[ davidkovacs2 @ 11.02.2007. 12:51 ] @
Interesuje me kako mogu da napravim svoj sopstveni TV kanal, i da li se to moze za free? (naravno ako je to moguce)...

Cuo sam da je neko vec uspeo tako nesto.

Cekam odgovore.
[ lancia88 @ 11.02.2007. 13:20 ] @
Pozdrav,


ih, pa to jedna od najprostijih stvari:

snimis neki svoj materijal na kasetu/DVD, lepo to prebacis na racunar, tamo obradis u suvislu emisiju, pripremis to za emitovanje, zakacis TV out sa racunara na televizor i uzivas u vlastitom programu!

Problem nastaje kada zelis da jos neko prati taj program sem Tebe, onda moras da i njemu nekako dostavis mogucnost gledanja tog programa pa se zapitas kako.....opet - lako!

Samo se odlucis hoces li putem zicne ili bezzicne veze to da izvedes i ostalo je prosto: ako ces zicnim putem, samo mu pruzis dovoljno dugacak kabl do televizora i on ce to gledati na isti nacin kao i Ti, ako ces bezzicnim putem, stvar je malko komplikovanija ali opet prosta - samo ubacis u pricu i neki bezzicni sender a njemu montiras prijemnu jedinicu na istoj frekvenciji. Naravno, moras imati tada i opticku vidljivost u zahtevanoj meri.

E sad, problem je kako to izvesti za vise korisnika, blokova kuca, vise gradova, jel'?
Jeste. To je stvarno problem ali kako vec rekoh na pocetku, to je bar lako :)

Sve je ovo, naravno, sala ali sa ciljem da Ti pokaze kako se formira i distribuise jedan TV kanal i to toliko globalno da ni izbliza ne mozes naslutiti realne razmere problema ali vec u startu vidis da mozemo otvoriti i poseban podforumo ovome koji ne bi bio dovoljan da pojasni kompletnu problematiku. Ja prilicno poznajem materiju, imam i izvesnog iskustva u njoj ali ne mislim da se to moze tek tako objasniti a jos manje realizovati.

U svakom slucaju, imas dve vrste problema u gruboj podeli: izradu programa i distribuciju programa, obe vuku sa sobom izvesne probleme i kocnice ali se najznacajnije razlikuju sto objektivno prvi problem i mozes resavati vlastitim entuzijazmom dok ces drugi solvirati - nikako.
[ davidkovacs2 @ 11.02.2007. 14:05 ] @
da ali mene zanima za vise korisnika... u jednom selu.kako je to moguce uraditi?
[ StORM48 @ 12.02.2007. 02:15 ] @
Nikako, a da ne budeš ilegalan.

Ako želiš da radiš legalno, onda ta stanica nikako ne može biti free, a tada nastupaju i sve ostale zavrzlame.
Uzgred, ko god Ti je rekao da to može "tek tako" i to "free", ipak se šalio.

Pozdrav
[ IvoD @ 13.02.2007. 14:10 ] @
A mogu li tu da se iskoriste amaterske radio stanice na 2 ili 0,7m? Ako mogu kako prikačiti računar na stanicu u predaji, a bogami i u prijemu, na drugoj strani?
[ jonathan @ 13.02.2007. 19:54 ] @
Nikako. Televizijski signal zauzima daleko širi opseg od radijskog, i ne možeš koristiti amatersku stanicu napravljenu za prenos glasa za prenos pokretne slike. Ima amaterskih konstrukcija za ATV (amaterska televizija), ali one se većinom koriste na višim opsezima, od 1296 MHz i naviše, iz prostog razloga što dvometarski i 0.7m opsezi obuhvataju 2 MHz, odnosno 6 MHz, a jedan televizijski signal zauzima skoro 7 MHz.
Pogledaj sajt radio-kluba "Gigahertz" iz Novog Sada, http://www.gigahertz.org.yu - oni su sagradili ATV repetitor i možeš se sa njima konsultovati.

p0z, Alek
[ rasha666 @ 08.04.2011. 14:15 ] @
Mene zanima
ja bih napravio TV kanal
Zelim Sve Legalno I Da kanal Bude Kao Svi Drugi da se moze naci na Tv
sad me zanima
gdje ga mogu napravit
kako ga mogu napravit
onda CIJENE
prvi mjesec
i dalje mjesecno
Zivim U Crnu Goru
Ako Moze Neko da mi objasni
i shta mi je sve potrebno
[ peca26000 @ 08.04.2011. 18:39 ] @
Spremis para na gomilu i vise od toga.
U Crnu montu sigurno ces moci da radis, sa parama na gomilu ima ko ce da brine za takva pitanja hehe.
Ne moras da brines uopste, ali bez para moras da pitas...
Ja znam da sve bolesti na ovom svetu leci novac.