[ zeljo_bl @ 16.02.2007. 14:57 ] @
interesuje me kako napraviti foru da aktiviram blic fotoaparata na daljinu (15-30m), tacinje više njih. u suštini bi rebalo biti jednostavno(bar ja tako mislim) jer kratkim spojem kontakata blica na fotoaprat blic se aktivira, sad treba nešto sto ce napraviti taj spoj... sa druge strane moguce je rešenje da aktiviram bliceve pritiskom na dugme ili da određen sistem skopčan na aparat aktivra iste....

Situcija sa više bliceva mi je trenutno riješena pomocu kablova i funkcionise ali sam ogranicen dužinom kabla i jako mi je neprakticno i nezgodno raditi na taj način...

tražio sam na google ali nisam znao šta konkretno da trazim tj kako bi se ovo moglo zvati...


PS valjda je tema postavljena na pravo mjesto, ako ne molim administratore da je pomere gde pripada
[ zeljo_bl @ 16.02.2007. 15:17 ] @
naleteh listajuci E-bay

stvar se zove

4 channel Trigger i relativno je jeftina pa cu pokusati da se skupim da je kupim...

ali mislim da bi to bio zanimljiv projekat za samogradnju
[ zeljo_bl @ 16.02.2007. 15:26 ] @
evo i sličica


[ Aleksej Vasic @ 04.03.2007. 23:52 ] @
I koliko to sve kosta? Nasao sam na eBay-u al' pise receiver only.
Posaljite mi PP ako mozete.
Kakva je razlika izmedju ovog 4 kanalnog i onog 16 kanalnog?

I je l' moze da se kaci vise bliceva na jedan uredjaj?
[ zeljo_bl @ 05.03.2007. 07:28 ] @
Razlika je u tome koliko mozes bliceva(glava) nakaciti, mislim da je sijena 35e za start paket(sve ono dole na slici)

doplata za dodatne glave je 5e/kom...

pa ako je triger 4-kanalni mozes da kupis jos 3 glave i da kacis ukupno 4 blica...