[ bakka @ 11.02.2007. 22:59 ] @
Imam stampac HP 1018 .Instalirao sam Debian 2.6.12 .Pokusao da konfigurisem printer .U listi modela nisam nasao HP 1018 .potrazio sam na Netu drajver i na www.linuxprinting.org naso foo2zjs koji podrzava i 1018 i 1020 .Raspakovao sam paket sa tar i u folderu foo2zjs pokrenuo naredbe make i make install.Kasnije sam u konfiguraciji naso HP 1018 i HP 1018 foo2zjs.Ukljucio sam stampac restartovao racunar i kada sam ponovo isao na konfiguraciju stampaca u delu portova prepoznao se Hp 1018 odnosno na grani usb/lp1 nasla se pod grana usb://HP/LaserJet%201018 .Dali je to moj stampac prepoznat???. .konfigurisao sam ga tako ali on neradi nece da stampa .Sta da radim???Da li ima veze sa kablom ko sto neko ovde rece treba neki USB 2.0????Probao sam i sa:enable LaserJet,pokusao sam isa :lpadmin -p LaserJet -E -v usb://HP/LaserJet%201018 -m HP-LaserJet_1018.ppd .Nista nije uspelo .Imateli kakvo resenje???Unapred zahvalan???
[ tdjokic @ 11.02.2007. 23:55 ] @
Pogledaj ovo ako nisi http://www.linuxprinting.org/s...er.cgi?recnum=HP-LaserJet_1018 Ima nekih detaljnih objasnjenja i mislim da je ovde jedan kolega bas to naveo kao preduslov za rad.

Ja imam Canon LBP5000 i pokusao sam instalaciju na vise Linuxa, pa sam tako dosao i do problema USB kabla. Ispostavilo se, da za malu duzinu moze i USB 1.1 ali za vecu nece nego mora USB 2.0. Znaci i to je vazno, ali nije presudno ako ti je stampac vrlo blizu do racunara pa mozes da koristis 1 kabl od 1,8 metra.

Sa navedenog sajta:

23 Nov 2006 - This printer works brilliantly! Everything is o'k. Just download foo2zjs
and install it with instructions, that proveded with foo2zjs archive.

2 Nov 2006 - Just configured this printer (hp 1018) on Ubuntu Dapper. Worthwhile to note is
that you should NOT use the foo2zjs shipped with Ubuntu. It is noted on
the homepage of foo2zjs, and it's true. Just build & install the package from
source, following the instruction on the homepage and it will work as expected.

U krajnjem slucaju, pokusaj i neku drugu distribuciju. Znam da je moj slucaj potpuno drugaciji, ali na nekim distribucijama mi stampac radi normalno a na nekim nece ni da se pokrene.
[ bakka @ 12.02.2007. 08:38 ] @
Jel to znaci sto na ovom sajtu pishe da trebaju extra fajl firmware sihp1018.dl .Trazio sam u folderu foo2zjs postoji folder firmware ali prazan a na netu nisam nasao !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

The firmware of the printer must be uploaded after turning it on. You can use a hotplug/udev script which comes with foo2zjs, or do it manually: "cat /usr/share/foo2zjs/firmware/sihp1018.dl > /dev/usb/lp0".


Na adresi : http://foo2zjs.rkkda.com/ pishe:

Get extra files from the web, such as .ICM profiles for color correction,
and firmware. Select the model number for your printer:

$ ./getweb 1018 # Get HP LaserJet 1018 firmware file


Molio bih za objashnjenje????
[ tdjokic @ 12.02.2007. 14:04 ] @
Ja sa ovim nemam direktnih iskustava i govorim ti samo posredno. Ovde http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=1439389 ima dva posta, jedan covek pita, drugi mu odgovara korak-po-korak, mozda ti bude od koristi. Nisam primetio da se spominje dodatno skidanje / nabavljanje tog firmware-a, samo je opisan postupak kako da se on aktivira. Zasto ga nema u tvom folderu firmware ne znam.

Ponovo sam gledao sajt koji navodis, tamo vidim da se taj proces dobijanja firmware file-a dogadja nakon comande make.
[ bakka @ 12.02.2007. 23:06 ] @
EUREKA<EUREKA>EUREKA>EUREKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!

USPEO SAM,,,,,, HP 1018 PRORADIOOOOOO!!!!!!!! na Debianu 2.6.12 ODSHTAMPAO - TEST PAGE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bio je potreban firmware fajl sihp1018 koga nema u folderu foo2zjs/firmware vec se skida s NETA komandom u konzoli :

./getweb 1018 i kad se pritisne ENTER krenu crtice

12%------------------------------------------------------------ i downloaduje se sihp1018.img u /root/foo2zjs/firmware/sihp1018.img

Posle toga se pokrece naredba make ,make install ,make install-hotplug, i restartuje cups ,make cups........................

Tek nakon toga se pojavljuje i sihp1018.dl koji se prosledjuje na usb :

cat /usr/share/foo2zjs/firmware/sihp1018.dl > /dev/usb/lp0

A ja tvrdoglav necu da pratim uputstvo Install.in

Hvala VAM na pomoci .Uspeo sam!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ tdjokic @ 13.02.2007. 00:54 ] @
E, bas mi je drago, jer sam i ja u slicnom sosu do guse ovih dana! Pozdravlja te i moja keva, BRANISLAVA, rodjena 1919, sad ce da krene na kurs Linuxa, inace skoro sve vec zna i pomaze mi, samo jos da dobije diplomu

Evo i teme koje sam se setio i spomenuo je - http://www.elitesecurity.org/p1454332:

"uspeo sam da namestim, samo sam ovo otkucao u konzoli kao root
Code:
cat /usr/share/foo2zjs/firmware/sihp1020.dl > /dev/usb/lp0"

Znaci, to je to, a fajl se skida "u letu". Kolega iz citirane poruke ima model 1020, ali je ocigledno princip isti.