[ torbica @ 20.06.2003. 00:31 ] @
Jos Dule Korunovski treba da da svoj doprinos :)

Es leto 2003 se održava u prelepoj bašti Bonafidesa (zgrada Pravnog fakulteta prema parku Tašmajdan) a program počinje oko 20,30 po sutonu. Od tehničkih pomagala obezbeđuje se ozvučenje, internet link sa wireless distribucijom, LCD projektor sa platnom. U slučaju kiše prelazi se u zatvoreni prostor kluba Bonafides.

Sreda 9.jul
- Gojko Vujovic: Otvara ES LETO i prica o nastanku ES-a, istorijatu i planovima
- Miloje Sekulic: Okrugli sto: "Internet novinarstvo i novinarstvo na Internetu"
- Vukan Karadzic: Pretrazivaci i promocija na internetu
- Random: Svi Srbi na Jabberu do 2004-te
- Zak McKraken: Elektronsko trziste & prodavanje pameti(tm) iz SCG online
- Zombie: Svi Srbi da bloguju do 2004-te
- Multimedija – web development, revijalni prikaz radova u odabiru dizajnzone – Trunks i Cvele aka Vlada
- Mrvine čarolije

Četvrtak 10.jul
- Narodna banka Srbije – Dinakard, prva kartica na Balkanu koja će da funkcioniše preko Interneta i procesirati u SCG. Snažan podsticaj e-biznisu B2C i B2B rešenjima.
- Zepter banka – E banking
- Nebojša Đurić, E-trgovina, tema: Akademik kard
- Prof. dr Vojkan Vasković, Fakultet BK, - Kartice lojalnosti
- Prof. dr Dejan Tosić, ETF, E-poslovanje sa korporacijom Wolfram Research, Inc.
- Pavle Pekovic, XEMICO - Prakticna iskustva marketinga i prodaje na Internetu
- Doc. dr Dragan Vukmirovic, FON - Digitalni marketing,
- Dragan Varagić - Znacaj statistika posecenosti s aspekta formiranja promotivne reklamne ponude na sajtu.
Petak 11.jul
- HP show - upotreba wirelessa u radnom okruženju i predstavljanje proizvoda najnovije generacije
- SWCN – začetak, Spider & drndi
- Zgwireless – Zagrebački wireless community
- Wireless u praksi – Centar za razvoj Interneta

Subota 12.jul.
- dodela ES AWARDS priznanja IT zajednice na u različitim kategorijama
- geek party


[Ovu poruku je menjao torbica dana 20.06.2003. u 16:35 GMT]

towk: zombie tražio izmenu naslova njegovog „predavanja“


[Ovu poruku je menjao tOwk dana 20.06.2003. u 17:22 GMT]

[Ovu poruku je menjao torbica dana 25.06.2003. u 21:34 GMT]
[ L I L I T @ 20.06.2003. 01:04 ] @
slatko...
prvi dan + treći mi najviše pašu uz moj ukus...
čak je i ispalo na kraju *neutralno* ... da ne bude nikom više - nikom manje
+ promena datuma ES leta... super ..pa HP ....
ma nema da omane :)
[ caboom @ 20.06.2003. 01:42 ] @
fin program :)
[ Mihailo @ 20.06.2003. 02:15 ] @
Simpatično ... šteta je samo Paju Pekovića trošiti na marketing, ima mnogo šta pametnije da ispriča :)

Malo je neobično, Internet skup a provajdera nigde .. ?
[ B o j a n @ 20.06.2003. 12:34 ] @
Citat:
torbica:
- Mrvine čarolije


o neee ...
zar cemo svake godine gledamo iste fore ?
pretpostavljam da ce ovo biti vezano za web design ? a jel' mogu "pitanja publike" ?
[ caiser @ 20.06.2003. 14:52 ] @
Znaci vratili smo se na "e-ovo, e-ono" program. :(

Od svega vredi jedino treci dan i par stvari u prvom danu.
[ MaRaToNcI @ 20.06.2003. 15:27 ] @
Citat:
B o j a n:
Citat:
torbica:
- Mrvine čarolije


o neee ...
zar cemo svake godine gledamo iste fore ?
pretpostavljam da ce ovo biti vezano za web design ? a jel' mogu "pitanja publike" ?



naravno, uvek je i bilo, ali ako nesto ne znas uplati kurs:)
-znaci sva pitanja (sto i dolici manifestaciji ) odnos prema klijentu, trazenje posla,izgled ponude, nacini placanja, ucesca na tenderima.....
-pitanja tipa kako da napravim, zeza me scripta itd ne prolaze:)
[ Dragan Varagic @ 21.06.2003. 10:22 ] @
Kako su komentari negativni za drugi dan, najbolje da onda ne dođem? :))

Tu će biti veoma interesantnih predavanja, interesantno je da vam je to neinteresantno :)
[ L I L I T @ 21.06.2003. 12:43 ] @
heh Varaga nećeš valjda da dozvoliš sebi da te pokoleba "gomila klinaca" ...
verujem da i ti imaš svoje obožavaoce ... da ne kažem publiku ;)
[ tOwk @ 21.06.2003. 13:05 ] @
Lilit, ja mislim da je Dragan mislio da ne treba da dodje zato sto je drugi dan dosadan (sto bi dolazio pa da mu bude dosadno) :-)

Ali, mozda i nije mislio to sto sam ja mislio da je mislio, vec je mislio to sto ti mislis da je mislio, ili je mislio nesto sto je sam mislio i niko ne zna sta je mislio...
[ L I L I T @ 21.06.2003. 13:36 ] @
eh ma šta ja znam šta ko misli ... ja sam se samo ./make --pošalica u onom kontekstu kako sam ja razumela te reči ... no ne bitno towk ..skorz ... ;)
[ c00l_daem0n @ 21.06.2003. 14:33 ] @
Drugi dan je odlican, verovatno i najkvalitetniji po sadrzaju, nadam se da ce biti zanimljivo.

