[ easyyu @ 09.02.2007. 22:40 ] @
Treba mi softwer koji radi gore navedeni posao!
Jos nesto..kako naterati BSPlayer da pusta mkv fajlove?
[ Cileinteractiv @ 10.02.2007. 00:29 ] @
To verovatno i jeste avi ali spakovan u Matroska Kontejner Video. Za gledanje treba Vam Matroska Spliter, free je.
[ Shon3i @ 10.02.2007. 13:09 ] @
Nema potrebe za takvom konverzijom jer je MKV mnogo napredniji kontejner od avi-a, a za reprodukciju u bilo kom playeru ti je potreban njegov splitter kao sto Cile rece, njega mozes skinuti sa http://mirror01.x264.nl/x264/MatroskaSplitter.exe, i uz odgovarajuci codec (najboje ffdshow) mocices da pustas sve, jer kao sto je receno mkv je samo contrainer a u njemu moze biti svasta do DivX/XviD-a/H264/WMV etc.

btw MatroskaSplitter (aka Halii Media Splitter) je i splitter i za MP4, AVI i TS kontejnere.
[ easyyu @ 10.02.2007. 15:11 ] @
Ok..to je to.Hvala vam puno.Radi sve!
[ NICS @ 15.02.2007. 21:23 ] @
Ajde neko da mi da link sa tom ekstenijom interesuje me da li ucitava plajer sto ga trenutno koristim. Bilo kakav fajl naravno, ispravan jer sad prvi put cujem za to kako ste rekli Martuska ili tako nekako. Ako moze na private jer nije sigurno da cu potrefiti ovaj post sledeci put kad budem ovarao
:)
[ ekisa @ 16.04.2007. 20:08 ] @
skinuo sam sa neta taxi 4 u mkv ekstenziji i moj xwave dvd to ne cita kako to pretvoriti u avi fajl odnosno u fajl koji ce da cita moj DVD
[ ekisa @ 18.04.2007. 19:39 ] @
To pretvaranje iz mkv u avi radi program media coder
[ Shon3i @ 18.04.2007. 22:16 ] @
Cilj je samo promeniti kontejner bez rekompresije, jer glupo je jos dodatno gubiti na kvalitetu, menjanje kontejnera nije bas lako, jer moze da se dese silni problemi, jedan od njih je desinhronizacija. Za extractovanje streamova iz MKV potreban je mkvextact.exe, koji dolazi u vidu MkvToolnix paketa, posto je mkvextract.exe CLI aplikacija, nije lose da se preuzme MKVExtractGUI da olaksa posao. Posle extractovanja dobijaju se raw streamovi.
[ easyyu @ 18.04.2007. 23:10 ] @
Nije mi jasno zasto niko nije odgovorio na pitanje teme?
Mene zanima cime konvertovati u avi a ne iz cega se sastoji i koji spliter za njega treba :)
Vidim da i drugi to traze..konverziju BAS!
[ Boki70a @ 19.04.2007. 03:12 ] @
^ekisa ti je vec odgovorio >> MediaCoder
Mozes i sa programom SUPER © Simplified Universal Player Encoder & Renderer
[ Cileinteractiv @ 23.04.2007. 14:46 ] @
Šone je odgovorio. Potrebno je samo "izvaditi" avi koji se nalazi u mkv fajlu. Avi je slika+ton a mkv slika+ton+titl+čepteri... znači izvaditi sliku i ton iz mkv i ponovo spojiti u avi sa Virtual Dub-om...
[ Boki70a @ 23.04.2007. 23:22 ] @
Cile, to vazi jedino ako su video i audio u MKV-u kompatibilni sa AVI kontejnerom - sto je retko kada slucaj!
[ Shon3i @ 24.04.2007. 10:33 ] @
Pa cak i da se radi o AVC+AAC kombinaciji, sve je moguce. S obzirom da MKV guta sve od formata, u nekih 80% slucajeva ce i AVI, medjutim nije problem muxovanje, vec playback, jer nisu svi splitteri tako pametni da raspoznaju sve savke unutar kontejnera. Recimo muxovanje wmv-a u avi je moguce ali playback je muka ziva.
[ Salabajzer @ 04.10.2007. 18:41 ] @
Posto je tema malo zastarela, ako nekoga jos uvek ovo zanima, neka napise, pa cu da postavim odgovor, da ne bi sada dzaba pisao.
[ Cileinteractiv @ 05.10.2007. 13:24 ] @
Naravno. Mene zanima a bilo bi lepo da se tema kompletira. Hvala unapred.
[ unknown-player @ 16.12.2007. 16:18 ] @
Jel moze neko da mi pomogne oko enkodovanja MKV-a u AVI pomocu Media Coder-a , posto nisam nigde nasao neki Tutorial za taj program . Zanima me na koliko se postavlja Bitrate prilikom prebacivanja u AVI format . Ja sam nesto pokusavao , ali nikako ne mogu da uskladim npr. na spotu , muziku koja ide i reci koje izgovara izvodjac .
[ Stranger2 @ 17.12.2007. 01:04 ] @
Za pocetak probaj to da uradis promenu kontejnera bez rekodiranja. Mozda ce moci. Ako moze ustedeces dosta vremena.

