[ zak81 @ 17.02.2007. 22:48 ] @
Koristim linux slekver od pre 2-3 meseca i kako-tako mi idu montiranja uredjaja i ostale radnje ali ne znam kako da namontiram usb fles memoriju.Probao sam sa onim standardnim mount /dev/usb /mnt/usb nekoliko puta ali to nikako nije moglo da radi pa sam pitao ortaka i on mi je poslao uputstvo mailom:

"ako ti lsmod komanda izbaci i nechto kao usb-storage onda odmah mozesh da montirash:
mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/floppy
a ako nemash takav drajver odmah po kachenju flasha, idesh modprobe usb-storage, pa ponovi ovo sa mount.
Ne zaboravi da mozesh i ne morash imati brojeve uz ovo sda, a ako imash dva USB flasha, drugi ce biti sdb, sve dok ne izbacish drajver i ponovo ga uschitash."

Odradio sam lsmod i izbacio mi je usb-storage ali komanda mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/floppy nije pomogla ni kad sam floppy promenio u usb.
Molio bih da mi pomognete ako je to nekako moguce.
[ del-boy @ 17.02.2007. 23:45 ] @
Pa šta ti javlja kad ne uspe da mountuje? Da li imaš direktorijum /mnt/usb? Daj malo podataka...

I ajde ovako... Kucaj tail -f /var/log/messages (kao root), pa onda ubaci Flash i kopiraj ovde izlaz!
[ slacker @ 18.02.2007. 00:08 ] @
@zak81

Ukoliko imaš npr. dva sata (ili scsi) diska tada će ti flash drive biti sdc (nakon sda i sdb) i mountaš sdc1 tako da moraš prilagoditi uputu koju si dobio ... del ti je dao savjet kako ćeš provjeriti.
Direktorij na koji ćeš mountati se može zvati bilo kako, npr:
mkdir bla
mount -t vfat /dev/sdx1 bla