[ Starlite @ 09.02.2007. 09:57 ] @
Pozdrav svima!!
Da li bi mi netko mogao objasniti dali postoji opcija da na fotki u photosopu idem iz layera u layer na jednostavan način, tako da bih primjerice uz neki shortcat i klik na određeni dio slike automatski skocila u taj layer?
Hvala!
[ NICS @ 09.02.2007. 16:30 ] @
Ukljuci opciju Auto select layer
[ Starlite @ 09.02.2007. 19:55 ] @
NICS ti si zakon! Thank you very much!
[ probam11username @ 07.05.2010. 01:31 ] @
u sitne sate sjedim ispred kompjutera i umjesto da spavam kao sav normalan svijet ja se patim oko gluposti, danima već...
tražeći nekakvo rješenje stigoh napokon i do cijenjenog i "uvijek mu se vratim" elitesecurity foruma.

elem, kako da spojim tri različita layera u jednu kompoziciju' imam sa tri slike kropovane potrebne dijelove koje sam kao layere sačuvao na desktop i ja sad samo moram da ih stavimna jednu, novu fotografiju.

samo nemojte reći prevuci ili prekopiray layer, jer ne ide. baš nikako.
jasno je da ne znam, pa da mi neko ukratko opiše postupak.

[ Skandy @ 07.05.2010. 02:44 ] @
Evo ja sam dezurni ove noci ;).
Bez obzira sto kazes da ne ide sa prevlacenjem i kopiranjem, to je jedini nacin. Hajde da vidimo da li si odradio sve sto je potrebno.

1. Otvori sve dokumente iz kojih zelis da uvuces layere.
2. Napravi novi dokument u koji zelis da ih uvuces. Povedi racuna da taj dokument bude na zeljenoj dimnziji i istoj rezoluciji kao ostali dokumenti iz kojih povlacis layere.
3. Proveri da li je alatka za izbor "move tool" (V) prva gore, selektovana. Prevlacenje mozes obavljati iz palete sa layerima ili direktnim prevlacenjem objekta.

Ako i dalje ne uspevas da odradis, iznesi nam detalje svog problema, sta se konkretno desava kada pokusas sve ovo sto sam naveo.

Pozdrav.
[ probam11username @ 08.05.2010. 11:57 ] @
Ma da, ja to znam. Ali samo teoretski. Problem je što kad kažeš " Otvori sve dokumente iz kojih zelis da uvuces layere " ja ne znam kako se to radi. Kako? Na koji način? Ne ide file > open, jer svaki novi otvoren layer zatvara onaj prethodno otvoreni. To je suština. Mora mi se ipak sve objašnjavati.
Izgleda da je moje neznanje ipak mnogo veće nego što bi se mislilo, ali nije me sramota da pitam.

[ skemamen @ 09.05.2010. 02:44 ] @
Ugasi "maximize" na slikama u Photoshopu. Ne na samom Photoshopu vec na slici - kada ugasis na jednoj slici ugasices "maximize" na svim ostalim (to ti je srednje dugme, znaci - + x ugasis plus), a onda se vrati na ono sto ti je Skandy rekao. Ne lupaj gluposti da svaki novi prozor zatvara stari... Imas li ti makar osnovno poznavanje rada na racunaru...??? Da li da ti objasnjavam dalje ili ne...?

Citat:
Mora mi se ipak sve objašnjavati.


Upisi kurs ili zavrsi skolu ili googlaj ili uhvati nekog ko ima volje da te uci... Srecno!
[ probam11username @ 10.05.2010. 11:06 ] @
Ma, nek si ti meni reko.....

Imal ko ovdje da nije nervozan?