Bitno je da taj matroska video bude na hard disku da ne zbunjuje mediacoder jer ce on rezultat pokusati snimiti u isti folder.

Media coder podesi ovako:
Na kartici Audio stavi kvacicu ispred Copy Audio
Na kartici Video stavi kvacicu ispred Copy Vudio
Za Container izaberi: AVI
klikni na strat i to je to. Ako moze bice brzo gotovo a ako ne moze izbacice poruku o gresci.

Ako promena kontejnera ne uspe onda u ovoj poruci http://www.elitesecurity.org/t295833-divx-ili-xvid-sto-je-bolje imas napisana dobra podesavanja mediacodera za video spotove

[ unknown-player @ 17.12.2007. 17:31 ] @
Citat:
Za pocetak probaj to da uradis promenu kontejnera bez rekodiranja. Mozda ce moci. Ako moze ustedeces dosta vremena.


Pokusao sam i ovo ( avi , wmv , mpg itd. ) , ali mi izbaci Format is not suported .

Inace svi matroska video fajlovi koje imam su mi na hardu i samo mi je potrebno da ih prebacim u drugi video format , avi bi bio naj pozeljniji , samo nece nikako . Pokusao sam ono sa oznacavanjem kvacice Copy audio i copy video , ali mi isto izbacuje gresku No file is outputed . Sad cu da pogledam podesavanja Media Codera pa ako pronadjem nesto i ako uspem , javim se . Usput , mnogo hvala .
[ Shon3i @ 17.12.2007. 22:20 ] @
Za ovo uvek postoji "old fashion" nacin promene kontejnera.

on se sastoji iz sledecih koraka

1. MKVExtractCLI ili MKVExtractGUI-em extractovati sve streamove iz MKV fajla a zatim
2. AVIMuxGUI-em muxovati u AVI ako je moguce.

Vredi pokusati
[ Shon3i @ 17.12.2007. 22:24 ] @
Za ovo uvek postoji "old fashion" nacin promene kontejnera.

on se sastoji iz sledecih koraka

1. MKVExtractCLI ili MKVExtractGUI-em extractovati sve streamove iz MKV fajla a zatim
2. AVIMuxGUI-em muxovati u AVI ako je moguce.

