[ mika @ 20.06.2003. 00:29 ] @
Elem, imam u jednoj ćeliji tabele neki Flash-ić koji se vrti non-stop. E sad, sledi glupo pitanje-kako od njega napraviti link??? Probao sam da uokvirim njegov <object>.......</object> tag sa jednim <a href...> </a> i nisam dobio nikakav rezultat Dakle, hoću praktično da kad kliknem na film da odem na taj link, ali ne funkcioniše.

A činilo mi se logičnim... verovatno je jednostavno rešenje, ali ja ga ne znam. Please help!!!
[ peja @ 20.06.2003. 00:50 ] @
mozes, u flasu.
Ovako, napravis kao neko dugmence i onda ides na akcioni panel,
i onda stavis get url.I kraj!
Kad kliknes na dugmence oticices na taj sajt!
[ istok77 @ 20.06.2003. 03:05 ] @

To moze da mu upali ako ima FLA source. Ako nema, mora da se resava na druge nacine, malo komplikovanije.
[ manca @ 20.06.2003. 14:02 ] @
napravi jedan pravougaonik koji ce da ti zauzima celi prostor tog flash filma.(naravno sve to radis u flashu)
Onda pritisni F8 na pravougaoniku i namesti ga na grafic(simbol Graphic).
Onda samo posle izaberi taj pravougaonik i onda samo namesti vrednost alpha na 0%
I Kraj!
[ Trunks @ 20.06.2003. 19:40 ] @
Kao što reče istok, to može ako čovek ima izvorni fajl.

Ako nemaš .fla, probaj na ovaj način:
Code:
<a href="link.html"> <div id="flash"> <object> blablabla </object> </div> </a>

Naravno, definiši širinu i visinu div layer-a.
[ manca @ 20.06.2003. 21:39 ] @
Ok, je sve to, ali ja predpostavljam da on ima .fla source!
Jer ne bi on ubacivao neki tudji film!
Bar ja tako mislim!~
[ Ivan Stanojevic @ 20.06.2003. 23:10 ] @
napravi prazan flash fajl iste velicine kao taj flash koji ti se vrti, u njega stavi prazan movieclip , nek se zove "movie" na poziciju 0,0

ukucaj na prvi frejm

loadMovie("mojfilm.swf",movie)

zatim napravi jos jedan providni BUTTON iste velicine preko movieclipa "movie", u njega stavi akciju

getURL('mojurl.html')

i to je to , problem resen ako nemas fla source...

[ Trunks @ 21.06.2003. 01:04 ] @
Ili tako.
[ Lunatic @ 21.06.2003. 12:24 ] @
Citat:
manca:
napravi jedan pravougaonik koji ce da ti zauzima celi prostor tog flash filma.(naravno sve to radis u flashu)
Onda pritisni F8 na pravougaoniku i namesti ga na grafic(simbol Graphic).
Onda samo posle izaberi taj pravougaonik i onda samo namesti vrednost alpha na 0%
I Kraj!



cemu ovo vodi? nerazumem... ako hoces nevidljivo dugme to moze i preko drugih nacina...
[ mika @ 23.06.2003. 16:40 ] @
Hvala ljudi. Inace, mislio sam u HTML-u da napravim link, a to sam uspeo sa <div> tagovima, to mi je bilo važno. Naravno da imam .FLA, to je filmić koji sam ja pravio.


Hvala još jednom.
[ Trunks @ 23.06.2003. 19:58 ] @
Nema na čemu.