbam i da sviram......volim muziku, ali nemam sa kim da radim. maler mi
[ Nocni Jahac @ 11.02.2007. 15:05 ] @
Eh prijatelju...

Moj savjet je sledeciako mislis da radis na fajlove zaboravi na svirku, toje mozda nekada bilo ok (meni nije nikada) ali prolazilo je, pretezno su to ljudi radili da bi smanjili band i da bi zaradili vise para... Rekao si da ti pare nisu vazne hmmm mozda dok ne osjetis kako je za jednu noc zaraditi neciju mjesecnu platu...:) Eh iskreno mrzim aranzere i te svirke ali sta da se radi doslo je vrjeme kada se svi mi borimo da zaradimo nesto. Da predjem na samu svirku imam bend dugo 10 godina smo zajedno (nas 4) i ma koliko to glupo zvucalo ali ipak se danas cijeni kvalitet jeste da treba vremena da ljudi to skontaju ali ako si ok skontace sigurno. Iz mog iskustva (tezgaroskog) ti mogu reci da treba da imas dobru ikvalitetnu opremu i da u samoj svirci pazis na dinamiku bez pojacavanja da otpadnu obrve tom narodu koji slusa, tesko jeste ali je isto tako izvodljivo... skrenuo sam sa topica ali mozda ce ti ovo pomoci ako ne bar sam se potrudio da ti docaram. Da se vratim na temu. Moja bend pocinje svirke ovako recimo radimo od 21:00-03:00 (bez pauze) prvih sat vremena sviramo ex-yu pop rock, dakle stvari koje svi znaju od Cole, Dugmeta, pa do Amadeusa i ostalih zabavnjaka i onda polako prelazimo na narodnjake baladice kao Samardzc, Dzej, Alicic, obicno stvari koje svi znaju... e kada krene zurka onda ti i ne treba mnogo izmisljanja jer obicno krene baksis i ljudi traze sta da im pjevas ali obicno se drzimo brzog ritma dakle nedas im da sjednu... eh onda oko pola 3 opet spustanje tenzija.... otprilike to ti je ti... Ako sam imalo pomogao drago mi je... Pozdrav svima....
[ eidolon @ 11.02.2007. 18:59 ] @
Pre svega da te amotivisem.... to sto ti nazivas sviranjem jeste sviranje, al' k.... !!!! Kad nemas predstavu sta ces svirati,nego se nadas da ti jedna mala mashina odradi sav posao i to neki krsh od posla... onda ti prijatelju nemas veze sa muzikom. Mogao si postaviti neko pocetnicko pitanje ali ne i besmislicu!!!
Evidentno je da bilo sta da sviras, mislim na pravac u muzici, neces imati uspeha ukoliko tako budes razmisljao, ako cak i pridodam to da je nesumnjivo sta biste kao "bend" svirali , mogu slobodno reci da mi je zao svih onih koji to moraju cuti. Mada,ako navedem i to da se ne moze svuda to svirati, onda su i gore navedeni prisutni sami krivi ako dolaze na takva mesta gde moraju ili zele slusati vase "prelepe" zvukove ritam mashine. Elem, konotacija na sve recheno, jeste da pripadamo takvom drustvenom statusu, gde su izgubljene vrednosti, gde danas neki koji postave temu "sta da sviram od repertoara...?", diktiraju bedz pripadnosti danasnjoj omladini u pogledu muzike, a masovne pristalice svojim brojem ubijaju potencijalne korene necek vrednog, pripijajuci ih uz sebe ili stvarajuci im odredjenu dozu averzije prema svemu ,tako unistavajuci im sve ono lepo i vredno sto je iz njih moglo da proistekne..onda je sasvim jasno da nas put pravih vrednosti nikuda ne vodi. Ti bi se mogao opisati kao "another brick in the wall", gde si lako upao u manipulativni proces ogromne mase nesposobnih ali delotvornih koji prenose kao virus neilzecivu bolest i kao takav postajes samo jedna karika u lancu, jer bi svojom muzikom nekog drugog zarazio.