Vredi pokusati
[ Stranger2 @ 17.12.2007. 23:59 ] @
Kod mene mediacoder isto izbacuje gresku ali kada skinem kvacicu sa Copy Audio i izaberem LAME MP3 onda samo zvuk enkodira u MP3 i tada moze da napravi AVI fajl. U nekoliko slucajeva se u tim fajlovima cuje samo zvuk (a slika bude crna) a u nekim bude sasvim normalno citljiv. U ovim slucajevima kada slika bude crna se verovatno koristi neka netipicni oblik H264 video zapisa cim ne moze ni bitrate da mu ocita na kartici Sumary.
Inace kod mene H264 sasvim dobro radi u AVI fajlovima a u matroska nekad zeza.
[ Stranger2 @ 02.05.2008. 20:41 ] @
Ponekad MediaCoder jednostavno nece da konvertuje MKV fajl. Ukapirao sam zasto nece.

Problem je sto zvuk u MKV fajlu cesto ne bude stereo nego nesto drugo. Problem se resava ovako:

Na kartici Audio treba paziti da ne pise Channel: Original nego Channel: Stereo

- na kartici Audio podesiti:
staviti kvacicu ispred Enable Audio
Encoder: LAME MP3
Channel: Stereo

- na kartici LAME podesiti:
Rate mode: CBR
Channel: Joint Stereo
Bitrate 128kbps

Podesavanja za video mogu ostati kao u drugm primerima.

Probao sam sa nekoliko MKV fajlova i ovo svaki put uspeva.
[ brankoivic @ 08.05.2008. 17:27 ] @
Sve je ovo jako lepo i funkcionise.Medjutim problem je u velicini izlaznog AVI fajla.Navodim primer - MKV fajl je velicine 297 MB a nakon obrade sa Media Coderom dobije se AVI fajl velicine 5,9 GB !!!
[ Stranger2 @ 08.05.2008. 17:55 ] @
Velicina izlaznog fajla ovisi o bitrateu i trajanju videa.
Bitrate pokazuje koliko hiljada bitova se potrosi za svaku sekundu videa. Kada to pomnoziss sa brojem sekundi dobijes velicinu fajla u hiljadama bitova... da ne duljim za odabir bitratea se koriste bitrate kalkulatori. Po meni najbolji je Aspect http://www.free-codecs.com/download/Aspect.htm

Bitrate mozes ukucati koliki zelis. Prevliki bitrate vodi velikim fajlovima a premalim bitrateom se dobija los kvalitet.
U vecini slucajeva se odlican kvalitet postize kada Aspect pokaze da je kvalitet slike 0.25 bits/pixel

na primer: za epizodu TV serije trajanja 45 minuta rezolucije 640x480 dobar kvalitet ces dobiti sa bitrateom 2000 kbps. Fajl ce biti velicine 680 MB...

Imas dosta tema u kojima se objasnjavalo kako podesiti MediaCoder, koristi pretragu foruma
[ brankoivic @ 10.05.2008. 12:48 ] @
Hvala na savetu !Poslusao sam i podesio Media Coder kako treba.Izlazni fajl je do 700 mb,kvalitet je odlican,titlovi sinhronizovani - jednom recju sve funkcionise kako treba i filmovi iz MKV formata nakon konverzije u AVI ( koristim XvID) se bez ikakvih problema mogu narezati i gledati na kucnom DVD/DiVX plejeru.
[ karanovicz @ 18.06.2008. 12:08 ] @
brankoivic-u da li je kvalitet izlaznog AVI fajla isti ili losiji od MKV iz kog se izvlaci tj. konvertuje....
Ako moze neko da objasni (korak po korak) kako se podesava video, audio i subtitle (da podrzava ćđč) u media coder za AVI izlazni fajl...

[Ovu poruku je menjao karanovicz dana 18.06.2008. u 15:44 GMT+1]
[ Stranger2 @ 18.06.2008. 20:15 ] @
Citat:
Ako moze neko da objasni (korak po korak) kako se podesava video, audio i subtitle (da podrzava ćđč) u media coder za AVI izlazni fajl...

