[ PPZ @ 17.02.2007. 21:17 ] @
Pozdrav.Kupio sam za cerku jedan Imac G3 indigo.Apple system profiler kaze da je CPU 350MHz, HDD 6GB i BOOT ROM verzija 3.3.0.Sad hocu da mu nabacim Panther, ali citam da mora da se uradi prvo firmware update na 4.1.9.Posto mi je ovo prvi kontakt sa mac-om molio bih za pomoc.Kompjuter trenutno ima mac OS 9.2.2GR (Grcki).Skinuo sam firmware update, koji se zove iMac_FWUpdate_4.1.9.smi.bin.Sprzio sam ga na jedan cd i ubacio u mac-a.Kada kliknem na taj fajl pita me kojim programom hocu da ga otvorim.Znaci nije to to.Koliko sam uklavirio to je image firmware updatera.Ali ne znam kako da ga sprzim na disk da bi ga pokrenuo.Ostatak price sam prostudirao - pokrenem installer, kad mi izbaci poruku ugasim kompjuter.Zatim drzim dugmence sa strane kompjutera, i ukljucim ga.Kad zavrsi firmware update mogu da instaliram Panther-a.E, moj problem je sto nemogu da pokrenem installer jer ne znam kako....
[ PPZ @ 17.02.2007. 21:46 ] @
E bas sam kreten! Nasao sam odgovor dva minuta posto sam postovao.Fajlovi sa ekstenzijom .bin su kompresovani za transfer preko interneta.Lepo ga dekompresujem i sve je ok.Updateovao sam firmware na 4.1.9f1 , pa sad cu da probam da instaliram Pantera.Ako bude problema eto mene opet...