[ lin @ 13.02.2007. 23:10 ] @
Ovako !
Nemam bas nekog pojma o linuxu a treba mi pomoc koju bih platio.
Treba da instaliram dvije govornice za lokalnu upotrebu za cca 50 korisnika koji bi koristili usluge telefoniranja i za to placali meni.Znam da mi treba Debian,Asterisk,My SQL , znam da to sve treba podesiti ali jednostavno,shvatio sam da mi ne ide i da mi je malo kasno da sve to ucim a i nemam bas vremena koje bi mi bilo potrebno.Imam dva telefon adaptera sa routerom firme cisco i sav hardware koji je potreban za to.
Ukoliko neko misli da moze da mi pomogne,neka mi se javi,naravno,u obzir dolazi i da posaljem racunar da se to sve zavrsi a ja cu to da platim po dogovoru.
Da napomenem,zelio bih da naplatu vrsim tako sto bih stampao kartice sa brojevima koje bih u My SQL_u "pustao" ili "ukidao".Ta rjesenja su moguca jer mi prijatelj radi za jednu italijansku firmu u Libanu bas taj posao .
Hvala !
[ Robinzon Kruso @ 14.02.2007. 16:42 ] @
Prijatelju...

Izgleda da smo na istim mukama... Ali ti bar imas hardver...

Kazi mi gde si nabavio opremu, ako imas neki broj ili slicne podtake bio bih ti zahvalan...

Pozdrav
[ dulem @ 21.02.2007. 13:10 ] @
Jel mozes malo detaljnije oko hardwera da napises sta tacno imas ? Kako mislis da korisnici unose PIN-ove ? Morao bi da imas neki IVR iza.
Daj malo vise detalja pa mozemo i da ti pomognemo.
[ Vitafon @ 21.02.2007. 13:21 ] @
potreban ti je internet link:), Router (quintum tenor je najidealniji)2-8 kanala, isto toliko obicnih telefona....

imas dosta o tome na www.voip.ba firma koja ima licencu u Bosni
[ gbakoc @ 21.02.2007. 16:27 ] @
Quintum u SCG ima zastupnika. To je firma Algotech (tj. mi).
Ako ti treba nesto u vezi Quintuma javi se na 3537-600

Pozdrav,
Goran
[ blagec @ 22.02.2007. 07:56 ] @
Nisam mogao da precutim tvoj komentar.Moja tema je jednom banovana na tvoju inicijativu gorane (nazovi reklama) a ti se sada reklamiras ovde direktno.nemoj zaboraviti da je konkurencija zdrava i uvek pozeljna.Nadam se da ce moderator postupiti po istom arsinu i u ovom slucaju ili to mozda nece biti slucaj???
[ gbakoc @ 22.02.2007. 08:38 ] @
Vidi razlika je samo u tome bila sto si ti pricao kako tamo neko ima,
kako su oni super, itd. Meni se samo to nije svidelo. Ako si ti taj i
nudis (imas, zastupas) to i to onda tako i kazi.

Sta ce moderator da uradi ne znam, ako nije u skladu sa pravilima,
sto se mene tice slobodno neka ukloni.

Pozdrav,
Goran
[ Vitafon @ 22.02.2007. 08:49 ] @
http://www.voip.ba/TehnSpec-callshop.pdf ovo sam nasao i mislim da je dovoljno jasno:)
[ gbakoc @ 22.02.2007. 09:08 ] @
Sem racunara potreban je i aplikacija za funkcionisanje, tarifiranje i naplatu u callshop-u.
Tu postoje 2 nacina, jedan je da se kupi aplikacija ukoliko zelis da budes potpuno nezavisan
i sam biras svog provajdera (ili provajdere), a drugi nacin je da koristis aplikaciju od svog
nadprovajdera (a to onda znaci i da svoje pozive saljes ISKLJUCIVO njemu).

Obe varijante imaju prednosti i mana.

Prva je sigurno skuplja jer treba investirati u software,
ali se sa druge strane moze postici veca zarada na samim razgovorima i ne zavisi se od jednog
provajdera (za VoIP).

Druga varijanta je bolja za one sa skromnijim budzetom i planovima ili za one koji rade to
cisto radi eksperimentisanja. Manja su ulaganja, manja i zarada (jer ce kupovna cena biti visa
po minutu).

Jos jedna bitna stvar u kalkulaciji je da mora postojati i operater callshopa, tj neko ko ce
upravljati aplikacijom i vrsiti naplatu...
[ miljko.milanovic @ 12.03.2007. 17:02 ] @
Imam jedan Quintum Tenor sa 4 linije na prodaju, pa ako nekom treba, necu da se naljutim ako mi se javi. :)
[ lin @ 27.06.2007. 18:35 ] @
cudna stvar !



svi znaju a niko da ponudi to znanje,iako kazem da bih platio !

svugdje isto,i u sarajevu ima isto tako dosta "znalaca" linuxa
a kad treba nesto rijesit onda , znas , ovo-ono........
[ misk0 @ 27.06.2007. 19:05 ] @
a da kontaktiras neku firmu iz Sarajeva da ti to odradi? Nije valjda da su svi gadljivi na pare?
[ enen @ 10.07.2007. 21:14 ] @
Treba mi Quintum Tenor sa 4 do 8 linija ili slican Voip
geteway. Javite se...

P.S.
nije of topic, treba mi za VoIP govornice, a i neko je vec rekao da ima pomenuti geteway samo sto sam ja jos "mlad" da bih mogao da posaljem PM ili e mail.
Hvala!