Evo koroak po korak konverzija MKV u AVI

1) prevuci fajlove koji ces konvertovati u prozor mediacodera

2) na kartici Audio podesiti:
stavi kvacicu ispred Auto Select
staviti kvacicu ispred Enable Audio
Encoder: LAME MP3
Channel: Stereo

3) Na kartici LAME podesiti:
Rate Mode: CBR
Channel: Joint Stereo
Bitrate/Quality: 128 kbps

4) Na kartici Video podesi:
Mode: Two-pass
*bitrate izracunaj bitrate kalkulatorom. npr 1000 kbps
Format: XviD
Container: AVI
stavi kvacicu ispred Auto Select
stavi kvacicu ispred Auto Select

5) Na kartici Picture podesi:
stavi kvacicu ispred resize
izaberi rezoluciju koju hoces
Crop: Disabled
Frame rate: 25.000
stavi kvacicu ispred Aspect Ratio
izaberi 4:3 ili drugi aspect ratio tvojeg videa

6) za subtitle ti ne mogu objasniti jer jos nisam otkrio sta treba ukucati da se pojave nasa slova.
Preporucujem da iskljucis subtitl. Na kartici Subtitle skini kvacicu ispred Enabled.
A subtitle je najbolje koristiti u posebnom fajlu koji ces staviti u isti folder sa filmom. Tako svi rade.

p.s.
objasnjenja su nesto slozenija ako ti ponudjene rezolucije ili ponudjeni aspect ratia ne odgovara ali i to se moze kroz dodatne opcije podesiti po zelji.
[ karanovicz @ 18.06.2008. 23:28 ] @
Hvala Stranger2-u za brz i detaljan odgovor...
[ Maleckaaaa @ 23.06.2008. 19:13 ] @
Mene zanima na koliko bitrate da stavim?meni je sada na 800 kbs i zanim ame gde to mogu da promenim,na kojoj kartici je ta opcija u media coder-u?
[ Stranger2 @ 23.06.2008. 20:50 ] @
Video bitrate se upisuje na kartici video. Desno imas polje u koje mozes ukucati ili ga mozes odabrati pomeranjem klizaca.

Citat:
Mene zanima na koliko bitrate da stavim?

To se izracunava nekim bitrate kalkulatorom. Ja preporucujem Aspect http://www.free-codecs.com/download/Aspect.htm

Od bitratea zavisi koliki ce fajl biti. Ako zelis da fajl stane na jedan CD onda za velicinu fajla izaberi 700 MB ili za svaki slucaj malo manje, recimo 690 MB. Kalkulator ce ti prikazati koliki bitrate treba biti da bi dobila fajl te velicine.
[ Maleckaaaa @ 30.06.2008. 10:16 ] @
Zasto mi pise da je potrebno vreme za konvertovanje 500 min?Da li to moze da se regulise?I kada je zavrsio konvertovanje opet je krenuo ispocetka da konvertuje?
[ Stranger2 @ 30.06.2008. 23:37 ] @
pa koa si podesila prema gornjim uputstvima
Citat:
4) Na kartici Video podesi:
Mode: Two-pass

onda znaci da radi dvoprolazno enkodiranje. kada dodje do kraja onda jos jednom ide od pocetka i kada drugi put zavrsi onda je stvarno gotovo. Pri prvom prolazu se obavlja analiza i zapisuju se neki podaci. Pri drugom prolazu codec koristi te podatke da bih sve odradio maksimalno kvalitetno. Tako se dobija oko 30% bolji kvalitet nego sa jednoprolaznim enkodiranjem.