Kad vec izigravamo geekove :), sta ti u svakom dir-u imas po jedan make, ili je to ./configure? :p
[ MrYoo @ 22.06.2003. 11:27 ] @
Citat:
caiser:
Znaci vratili smo se na "e-ovo, e-ono" program. :(

Od svega vredi jedino treci dan i par stvari u prvom danu.



Ne bih se bas slozio sa gore navedenom konstataciom. Smatram da je drugi dan ubedljivo najkvalitetniji. A mozda je ne vidim nesto sto vi vidite pa mi molim vas objasnite sta je tako zanimljivo u trecem danu.
[ caiser @ 22.06.2003. 12:23 ] @
Pa wireless. :) Konacno cemo saznati dokle je stigao i sta se desilo sa SWCN projektom. A tu su i zanimljivi gosti iz Zagreba. :)
[ Dragan Varagic @ 23.06.2003. 08:56 ] @
Naravno da sam se šalio za odustajanje. Meni su najinteresantniji I i II dan, nadam se da ću doći oba dana, iako mislim da je realnije da ću biti samo drugi dan u BG-u.
[ turncoat @ 24.06.2003. 19:23 ] @
Ne znam da li je kasno za promenu programa leta, ali imam jedan predlog.
Možda bi mogli da se spomene i prezentuju narodu projekti prevođenja Gnome-ta, KDE-a i OpenOffice-a na srpski. Microsoft je izbacio razne bilborde i ljudima je simpatično to što mogu da imaju programe na srpskom, kao da je to nešto novo. Treba pokazati narodu da ni Linux ne zaostaje u tom pogledu, čak da napreduje. Znači neka se okupe prevodioci gnome-ta, openoffice-a i kde-a da se pohvale kako su vredni. Možda bi i neki sponzor bio raspoložen da se reklamira na diskovima sa prevedenim okruženjima i programima koji bi se delili besplatno na es letu....
To sam hteo da predložim pa sad vi razmislite....
Aj....
[ tOwk @ 24.06.2003. 19:37 ] @
Prevod Gnoma ima i neke veze sa ES-om („pokrenula“ su ga dva člana ES-a: Goran Rakić i ja), ali KDE, OpenOffice baš i ne. Naravno, mogu pozvati nekoga ko je povukao ljude za prevod OpenOffice-a da dođe, a i ja ću najverovatnije biti na raspolaganju.

Međutim, ono što je bitno je da je program utvrđen, ne želi mnogo njih da sluša o prevodu (ako bismo napravili jednu raspravu tipa „nove reči za stare programere“ već bi bilo žustro :-), a i najbolje je da se ovo ostavi za ES Zimu '03, kada će i prevod Gnoma biti gotov u potpunosti (zajedno sa pratećim kancelarijskim programima tipa Gnumeric, Evolution,...), i kada ćemo moći da pričamo o tehničkim detaljima svega ;-)

Mada, prevod jeste i delom „komercijalna“ stvar pa bi se dobro uklopilo u ostale sadržaje :-)
[ turncoat @ 24.06.2003. 19:54 ] @
Pa ni
"Narodna banka Srbije – Dinakard, prva kartica na Balkanu koja će da funkcioniše preko Interneta i procesirati u SCG. Snažan podsticaj e-biznisu B2C i B2B rešenjima."
nema mnogo veze sa samim es-om, a ipak je dobra tema...
I ne mora mnogo da se priča o samom prevodu koliko da se obaveste neupućeni da linux postoji i u srpskoj varijanti... Jer zamisli ljude koji na pinku ili bk čuju kako se na nekoj kompjuterskoj manifestaciji predstavio neki linux na srpskom... Sigurno da će ga tako bolje prihvatati nego kao neki "opasni hakerski operativni sistem" :)
[ tOwk @ 24.06.2003. 20:08 ] @
Ok, što se toga tiče, obezbedite računar na koji ćemo da instaliramo prevedeni Gnom, i 5–15 minuta predstavljanja je moguće. Ali mislim da nam treba više zainteresovanih ;-)
[ torbica @ 25.06.2003. 19:34 ] @
naravno da ima mesta posalji mi na mail [email protected] detalje
[ gnarfoleon @ 02.07.2003. 22:19 ] @
Odlican je program, a imam jedan mali predlog.

Sta mislite da bude jedan otvoreni Wireless AP pa da moze ko oce da donese laptop i isproba kako radi wireless u praksi? Ne za neki megalomanski surf i niztovar nego tek onako fore radi, a i bilo bi odlicno kao deo prezentacije SWCN-a.
[ Miloje Sekulic @ 07.07.2003. 01:10 ] @
IQM IB mesecne elektronske novosti
jul 2003
www.iqm.co.yu

IB leto u Bona Fides-u

Pocetkom druge nedelje jula 2003 u klubu Bona Fides (Pravni
fakultet u Beogradu) se planira ciklus predavanja iz Internet
poslovanja, marketinga i srodnih tema. Predavaci su
univerzitetski nastavnici i strucnjaci iz prakse.


Ako zanemarimo pogresno vreme odrzavanja i IB umesto ES u nazivu mislim da je veoma bitno da su konacno izjednacene akademske titule sa znanjem stecenim radom u praksi.
Cilj bi trebale da budu akademske titule podrzane iskustvom stecenim u praksi.
Ekipa IQM-a ima i jedno i drugo.

Pozdrav Miloje