[ armilian @ 08.02.2007. 08:47 ] @
Ovako imam problem , ne mogu da instaliram exe fajlove na qtek 9100 koji su pravljeni za win mobile 5. Cab fajlovi se istaliraju bez problema. Kada kliknem na exe fajl da istaliram kaze mi not a valid pocket pc application.Mislim ja cu lako da instaliram programe sa cab ekstenzijom ali kako sa onima koji mi trebaju a samo ih mogu naci u exe? Nemam jos miniSD karticu za prosirenje da li je mozda do toga da trazi da imas external storage ?
Drugo pitanje, posto kao stize WiMax kako ga uopste imati na pda kada ima samo miniSD slot ?
I trece da li ima nekih igara slozenijih za win mobile 5 , valjda sam citao da ima Age of The Empires ili se varam?
Hvala , poz!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.02.2007. 19:56 ] @
Jesi probao da pokreneš te .exe fajlove na PC-ju. Instalacija za PPC može biti u njima i može se raditi preko Active Synca.

Postoji AOE za PPC.
[ armilian @ 09.02.2007. 13:00 ] @
Pokusavao sam ali imam problema sa Active Syncom.Racunar ne moze da mi prepozna PDA preko USB nego samo kaze Mobile Device tj. drajvere a kada pokusham sync preko bluetootha sve se lepo konnektuje na port COM6 ali active sync ga ne prepoznaje na tom portu kaze da je port dostupan tj. available.

I da li mape za TomTom mogu da stavim na miniSD a da ih tomtom cita odatle kada je na main memory?

Ok nasao sam AOE...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.02.2007. 22:59 ] @
Ako možeš da pokreneš te .exe fajlove na kompjuteru, oni će se otpakovati u Program Files, pa gde već..tamo u većini slučajeva možeš pronaći .cab fajl koji je ActiveSync namenio za transport na telefon. Taj .cab onda ručno možeš prebaciti na mobilni i tako ga instalirati.

Ne znam za TomTom..ne vidim razloga zašto to ne bi tako radilo, jer mape nisu male, pa je malo verovatno da su TomTom programeri baš hteli da prisile korisnike da se odreknu udobnosti gigabajtnih kartica i karte trpaju u internu memoriju svojih telefona :)
[ armilian @ 23.02.2007. 07:45 ] @
Za *.cab fajlove sam saznao da moze tako ali me i dalje muci tomtom mada googlemaps radi perfektno .
Da li mozda znas u koji folder trebam da stavim mape za tomtom?
[ dexxx @ 23.02.2007. 15:16 ] @
Sto se tice igrica... ima ih gomila... ja imam Worms world party, i NFS hot pursuit...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.02.2007. 18:23 ] @
Citat:
armilian: Da li mozda znas u koji folder trebam da stavim mape za tomtom?


Evo bas sam danas instalirao TomTom 6.2 i probao mapu istocne Evrope. Radi lepo. Mada, ipak mi je iGO favorit u odnosu na TomTom. Samo jos da naprave pravu mapu Srbije :)

TomTom mapa treba da ti stoji u korenu SD kartice, a folder treba da se zove npr. Eastern_Europe-Map.

I da, i meni je TT instaliran u ionternu, a mape su na kartici..i podrazumeva se da ce biti tako, jer nisam primetio da me je TT pitao gde hoce da ga instaliram..verovatno jer se isto tako podrazumeva da se kartice sa kartama menjaju, a TT da uvek bude na raspolaganju :)