Citat:
Zasto mi pise da je potrebno vreme za konvertovanje 500 min?Da li to moze da se regulise?

pa vreme zavisi od jacine procesora, trajanja videa koji konvertujes, codeca i parametara koje si odabrala.
ako film dugo traje i ako koristis visoku rezoluciju onda enkodiranje mora dugo trajati.

ako hoces okaci ovde parametre filma kojeg konvertujes: rezoluciju, trajanje...
[ Maleckaaaa @ 01.07.2008. 14:16 ] @
Trajanje : 2:30 min,rezolucija : 640x272,frame rate 23.98 fps...kako da podesim?
[ Stranger2 @ 02.07.2008. 22:55 ] @
Citat:
Trajanje : 2:30 min

to je 150 minuta nije čudno da enkodiranje traje 500 minuta

Ako hoces da dobijes fajl velicine 1 GB
stavi video bitrate 780 kbps

rezoluciju najverovatnije moras smanjiti na 608x256 a mozda ce biti dobra slika i ako ne menjas rezoluciju.

ukloni kvacicu ispred Aspect Ratio

sve ostalo ostavi kao sto je gore napisano.
[ bravosx1616 @ 08.10.2008. 10:57 ] @
Jedan mali off, da li mogu i kako mp4 da konvertujem u avi sa mediacoder-om, fajl je velicine 2.1 GB, zeleo bi da mi ostane takav, znaci i kvalitet slike i zvuka. Probao sam kao sto je neko napisao u ovoj temi da u karticama video i audio otkacim opciju copy, brzo zavrsi, velicina fajla ostane ista ali player nece da pusti, napise sledece " some of the streams in this movie are in an unsupported format.(avc 1 255), missing avi index block" . Ima li neko resenje da brzo zavrsi, da kvalitet ostane isti i najvaznije da moze da se gleda.
Pozdrav!

[ Cileinteractiv @ 16.10.2008. 17:30 ] @
Trebao bi prvo da izdvojiš sliku i odgovarajući ton iz mp4 fajla-demux mp4 a posle toga ide proces spajanja videa i audia u avi jajl-muxing. Mp4 fajlovi mogu u sebi imati dosta strimova obično bude video i više audio strimova, čepteri i titlovi Zato moraš sve strimove izdvojiti pa spojiti one koji ti odgovaraju u avi fajl. Probaj sa programom Yamb 2.0.x.
[ davidpn @ 01.11.2008. 13:30 ] @
Konvertovanje svega u svasta, ovaj konverter em sto je besplatan em sto ce za kratko vreme konvertovati fajl iz bilo kog formata u neki drugi...

SUPER © IS UNIVERSAL as it supports a wide variety of input/source file format to play
or encode (to & from) without any additional third party software.
Supported input source file formats are:
- Image Sequence: jpg, pgm, png, ppm (with sequentially numbered-ONLY filenames)
having the same filename numbered-ONLY format. Example: 0001.jpg --up to--> 0999.jpg
note that this format will NOT work name_0001.jpg --up to--> name_0999.jpg (take out name_)
- Video format: 3gp/3g2(Nokia,Siemens,Sony,Ericsson), amv, asf, avi(DivX,H263,H263+,H264,XviD,MPEG4,MSmpeg4...), dat, drv-ms
fli, flc, flv, m2ts, mkv, mpg(MPEG-I,MPEG-II,VCD,SVCD), mov(H263,H264,MPEG4,SVQ..), mp4(H263,H264,MPEG4..), nsv, ogg,
qt, rm, ram, rmvb, str(Old Play Station), swf(Flash), ts(HDTV), tmf, ty+, viv, vob, wmv
- Audio format: aac, ac3, amr, mmf, mp2, mp3, mp4, mpc, ogg, ra, wav, wma
- AviSynth Script Files: avs. Let you specify advanced encoding commands using AviSynth scripts!
SUPER © supports the conversion (encoding both ways, to & from ) of ALL the listed formats.


