[ neofx @ 17.02.2007. 18:21 ] @
Kupio sam juce Nokia-u N70.
Treba mi pomoc oko AV zastite posto mi je ovo prvi put da koristim neki Symbian telefon.
Pre svega, da li je uopste potrebno instalirati anti-virus ili firewall na ovom telefonu? Internet bih koristio za Google Search, Yahoo, Gmail POP3 access, MSN chat.
Na koje sve nacine virus moze da udje u telefon?

U telefonu mi se nalazi instalacija za Symantec-ov AV, pretpostavljam da treba registracija za njegovo koriscenje. Da li da ga instaliram? Da li postoji neki free AV za Nokiu N70 a da je dobar ili moram da kupujem (F-Secure, Kaspersky...)?

Bilo bi dobro kada bi mi dali jos neki savet vezan za ovaj telefon.


Unapred hvala!
[ pajaja @ 17.02.2007. 18:43 ] @
Ako ne planiras da instaliras sve i svasta (neprovereno) nema potrebe da instaliras nikakav AV. Ako znas sta instaliras, tesko ces da se zarazis bilo cime.

Licno, za ove 4 god koriscenja SymbianOS-a, nisam imao problema sa virusima iako sam instalirao sve i svasta...

Nemas potrebe za toliku brigu :)
[ neofx @ 18.02.2007. 13:12 ] @
Thnx <pajaja>!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.02.2007. 23:33 ] @
Primetićeš da pajaja nije spominjao kontaminaciju putem surfa netom :) To je zato što se tako ne može zaraziti :)

Većina virusa na netu je pisana ili za Windows ili za karakteristične bugove u (najčešće IE-u), tako da se ne trebaš brinuti sa te strane :)