[ burtonium @ 16.06.2003. 19:49 ] @
Cao,

nikako da podignem taj vsftpd, javlja mi stalno da nije standalone, a nigde na forumu da nadjem kako se podize.
[ flylord @ 16.06.2003. 23:58 ] @
Bilo bi lepo da kazes koji distribuciju/verziju koristis , jer ima malko razlike izmedju slackeware-a i RedHat-a.
ako imas RH 7/8/9/ ili Suse a mislim da imas zbog ftp daeomona za koga pitas, imas direktorijum koji se zove
/etc/xinet.d
i u njemu nadjes file koji se zove ftpd ili vsftpd, ne znam posto ne koristim RH, i otvoris ga kao root :
File izgleda kao ovaj :

service echo
{
type = INTERNAL
id = echo-stream
socket_type = stream
protocol = tcp
user = root
wait = no
disable = yes
}
I na kraju imas linuju
disable = yes

I samo rec YES stavis u NO (malim slovima, mada mislim da nije bitno), i onda restartujes xinetd
/etc/init.d/xinetd restart
ili killall -HUP xinetd
A ako imas slackware
imas file da editujes:
/etc/inetd.conf
i u njemu nadjes liniju gde se pominje ftp, tipa vsftpd ili in.ftpd ili kako vec
i samo je dekomentarises i restartujes inet daeomon
killall -HUP inetd
Poz

p.s. I osnovno pravilo postovanja problema je da das i osnovne podatke o software-u koji koristis!!!!
[ burtonium @ 17.06.2003. 10:03 ] @
Pozdrav,

hvala za odgovor. Inace koristim RH 8.0 linux, na nekoj staroj P celeron masini (400 Mb ram, 400 Mhz).

Sad sam nekako uspeo podici vsftpd ali ne radi opet. Nikako, da prevazicem problem, sa instalacijom i konfiguracijom vsftpd-a :(

Sto je tako tezko naci neki dobar example za vsftp, kako da napravim vise korisnika, a da svako moze do svog direktorijuma da dostupa?
[ flylord @ 17.06.2003. 16:21 ] @
vec sam ti rekao da napises vise o svom problemu, a ne samo ne radi opet!!!!
I bog otac ti ne moze pomogne ako mu ne kazes sta te muci!!!
Ako ne radi, kazes kako ne radi, jel javlja nesto, posaljes deo loga itd itd
poz
[ burtonium @ 18.06.2003. 14:36 ] @
Pozdrav,

kada podignem vsftpd, pomocu /etc/xinetd.d/ i pokusam da se konektujem
ftp localhost, javlja mi ovaj error. Na istoj masini imam i firewall ali mislim, da nebi trebalo to da bude problem, jer ipak se povezujem preko localhosta-a.

Evo greske:
ftp: connect: Connection refused


Jel moguce, da mi ovo firewall radi? Nada koliko sam video imam port 20 otvoren.


$IPT -A INPUT -p tcp ! --syn --source-port 20 --destination-port 1024:65535 -j ACCEPT
[ tweeester @ 19.06.2003. 10:52 ] @
Nesto mi se cini da ti je skroz pogresna ova linija ?? Otvara saobracaj ka tebi koji dolazi na portove 1024 ... sa porta 20 i to ako paket nema syn bit ??! Nest mi tu smrdi, zar ne bi trebalo da bude ovako nesto:

iptables -I input -p tcp -s 0/0 -d <local_ip> ftp -j ACCEPT