[ Milan @ 05.09.2001. 13:40 ] @
---

Postovanje,

hocu da snimim Windows 2000 za koji sam cuo da je najbolji operativni sistem godine. Pa odlucio sam se da ga probam. Zanima me koliko je sistemskog rama potrebno za njega. Da li je dovoljno 32 jer hocu da ga prvo probam na drugoj masini ?

I jos nesto cuo sam da se ovaj elitesecurity nalazi na nekom Gojkovom racunaru?
Kako ide to i malo mi pojasnite stvari. Gasi li se taj racunar ili sam se ja nesto presao?

Pozdrav

---
[ Gojko Vujovic @ 05.09.2001. 14:27 ] @
Mislim da 32MB rama nije dovoljno za udoban rad, cak mislim da neces moci ni lepo da ga instaliras. Sa 64 bi vec mogao da prodjes ali neku brzinu ne mozes ocekivati bez 128 mega..

ES se nalazi na mom racunaru koji je bez monitora housovan u VERATU i kod njih je povezan na mrezu. Sve se administrira preko mreze, a posto je u pitanju Linux a ne Windows, to kad se podesi kako treba zahteva vrlo malo intervenisanja, skoro nikad se ne resetuje (osim kod promene kernela ili nestanka struje!), evo bas poslednji reset i downtime od par minuta je bio kad je u veratu izbio glavni osigurac, a UPS na serveru nemamo tako da..

Nadam se da je jasnije, procitaj stare poruke na Vesti forumu i predlozi & pitanja, pricalo se jos o tome.
[ Daddy @ 05.09.2001. 14:50 ] @
64 Mb min. / 128 Mb opt.
[ Milan Aksic @ 05.09.2001. 15:02 ] @
Za iole udoban rad nemoj ni da pokusavas da stavljas w2k. Potrebno ti je najmanje 128MB. Dok ces se sa 64MB samo 'vuci'.
[ CONFIQ @ 08.09.2001. 03:27 ] @
Ja imam 96MB radi ok samo ako surfujem preko 3-2 sata kaze mi da sam bez memorije i onda samo treba da restartujem IE (Internet eXplorer)
Sada mi je comp upanjen 32:30 sati
15MB mi treba za explorer
7MB sa mirc
4MB za ICQ
sto je sa ostalim zajebancijama 75MB za skoro 2 dana
Znaci 94 MB je sasvim dovonjeno za win2k
[ Reljam @ 08.09.2001. 06:12 ] @
128Mb je minimalna konfiguracija. Moze da radi sa manje, ali ce stalno svopovati. Za Linux ti treba manje memorije :P
[ MoHicAn @ 08.09.2001. 17:09 ] @
Min za win2k kolko se ja secam microsoft je objavio 64 Mb
ja na jednoj makini imam 96 i odlicno sljaka ...
na drugoj ima 48 Mb i na njoj sam probao ne sljaka lose uopce !!!
jednom mi je samo u radu prijavio bla bla using virtual memory i nastavio da sljaka ....

sporije je malo al nista znacajno makar je stabilnije nego 98 ....

PS:
na toj makini de je 48 Mb radi mi adobe photoshop , corel photopaint , icq , opera sa nekoliko prozora i windows commander

i sve to ide bez problema !!!

tolko o 128mb optimalno ....a 64 min !!!

PS:
pored svega toga stalno imam min 7-8 mb slobodno ... uz swapovanje naravno
ali sljaka sasvim pristojno !!!