[ waikiki @ 09.02.2007. 21:09 ] @
Jel zna neko gde da nadjem drajvere Netmoda za Vistu. Instalirao bih Vistu, ali su mi problem drajveri za vise komponenata, izmedju ostalih i za NetMod. Za druge komponente jos bih se snasao, ali za NetMod ce biti jako tesko (nema ih ni na oficijelnom intracom sajtu). A sta ce mi Vista bez ISDN odnosno bez interneta.

[Ovu poruku je menjao waikiki dana 09.02.2007. u 22:54 GMT+1]
[ calexx @ 09.02.2007. 21:22 ] @
Nisam primetio da se Vista nešto pobunila za Netmod pa mislim da je prošlo sa drajverima koje sam poturio, verovatno neki poslednji. Proveriću kad odem kući. Meni bi recimo Vista bila od koristi i bez ISDN-a, on mi je samo rezerva (a uskoro tek druga rezerva) za internet. ;)
[ waikiki @ 09.02.2007. 21:54 ] @
Ajd vidi, molim te koji drajveri prolaze.
Inace i meni ce uskoro ISDN biti drugi, kad stigne ADSL. A sta cu dotle. Pa i kad stigne ADSL, trebace mi ISDN zbog skidanja mail-ova, dok ne obavestim ostale o promeni adrese. A taj prelazni period ce da potraje bar nekoliko meseci.
[ calexx @ 09.02.2007. 22:20 ] @
Za par sati sam kući pa valjda neću da zaboravim. Možda sadašnji provajder dozvoljava čitanje mejlova ako si na drugom, kod mene je otprilike pola-pola.
[ calexx @ 10.02.2007. 01:06 ] @
Sve mislim da će da prođu bilo koji, ovi koje sam instalirao su od pre dve godine, tačnije od maja 2005. godine, verzija 4.21.0.0 a fajl se zove nmsetup320_net_ml ... jesi li ti uopšte probao ili pretpostavljaš da neće da radi? Ovi imaju drajvere za XP i verovatno oni prolaze.
[ waikiki @ 10.02.2007. 19:57 ] @
Ok. Sad cu instalirati Vistu, pa valjda ce proci... Javljam..
[ waikiki @ 11.02.2007. 10:38 ] @
Nije proslo. Vratio sam XP. Probao sam nekoliko verzija drajvera, nijedan ne odgovara. Vista pronadje drajvere i naizgled je sve u redu, ali ne mogu da se konektujem. Mislim da mi ipak trebaju noviji drajveri. Pokusacu da skinem noviju verziju netmoda za XP-a.
[ waikiki @ 15.02.2007. 18:07 ] @
Proradio netmod na Visti. Nije bio problem u driverima negu u Firmware. Flashovao sam netmod sa novim FW i sad radi dobro.
Calexx, u svakom slucaju..thanks
[ nexTORian @ 18.02.2007. 11:30 ] @
ma fleshovao sam i ja netmod al netje magare i to je:)
[ waikiki @ 18.02.2007. 17:11 ] @
Probaj da umesto XP instaliras 2k drivere. Ja sam nekoliko puta instalirao i deinstalirao, restartovao i td... pa je proslo. Bitno je da ga, po zavrsetku unosa drivera dobijes u control panelu. Onda instal nmsetup. Pri instalaciji skini kvacicu sa instal driver.
[ pisac @ 19.02.2007. 16:14 ] @
Šta vam je bre ljudi, kakva Vista kakvi bakrači. Ubodeš netMod USB u Linux, i /dev/modem promeniš (linkuješ) u /dev/ttyACM0 i sve radi kao sat. Nikakvi drajveri i silna čuda vam ne trebaju. Nije mi jasno šta to Microsoft izmišlja, kakvi drajveri za USB modem, kakve gluposti?
[ waikiki @ 19.02.2007. 23:00 ] @
Upravo sam to i uradio....pre koji dan..
Bez obzira sto sam napravio da netmod radi... Vista..dovidjenja...
[ VIA @ 20.02.2007. 14:15 ] @
Radi kao standardni modem preko RS-232
[ mikicg @ 29.05.2007. 08:05 ] @
Odgovor iz Intracom-a, u vezi NetMod-a za Vista 64:

Unfortunatelly Intracom has not yet developed drivers that support 64bit versions of Vista. Our software developers are working on it and as soon as the drivers are ready you will be able to download them from our web site.
[ enes @ 27.06.2007. 15:02 ] @
Samo me interesuje sledece - da li Nedmod RADI na 32-bit Visti a NE RADI UOPSTE na 64-bit Visti (bez obzira da li je u pitanju serijski ili USB port). Upravo sada sam instalirao Vista x64 ali nikako mi ne uspeva da je nateram nekako da mi prepozna Netmod tj. da ga instalira.

Pozdrav
[ mikicg @ 18.08.2007. 13:35 ] @
Evo sta je osvanulo na Intracom stranici, ali ja nisam uspio da instaliram na Vista 64.

http://www.intracom-telecom.co...e_drivers/engl_drivers_usb.htm

Ako neko ovo uspjesno instalira, neka javi.
[ RipperBIA @ 07.05.2009. 12:50 ] @
Jel proradio nekom dotični na Visti x64 ? Treba mi za koleginicu koju su primorali da uzme ISDN da bi dobila ADSL ...

Jel radi sa najnovijim firmwareom i drajverima sa sajta? Ili negde imaju još noviji? (u ovim najnovijima sa sajta se nigde Vista ne pominje a kamoli x64)
[ Catch 22 @ 07.05.2009. 13:17 ] @
^ Ako je već dobila ADSL šta će joj onda ti drajveri za ISDN modem?
[ igor.vitorac @ 07.05.2009. 13:28 ] @
Da ima za failover ;-)
[ RipperBIA @ 07.05.2009. 13:31 ] @
U tome je problem. Još nije dobila ADSL...i ne zna se kad će. Pomozite ljudi ne bih tražio glupe drajvere da već ima bilo kakav net !
[ calexx @ 07.05.2009. 17:22 ] @
Na sajtu pominju drajvere za Vistu mada ne kažu da je za 64-bitnu. A da proba preko serijskog porta, tu bi trebalo da bude manje problema?
[ RipperBIA @ 09.05.2009. 22:44 ] @
Fora sa klasičnim modemom na telefonskom izlazu na ISDN modemu nema neku perspektivu...non stop je zauzeće...a isključeno je wait for dial tone...(probano i sa uključenim)

Upravo sam joj instalirao 32bit Vistu...tako da se nadam da će sad raditi...bar piše tako na sajtu...

E sad, jel ima samo neko uputstvo:

Dakle, prvo sam instalirao drajvere , čekirao i CAPI...sutra ću nakačiti čuveni ISDN USB modem kad joj vratim komp i šta onda?

Tj kako se pravi konekcija? Koji broj se okreće? Kolko se plaća? I jel mi treba onaj configuration manager da instaliram, pošto sam čuo da je bagovitiji od drivera ?