[ fimalbonegaculo @ 20.06.2003. 12:24 ] @
Šta mislite o knjizi: Algoritmi u programskom jeziku C, od domaćeg autora, mislim da je Urošević ili slično?
[ degojs @ 20.06.2003. 13:06 ] @
Jeste, autor je Dragan Urošević i po meni, knjiga je dobra. Nije za početnike ali verovatno nije njima ni namenjena (te mi nije jasno zašto je autor trošio prostor na prvo poglavlje (uvod u C), takav kakav jeste - žali Bože potrošenog papira). Neki problemi možda i nisu morali biti u knjizi već je moglo više prostora posvetiti objašnjenju drugih, no dobro, teško je svakog zadovoljiti. Obrati pažnju na to da su objašnjenja za neke probleme izuzetno kratka, tako da bi moglo da bude malo glavobolje (nekad recimo nema ni objašnjenja šta su ulazni parametri funkcije, ali kako rekoh knjiga nije za početnike; a ionako moraš malo da se udubiš u problem tako da nije toliko strašno :)
Kad sam je ja kupio (ima tome godina..:) bila je izuzetno jevtina tako da ako je to i danas slučaj, vredi da se nabavi. Mada ima sad i jedna začkoljica, danas kad svako (manje-više) ima pristup Internet-u verovatno je moguće naći iste primere sa boljim objašnjenjem.

Ne bi bilo zgoreg da malo više vremena potrošiš na listanje knjige kako bi video da li ti odgovara.

U stvari, kad malo bolje razmislim, ako zapne sa knjigom, trk na Internet da malo pojasniš određeni problem i sve OK.
[ Puzo @ 20.06.2003. 15:01 ] @
Knjiga "Algoritmi u programskom jeziku C" je fantasticna, ako zelis da je koristis kao podsetnik za pojedine algoritme. Ali ako si nov u teoriji algoritama i ako zelis da ih naucis na "valjan" nacin (ovde definicija reci "valjan" zavisi od coveka do coveka :)) onda ti predlazem da pocnes paralelno sa "Introduction to Algorithms" - Cormen et al i sa "The Designa and Analysis of Computer Algorithms" - Aho et al.

Meni se licno ove dve knjige mnogo vise svidjaju nego Uroseviceva, jer imaju veliki broj vezbi, a po nekoj mojoj ideologiji najbolji nacin da se nauci teorija algoritama je radeci sto vise i vise vezbi i zadataka. Na zalost, Urosevic nema uopste zadataka i pojedina poglavlja u njegovoj knjizi predstavljaju resenja pojedinih vezbi iz "Introduction to Algorithms". Ali (ovo je samo moje zapazanje), resenja koja je on predstavio u knjizi vise za cilj imaju kako da ih efikasno resis u C-u, a ne kako efikasno da ih resis u glavi i potom shvatis zbog cega taj metod stvarno radi ono sto treba.

Pozdravi,
Puzo.
[ Koljenovic @ 26.07.2003. 03:45 ] @
Ja sam je kupio i nije losa moze da se primjenjuje i u drugim programskim jezicima mimo C - a a ima i fin uvod u C za one koji se ne bave C - om.
[ leka @ 28.07.2003. 14:14 ] @
O ovome smo vec pricali na C/C++ diskusionoj grupi. Rivest i Knuth su zakon... Ali te knjige nisu preporucljive za pocetnike nazalost... Sto bi se reklo, to je suva teorija.
[ Koljenovic @ 10.08.2003. 01:11 ] @
Da znam da se pricalo o tome ja imam Knutha prva tri, cetvrti cekam da izadje, "Rekurzija" u tri toma :) ali je to ipak kao sto kazes suha teorija i nekada zna biti dosadno u nekim dijelovima... Ali je opet knjiga za 10!