Nadam se da sam te ubedio da ucinis svetu uslugu ne svirajuci im svoju "muziku" !!! poz
[ antalus @ 12.02.2007. 00:14 ] @
EIDOLON prijatelju nismo se razumeli.
da moze masina sama sve da odradi ja ne bih ni postavio ovo pitanje vec bih to prepustio masini da sama odradi. zato ako nisi upoznat i ako nisi pratio kojim smerom tema ide nisi trebao ni da se ukljucis u razgovor. tema se tice muzickog repertoara i otvorena je kako bi svi tezgarosi dali svoje misljenje i izmenili iskustva u korist opsteg dobra.
ali po tvom fiilozofiranju a neverujme da si i ti sam sebe razumeo, ne verujem da spadas u red ljudi koji se bave muzikom u smislu sviranja, pa mislim da tvoj odgovor nema veze s mozgom i da je bolje da se bavis filozofijom. usput nauci sta su fajlovi a sta su ritmovi pa daj komentar.

p.s. nocni jahac svidja mi se naci na koji svirate i ja sam tako nesto planirao.
[ eidolon @ 13.02.2007. 17:07 ] @
Jedini koji ovde nista ne razume si ti... naravno da nisam citao i pratio tok ove postavljene teme, jer je bilo dovoljno da shvatim sve procitajuci samo njen naslov...
Ne radi se o filozofiranju vec o ociglednom stavu koji ti ipak nisi razumeo, kao ni metaforu.Naime ti si bio samo posrednik, u prenosenju svojih stavova.
poz
[ Infos @ 13.02.2007. 17:55 ] @
Nisam htio nista pisati jer je par ljudi ovdje navelo svoja misljenja s kojima se i ja slazem,ali ne mogu izdrzati a da ne kazem sto mislim,kad vidim kud sve ovo vodi.

Kolega Antalus

1.Vidio sam da si napisao u postu da ti je netko rekao da nakon pola godine vjezbanja mozes postati majstor od sviraca.To odmah zaboravi jer se uci svirati dok si ziv,i nikad ne mozes biti majstor..uvijek postoji netko bolji,a samo se moze pribliziti necijem znanju.A za glazbenika trebaju tri stvari(talent,sluh i volja).

2. Vidim da te muci problem sto da sviras,odi onda u neki kafic gdje ima muzika,i zapisi sto sviraju i onda ti to isto sviraj.Iako nikad neznas sto ces svirati dok ne vidis kakve goste imas ispred sebe,to se da skuziti u par pjesama,vidis sto ide,a sto ne i onda picis o onome sto ljudima odgovara..Za to ne treba puno pameti samo treba opet znati sve vrste glazbe svirati da te nitko ne popljuje nego da ti budu zahvali kako si ih razveselio.

3. Ja sviram u grupi,ima nas 5,i svatko svira svoj instrument maximalno profesionalno,ja godisnje provedem mozda samo par vikenda kod kuce,ostalo sve sviram.Bilo je i ovdje u mom kraju ljudi koji su htjeli zaraditi na brzinu pa isli s klavijaturom i pustali midi i samo pjevali,to je bilo narodu fora jedno kratko vrijeme,i padali su komentari" kako onaj dobro zvuci itd" a onda su skuzili,jer nitko danas bas nije glup.Jer nemozes istovremeno biti na sanku,piti gemist i svirati na drugom dijelu sale.Ili svirati solo na gitari i istovremeno slikati na fotoapartu ljude koji plesu ispred tebe.

4.Ukoliko ces rađe ici na varijantu da naucis svirati kako treba,pa makar 10 pjesama,odi s njima u kafic i veseli ljude,i to je posteno,reci ja ih znam samo deset svirati ali ih odsviram posteno.I sto god ti treba za pomoc mozes mi se obratiti.

5.A ukoliko ces ici na MIDI varijantu onda ti ja ne mogu nista pomoci,jer kad cujem da netko ide na midi odmah mi zivci narastu.

6.Onaj zip sto si mi poslao nisam mogao nikako otvoriti.

Ispricavam se na malo poduzem odgovoru ali morao sam reci sto mislim..

