[ gossa @ 15.02.2007. 13:53 ] @
UVOD:
Imam problem instalirao sam POSTGRE 8.2 na WIN2003 ENT SP1 INTEL SERVER (2xXEON 3.6 GHz 2 MBcache 4 GB DDR II RAM UWSCASI320 RAID 10) i
jedna baza sa 20-ak tabela od koje su 2 sa 5-10 milionaslogova, 30 desktop korisnika i 150 korisnika preko webservica
RAZRADA
S vremena na vreme tj jednom nedeljom mi pukne tj service je stopiran a u task manageru imam oko 200 do 300 postgre.exe koji su samo tu,
starovanje ponovo service-a je kratkog veka posle pola sata opet isto ako restartujem ceo server dobijem 5-7 dana i opet isto
skonto sam da su oni neka veza sa korisnicima tj koliko imam ti IDLE korisnika toliko imam podignutih postgre.exe u memoriji
u logovima nema nikakvih objašnjenja zašto je pukao,restart celog servera ih čisti iz memorije
EPILOG

ako redovo KILL ujem one IDLE korisnike koji su stari i po neki dan sve je ok i već 10 dana sistem ne puca

kako da ubijem korisnike koji se nisu propisno diskonektovali i sad su IDLE tj programere ne mogu da nahvatam
pa pokušavam to nekako kroz server da odradim
ne rebootuje mi se server svake noći



10x in advanced
[ karas @ 19.02.2007. 08:45 ] @
Obrati se Postgres razvojnom timu (lichi na bag) i sachekaj par dana na odgovor.