[ calimero @ 15.02.2007. 10:08 ] @
Hello everybody :)

imam pitanje u vezi AirPorta. Naime trenutno imam AirPort Express with iTunes i sve bi bilo savrseno kad bih mogao da zakacim USB harddisk na njega. Pretrazio sam internet i vidim da ovako nesto nije moguce ali ipak i vas da pitam, mozda neko zna neki hack? O:)

ok resenje je da su kupi AirPort Extreme ali ne vidim da on ima izlaz za analogni audio signal?!? jedino sto sam video da prodaju za njega su opticki kablovi koje ne vidim gde bih utakao u AirPort Extreme (nema optickog izlaza u specifikaciji na apple sajtu). osim toga sve i da ubodem opticki kabl u AirPort Extreme nemam pojacalo sa optickim ulazom...

dakle, da li je moguce da je jedino resenje dokupiti AirPort Extreme pored Expresa da bi se koristio USB harddisk i da bi se slusala muzika Wireless???

Hvala unapred!
[ Darko Selakovic @ 15.02.2007. 18:20 ] @
AirPort Express nema mogućnost da prepozna hard disk, taj USB je samo za štampače... ipak je to prenosni Access point i to odličan!

Konkretno meni nikad laptop ne ide bez njega... u kancelariji externi hard disk je na stonom računaru a ja mu pristupam preko AirPort-a (i tom računaru i tom externom hard-u i celoj mreži računara) a muziku puštam i sa laptop-a i sa stonog računara (preko UTP-a). Taman ima 5 profila koje svučujem za razne prilike, da ne pominjem što je zvuk iz njega isti kao sa računara, jednostavno podešavanje.......

Reci nam šta sve imaš od hardware-a pa da vidimo šta možemo da izvučemo iz tvog "setup-a"?
[ calimero @ 15.02.2007. 22:41 ] @
:)

Atari Falcon, Commodore C64, ZX Spectrum, Amigu 500, Atari ST, Atari STe i MacBook (C2D). PrC sam poklonio burazu.

Imam AirPort Express with iTunes. Problem mi je sto imam samo 80GB harddisc u MacBooku a treba mi bar 300-400GB za muziku, fotke, filmove... dakle treba mi externi hard. Posto ne mogu externi hard da zakacim na AirPort Express mislio sam da ga prodam i kupim AirPort Extreme ali onda sam shvatio da on nema podrsku za wireless pustanje muzike kao Express with iTunes. Dakle da li moram da posedujem i Extreme (za externi wireless harddisc i Express za wireless muziku)?

Ovo resenje sa desktop racunarom nije lose ali to mogu da izvedem tek kad mi stigne ethernet i USB kartica za Atari Falcon a to nece biti sigurno jos narednih par meseci... :( a PrC konfiguracio sam poklonio burazeru a tesko da cu na C64 zakaciti veliki harddisc i ethernet port :D inace ozbiljan sam, stvarno imam sve to od racunara u kuci... ;)

Pozdrav,
Milan Kovac

[Ovu poruku je menjao calimero dana 17.02.2007. u 11:29 GMT+1]