[ vaske71 @ 09.02.2007. 13:33 ] @
Zagrljeni pet hiljada godina

Italijanski arheolozi otkrili su skelete jednog zagrljenog para, sahranjenog pre pet-šest hiljada godina.

„Ovo je jedinstven slučaj,“ kazala je Elena Menoti, koja predvodi tim na iskopavanjima jednog neolitskog nalazišta u blizini Mantove u severnoj Italiji. U neolitu nije negovan običaj dvostrukog sahranjivanja, a kamoli dvoje ljudi u zagrljaju – a oni se zaista grle.“ Menotijeva veruje da su njih dvoje, gotovo sigurno muškarac i žena (premda i to tek treba da se potvrdi), umrli vrlo mladi jer su im zubi u savršenom, gotovo netaknutom stanju. „Ovim poslom se bavim 25 godina, bila sam na ruševinama Pompeje i svim drugim poznatim lokacijama, ali nikada do sada me nisu proželi žmarci pri nekom otkriću. Ovaj prizor me je zaista dirnuo,“ priznala je ona. Detaljne laboratorijske analize koje su u toku otkriće nam starost para i tačno vreme smrti.

Sta mislite o ovom clanku ??? Izvor http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/kultura.htm#4

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 09.02.2007. u 22:15 GMT+1]
[ Ciprijani @ 09.02.2007. 13:53 ] @
Nadjeni blizu Verone i nazvali su ih Romeo I Julija !
[ vujo032 @ 09.02.2007. 17:00 ] @
Ili su ih žive zakopali,ili su ih namestili posle smrti.Interesantno.Biće skandal.ako je gay par.
Zezam se,nije mi to nešto posebno interesantno.
[ vaske71 @ 09.02.2007. 20:26 ] @
Ma ne verujem da je gay par verovatno je neka zabranjena ljubav i osveta nekog mocnika cija je mlada zena uhvacena u preljubi a moje misljenje je da su zivi zakopani (tako mi deluje ) !!!
Al ce pomocu ovog otkrica da se prave filmovi !!!
[ mali_princ @ 01.04.2007. 19:41 ] @
zanimljivo..........