[ mater @ 12.02.2007. 19:53 ] @
Zelim da naucim praviti dinamicki web sajt, pa sam procitao da asp.net 2.0 radi sa 2 jezika:
C# i VisualBasic.NET.
Koji je bolji ako vec krecem od nule?

Planiram raditi sa Visual Studiom 2005, valjda je dobar alat za pocetnika.
A mozda neko zna, dali je moguce preskociti onaj JavaScript, a da moje web stranice imaju
funkcionalnost... puno mi je sad i JavaScript citati (valjda nije bas obavezno i ovaj jezik).
Hvala.


[ Aleksandar Ružičić @ 12.02.2007. 21:16 ] @
prvo: omashio si forum :) trebalo je da postavis pitanje u .NET forumu (Visual Studio 2005) neka neko od nadleznih prebaci u .NET, Shadowed?

drugo: nisam upoznat sa ASP .NET-om, ali koliko znam u ASP-u ("klasicnom") radilo se ili u VBScriptu ili u JScriptu
ako vec kreces sa web programiranjem (a ne moras da radis u asp-u) ja ti predlazem da naucis php

trece: JavaScript/JScript (tj ECMA script) je client-side tehnologija tj izvrsava se u browseru klijenta, ne na serveru. a sluzi za dinamicko upravljanje html elementima (tj prikazom strane) i nema mnogo toga zajednickog sa server-side implementacijom sajta (sem kad je u pitanju razmena podataka preko XmlHTTPRequest tj AJAX) pa ako hoces da se ozbiljno posvetis izradi sajtova (a to da radis samostalno) onda ti ucenje javascripta "ne gine" :)
[ Shadowed @ 12.02.2007. 21:55 ] @
Prvo: prebaceno

Drugo: Mozes raditi u mnogim jezicima (ovi iz MS-a naprosto obozavaju da pomenu kako su videli primere u Cobol-u). Uci onaj koji ti se vise svidja i/ili mislis da ce ti vise trebati, nezavisno od asp.net-a)

Trece: Krcko, wikipediju u ruke ;).
Zavisno od sajta koji pravis JavaScript ti moze i ne mora trebati