[ adasevic @ 16.02.2007. 14:07 ] @
Kao sto naslov kaze - kako da promenim default velicinu teksta koji se nalazi u validation listi. Tekst u celijama mi je 18pt, a u validation listi je 10pt. Kada izaberem vrednost iz liste, on postane 18 pt, ali je problem sto mi prilikom izbora sve to sitno izgleda, pa bih zeleo da povecem tekst...
[ Jpeca @ 17.02.2007. 08:59 ] @
Koliko je meni poznato nije moguce promenti veličinu teksta u padajućoj listi koju Excel formira prilikom validacije. Prikaz se naravno menja kada menjaš Zoom, pa mi je lično bliža varijanta da ostaviš veličinu na 10pt za sve ćelije a zoom svako podesi kako mu odgovara, i zavisno od rezolucije sa kojom radi. Prilagođenje veličine je moguće izvršiti i prilikom štampe.

Ukoliko insistiraš možeš da dodaš padajuću listu iz palete ActiveX kontrola. Ova padajuća lista ima svojstvo Font, kroz koje možeš da menjaš veličinu teksta u padajućoj listi. U tom slučaju potrebno je da sam definišeš ćeliju koja će čuvati vrednost izbora iz liste (Svojstvo Link Cell) i dodaš stavke na listu kroz svojstvo List Fill Range.
[ adasevic @ 19.02.2007. 13:32 ] @
Hvala. Ovo sa ActiveX kontrolama mi je odradilo posao.