[ antena-radio @ 12.02.2007. 21:38 ] @
od skoro imam telefon htc herm200 pa me interesuje Dali je moguce instalirati tomtom ili neki gprs navigator na tom telefonu i dali neko zna gde ima free porogrami za taj telefon unapred zahvalan
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.02.2007. 21:07 ] @
Misliš GPS, a ne GPRS :)

Može se instalirati TomTom, ali će ti pored toga trebati i bluetooth GPS uređaj, koji će slati podatke u TomTom na tvom TyTn-u.
[ Ivan Dimkovic @ 19.02.2007. 23:14 ] @
Glasine kazu da HTC TyTN izgleda ima i GPS funkcionalnost u radio cipu (koji je isti kao i Trinity) - i ekipa sa XDA Developers radi vec neko vreme na omogucavanju ove funkcionalnosti.

Za sad su proradili drajveri (presadjeni sa Trinity modela - neophodno je flashovati i Radio ROM) i GPS modul se odaziva na AT komande sto znaci da je svakako na ploci, ali izgleda GPS pinovi na cipu nisu povezani sa antenom pa nije moguce uhvatiti dovoljno jak signal (vec samo sum) - tako da ce verovatno ova mogucnost postojati samo za one najhrabrije sa lemilicom :-)

Ko ne zeli, moze uvek kupiti dodatni GPS modul...

Steta sto HTC nije ukljucio (aktivirao?) GPS u TyTN-u... GPS i XScale na 624 MHz (dok se ne pojavi Monahans) bi TyTN ucinili najjacim telefonom na svetu ;-) No, nadajmo se da ce njegov naslednik biti bas takav :-))
[ antena-radio @ 14.03.2007. 16:42 ] @
instalirao sam tomtom 6.o sa krekom sve radi ali ono glavno nece no conected to gps

fino izgleda programce dali zna neko kako se mogu naci nase mape srbije i kako se ubacaju
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.03.2007. 00:50 ] @
Kad kupiš legalno TomTom, sve ti ljubazno osoblje objasni :)

Ja imam externi GPS i za početak treba da ga uključim. Tako i ti, pogledaj da li se GPS prijemnik u telefonu mora prethodno uključiti (iako je kod mene TT recimo automatski palio btooth).

Mape se traže na netu, a ubacuju se prostim kopiranjem na karticu i imenuje, ako već nije, u sledećem formatu ime_geografske_regije-Map.