http://www.erightsoft.info/GetFile.php?SUPERsetup.exe
[ gorankx @ 28.11.2008. 11:39 ] @
mene bas cudi da niko nije uzeo da proba mkv to avi konvertere koji ih ima po netu, ja sam sad stavio u earth mkv ti avi da mi prebaci jedan video od 349 MB a probacu i taj program.
[ gorankx @ 28.11.2008. 11:57 ] @
ispade super, sa skoro 400 MB na 96MB bez desihronizacije, cak je i rezolucija ostala ista, onaj program sam jedva nasao.
[ mperisic @ 26.03.2009. 23:00 ] @
Kako da iz filma koji je u mkv formatu dobijem film u avi formatu istog kvaliteta slike, stereo zvuka (posto u avi format ne moze da stane nista drugo) ali bez subtitle-a. Probao sam sa programima koje ste preporucili i sa istim setovanjima ali dobijam avi fajl jako loseg kvaliteta.
[ Stranger2 @ 27.03.2009. 12:02 ] @
sedma poruka po redu na drugoj strani imas korak po korak objasnjenja.
opisano je sve sta trebas izabrati osim bitrtea i rezolucija jer se rezolucija razlikuje od slucaja do slucaja a bitrate treba biti prilagodjen rezoluciji...

Prevuci taj MKV u prozor MediaCoder-a i izaberi "details of selected file".
Onda te tekstulne podatke kopiraj ovde na forum da vidim koja je rezolucijai trajanje...
..pa cu ti izracunati koji bitrate je preporucljiv.
[ mperisic @ 27.03.2009. 12:24 ] @
General
Complete name : C:\milos\refined-qos-blu720p-sample.mkv
Format : Matroska
File size : 26.7 MiB
Duration : 28s 570ms
Overall bit rate : 7 843 Kbps
Encoded date : UTC 2009-03-10 17:07:28
Writing application : mkvmerge v2.5.1 ('He Wasn't There') built on Feb 22 2009 18:19:47
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container [email protected]
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 28s 541ms
Bit rate : 5 987 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.35
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.364
Language : English

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 28s 570ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 536 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 24 bits
Language : English

Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English

Chapters
Language : English
1 : 00:00:00.000 - 00:10:20.537

[ mperisic @ 27.03.2009. 12:48 ] @
U kartici audio nemam nigde da izaberem stereo. Ima resample gde pise original i ja mogu da izaber koji Hz hocu. Stavio sam 48 000 Hz.
Nisam bitno menjao u kartici video kbps, stavio sam 1000 kbps kako si predlozio u jednoj od poruka. Nije mi cilj da dobijem manji fajl, hocu samo da dobijem avi fajl na koga mogu da kacim srpski subtitle.
[ Stranger2 @ 27.03.2009. 21:42 ] @
taj video je visoke rezolucije. 1280x536
ako hoces da zadrzis taj kvalitet slike, moraces da koristis bitrate 4000 kbps (veci nije preporucljiv za DivX filmove).

Ako ces da smanjis rezoluciju da se film moze pustati na kucnim DVD-DivX plejerima onda moras smanjiti rezoluciju na 720x304
tada ce ti video bitrate od 1400 kbps biti dovoljan.
(ali zbog manje rezolucije ces izgubiti na ostrini slike)

Citat:
Nisam bitno menjao u kartici video kbps, stavio sam 1000 kbps kako si predlozio u jednoj od poruka.

to se sigurno odnosilo naa neki video manje rezolucije.

Citat:
U kartici audio nemam nigde da izaberem stereo.

Ako si skinuo najnoviji MediaCoder kod njega su malo izmenjali opcija na zvuk. Pogledaj na kartici Sound.

Citat:
Nije mi cilj da dobijem manji fajl, hocu samo da dobijem avi fajl na koga mogu da kacim srpski subtitle.

Ako je zbog toga onda ne moras nista da konvertujes. Plejeri pustaju subtitl uz MKV isto kao uz AVI. Preporucujem ti KMPlayer
Ako ne ucita subtiutl automatski, fajl subtitla samo prevuci u plejer nakon sto pustis film.

inace subtitl treba da ima isti naziv kao i film i da se nalazi pored filma, u istom folderu. tako ce biti automatski ucitan.