Pozz svima
[ svetlanalane @ 17.02.2007. 13:42 ] @
Prvo, citirala bih prvu poruku EIDOLON-a jer je pokušao na fini način da ti stavi do znanja neke stvari koje ti nisi razumeo, ali post je predugačak a potpuno se slažem.

Dalje, ako voliš da se baviš muzikom, imaš talenta i volje, prvo dobro navežbaj repertoar koji TEBI leži pa onda traži lokal koji bi prihvatio tvoj izbor.

Svaki objekat bi trebalo da pretenduje na određenu vrstu gostiju pa samim tim i da bira vrstu muzike koja će se tu svirati. Tako će i gostima biti lakše da izaberu lokal za to veče. Lično nisam pristalica "svaštarenja". Ako slušam pop i rok, ili blues, ili poželim da cele večeri plešem, onda me ne interesuje da mi u neko doba večeri zakrešti neka Cecina ili Karleušina pesma.
Ako pak to poželim (ne daj bože), onda ću ići u lokal u kome se to svira.

Znači, htedoh reći da opšti haos i nered u muzici treba polako da ispravljaju sami muzičari, opredeljujući se, a ne nastaviti sa svaštarenjem a pogotovu ako (kao što si rekao) ti nije bitan materijalni momenat.

Nisi na primer ni rekao kojoj vrsti muzike si naklonjen, a tražiš savete o repertoaru!!!

Ovaj post nikako nije obeshrabrenje, naprotiv. Samo ti savetujem da u muzici tražiš sebe a ne masu.

Infos ti je takođe dao veoma dobre savete.
[ mario35000 @ 11.10.2013. 10:19 ] @
e da tema je jako star i ne znam imal svrhe pisati,prvo momku koji je postavio temu nemoj da dozvolis da te ovakvi skrenu sa puta ,sve se moze kad se hoce,takvi ne mogu sami svirati i naravno uvek ce biti protiv onih koji sami sviraju ti su tipicni dvojkasi a mozda i nisu ali uglavnom nemaju muzicku sirinu,ja sam harmonikas ali 15 godina sviram aranzer nekoristim fajl vec ih i sam pravim
,koristim intro gde mi melodija svira tercu a muzika je takva da vise jedan bubnjar ne moze sve odlupati odsvira ako i oni sviraju da ali ku... .Posto su i pesme komercijalne zahtevaju i takve mocne sprave ..i nije neki aranzer vec ubicu imam pa3 najnoviju njegov bend moze i da sanja da tako zvicu kad grunem na 3x satelita diskoteka gori .Bavim se muzikom 25 godina skolovan naravnpo ali sam iz licnih sretstava ...ja ti nemogu pomoci ne znam odakle si ....Moj savet neobaziri se drugi sta misle ...imas svoje drustvo njima sviraj za pocetak to je tvoja iskrena publika a kad dodjes u mojim godinama 40 bices profesionalac dace kosti da im se lede /
Vidis nijednog trenutka nisam spomenuo kako ja sviram i nisam omalovazavao nikog kao kolega //ja bi bas voleo da vidim kakoo bi se snaso da svira samnom kad tako zna da prica ali od irvane do silvne // krenemo sa blus ,dzezz..... strani zabavnjak .domaci bez obzira na tepo ...i zavrsimo sa ja nocas vino tocim ili kuda idu ostavljene devojke .
Na tvojoj sam strani uzmi neku literaturu malo se opismeni ako vec neznas .... procitaj sta je akord ..harmonija ...pocni raspoznavati farbe ,boje ,instrumente na samoj klavijaturi to sad nije tesko posto kod mene ti je sve semplovano da nekazem 95% istiniti zvuk ....
[ Kovacevic Vladimir @ 11.10.2013. 14:58 ] @
1. Tema otvorena: 07.02.2007. u 00:03 - pre 2438 dana i 14h!
2. Odgovarati na pitanja postavljaču Teme posle 6,5 godina je - besmisleno.

3.Ovo je opis foruma u kome trenutno pišete poruku. Molimo Vas da ga pročitate i proverite da li Vaša poruka zaista ima veze sa temom "Muzička produkcija" foruma! Hvala.
Kreiranje muzike uz pomoć kompjutera. Oprema, software, ...

Lock!