[ alex@ @ 19.02.2007. 06:38 ] @
molim za pomoc...nemam mem. kartcu i instalirao sam 2 programa na tel. divx plejer i neku igru. oba programa u istalacionom folderu u tel., ali ih nikako ne mogi izbrisati tj. deinstalirati. preobao sam i preko app. managera ali ne vredi. kada pogledam memoriju telefona ispada da nemam instaliranih aplikacija. dali je uopste moguce izbrisati programe koji se instaliraju na samom fonu, dakle ne na kartici?
[ DJ CYBER @ 22.02.2007. 16:41 ] @
Trebalo bi to da odraadis sa app menagerom.Ja isto imam e 50 i do sad je sve tako funkcionisalo.Nisam bas pomogao,ali eto ti bar jedno iskustvo vise.
[ andjic @ 24.02.2007. 00:05 ] @
Citat:
alex@: molim za pomoc...nemam mem. kartcu i instalirao sam 2 programa na tel. divx plejer i neku igru. oba programa u istalacionom folderu u tel., ali ih nikako ne mogi izbrisati tj. deinstalirati. preobao sam i preko app. managera ali ne vredi. kada pogledam memoriju telefona ispada da nemam instaliranih aplikacija. dali je uopste moguce izbrisati programe koji se instaliraju na samom fonu, dakle ne na kartici?



Mislim da brises odredjene fajlove iz nekog hiden foldera, uputsvo imas negde na googlu. Nisam siguran da vazi i za memeoriju telefona. U svakom slucaju posto nemas mnogo memorije pretpostvaljam ne i mnogo podataka(muzika, klipovi) bekapuj to sto imas i odradi update firmware-a preko Nokia PC Suite ili koristi onaj opsti reset preko sifre tipa *neki broj# (takodje izguglaj malo). Imao sam isti problem mada koristim originalnu e50(nije skidana sa mreze) i Telenorovu karticu sa koje telefon po prvom ukljucenju posle update-a procita sva podesavanja za sms, mms i gprs.

Imaj u vidu da usb kabl na vecini e50 gubi kontakt pri pomeranju telefona pa pazi da ne prekines firmware update ako se odlucis za njega.(trebalo bi da je velicine 60mb). Poslednji koji je izbacen je V06.41.3.0 24-10-2006 RM-150 (proveri sa *#0000#). Ubuduce po mogucstvu koristi samo aplikacije i teme koje su prosle sigurnosni sertifikat jer ako nisu, neke neces moci da deinstaliras.(ili jednostavno pre instalacije proveri na nekom od foruma rade li na e50). Srecno
[ alex@ @ 25.02.2007. 20:15 ] @
hvala na odgovorima, uradio sam reset i sada ve radi bez problema...molio bih samo sa mi neko objasni kako da uradim upgrade softvera ono step by step ako nije problem verzija softvera mi je 06.27.1.0 od 10.07.2006. pozdrav
[ SrkoS @ 23.05.2007. 13:04 ] @
Da li vama radi aplikacija
Nokia Application Installer, iz PCSuita
za E50.

meni samo kad je preko USB kabla povezan fon,
vidi da imam i mem karticu,
inace nikakve aplikacije ne prikazuje...
kaze da nema podrsku za ovaj telefon.

Imam problem sa deinstaliranjem programa iz mem.telefona...
jer kada sam radio update firmware - nisam znao da
untrasted aplikacije ostavljaju svoje repove... i totalno su
napravile zbrku u "instaliranim aplik. na telefonu".
npr. sada vise ne mogu da deinstaliram neke teme,
koje su u telefonu... one se vise i ne prikazuju u spisku,
kao i vecina aplikacija koje sam imao pre

(radio sam i backup telefona na mem.kartu i restore posle update-a firmware ali...)

cak se nisam snasao ni sa sakrivenim fajlovima - tj.
da rucno obrisem neke datoteke. cekam da FE objavi stable ver. za S60 3rd
jer beta nece da radi kod mene :(

bas sam se namucio ova par dana u vezi ovih stvari,
spremam se veceras da opet uradim format (ili firmware, ako mi dozvoli)


u kom se to skrivenom direktorijumu na telefonu
inace nalaze instalirane aplikacije?


Pozdrav