[ nezki @ 11.02.2007. 12:48 ] @
Imam problem sa menijem koji u Mozili ne izgleda kako bi trebalo, au IE-u radi ok. Ja se ne bavim CSS-om bas puno ali znam neke osnovne stvari.
Problem mozete pogledati kada otvorite stranicu www.strictsystem.com/srma/posao.php u Mozili ,a kako treba da bude videcete kada otvorite istu stranicu u IE-u.
Ako pogledate videcete da pravi problem sa prosirivanjem <li> polja.
Trazio sam ovde na forumu da li je neko imao slicnih problema ali takvih nema.
Ako neko zna u cemu je problem ,evo uploadovao sam uz poruku stranicu posao.php u koju ukljucujem menu.php stranicu na kojoj se nalazi kriticni god.Takodje sam uploadovao i svoj css ,stranicu stil.css u kojoj je broblem sa navmainmenu clasom i uploadovao sam dve slicice koje koristim za pozadinu za <li> polje, p ako neko se bavi css-om moze da pogleda ceo problem.
Unapred zahvalan.

[Ovu poruku je menjao nezki dana 11.02.2007. u 14:04 GMT+1]
[ nezki @ 11.02.2007. 20:26 ] @
Hoce mi neko pomoci ...
[ nezki @ 11.02.2007. 22:27 ] @
Evo jos malo da pojasnimu cemu je stvar!
Slika koju sam stavio da bude pozadina za <li> je velicina 147 px u IE-u je tako i trerira ali u Mozili je smanjuje.
Kada stvaim da je sirina 147 za <li> tag u IE-radi ok a u Mozili radi ako stvaim d aje 135px.
[ mika @ 12.02.2007. 09:03 ] @
Imas na http://www.cssplay.co.uk/ dosta toga baš o menijima, pa čitaj i primeni.
[ nezki @ 12.02.2007. 11:06 ] @
Procitao sam strane na sajtu koji si mi linkovao gore ali nisam uspeo da najdem resenje, tamo ima samo kako da napravim drop down meni ali nista se ne uklapa u moj problem, i ima free css za neke menije ali meni treba d aresim ovaj moj.
Evo sta sam uspeo da zakljucim ali ne mogu da resim problem.
Imam drop down menu koji je definisan css-om evo par linija tog css-a gde je meni definisan:
Code:

ul#navmainmenu a {
  border: 0px solid #CFD6E8;
  border-right-color: #CCC;
  border-bottom-color: #CCC;
  padding: 8px;
  float: none !important; /*For Opera*/
  float: left; /*For IE*/
  display: block;
  background: url("images/main_bg_default.gif");//dimenzije slike su 147x31
  color: #333333;
  font:  11px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
  text-align: left;
  text-decoration: none;
  height: auto !important;
  height: 1%; /*For IE*/
  width: 147px;//(kada ovde stavim 147 u IE-u radi ok ali u mozili radi ako je 140,i tu je moj problem)
  

}

/* Root Menu Hover Persistence */
ul#navmainmenu a:hover,
ul#navmainmenu li:hover a,
ul#navmainmenu li.iehover a {
  background: url("images/main_bg_roll1.gif");//dimenzije slike su 147x31
  color: #ffffff;
}

/* 2nd Menu */
ul#navmainmenu li:hover li a,
ul#navmainmenu li.iehover li a {
  float: none;
  border: 1px solid #999999;
  background: #ffffff;
  color: #000000;
  width: 147px;
}

Eto sta nije u redu jednostavno u Mozili mi sliku tretira kao manju nego sto jeste. I onda meni izgleda uzasno kao sto se moze videti na www.strictsystem.com/srma/posao.php kada se otvori u Mozili ili u Operi.
Ako neko moze da mi pomogne posto ja vec dva dana resavam ovu sitnicu ali mi ne ide jer nisam veliki strucnjak sto se css-a tice jer se ne bavim web dizajnom vec programiranjem.
[ twix @ 12.02.2007. 12:00 ] @
Ne vidim gde si definisao sirinu tabele kad je vec koristis:

Code:
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" bordercolor=
"#000000" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top">


ali za to vreme koje si izgubio trazeci bug bolje da si skinuo neki gotov example i samo prepravio.

Pogledaj bas upravo spomenuti link: http://www.cssplay.co.uk/menus/drop_definition.html

(kompletna lista css menija: http://www.cssplay.co.uk/menus/index.html)
[ nezki @ 12.02.2007. 12:05 ] @
Kada bi samo znao koliko sam skinuo css-menija i prepravio da budu slicni ovom ali ljudi za koje radim su zapeli da bude samo ovaj i nijedan drugi,zar mislis da bih se toliko mucio oko gluposti.
Pokusao sam da zadam sirinu tabele zali nij eu tome bug.