[ DDDXZ @ 19.02.2007. 11:11 ] @
Molim nekoga ali ko se stvarno razume u ovaj cudni google da mi pomogne naime problem je u sledecem...

Recimo strana:

www.nesto.com/nesto.php se indexirala

a strana: potpuno ista samo je drugo nesto drugacije napisano i naravno otvara nesto dr

www.nesto .com/nesto2.php se nije indexirala

napominjem da je proslo vise od 8 meseci od kada je sajt prijavljen na veseli google


I to se desava sa linkovima koji se nalaze na istoj stranici
i imam bas puno linkov sa takvim problemom ..

Molim nekoga ko se zaista razume u problem da mi napise ovde da zna u cemu bi mogla da bude kvaka pa da ne zamaram svet na forumu svoim neznanjem pitao bih njega licno putem privatne poruke da mi pomogne....

Molim moderatora da mi ne obrise post ako postoji slican jer cim dodjem do kontakta nekog ko se stvarno razume u ovo sto mi je problem javicu sam da se pos ili cu ga sam obrisati


Unapred zahvalan !!!
[ acca3 @ 19.02.2007. 13:05 ] @

- Napravi sitemap ako ga nemas i stavi www.nesto.com/nesto2.php u mapu.
- Imas li na index strani i na ostalim stranama koje su indexirane link ka www.nesto .com/nesto2.php? Ako nemas, postavi.
[ DDDXZ @ 19.02.2007. 18:19 ] @
KOji mi je najbolji nacin za pravljenje site mapa?
[ inzenjer2005 @ 19.02.2007. 20:19 ] @
Najbolji nacin za pravljenje site mapa zavisi od toga koliko imas strana na sajtu, pa ako imas manje od deset onda je to najbolje uraditi rucno, a ako imas dosta vise strana, onda je najbolje da ti to generise neka skripta, kao sto sam ja recimo napravio za svoje potrebe u PHP-u, mada dosta njih moze da se nadje i na Net-u, ali meni nijedna nije odgovarala.
[ DDDXZ @ 19.02.2007. 20:45 ] @
Ako neko zna neku ok skriptu neka javi a vama dvoici puno hvala na odgovorima !!!
[ qvinta_piva @ 20.02.2007. 07:24 ] @
Besplatni sitemap generator koji sam probao i nije loš:
http://gsitecrawler.com/

Besplatni i preporučen od Google-a:
http://sourceforge.net/project...d=137793&package_id=153422
[ bsaric @ 20.02.2007. 08:22 ] @
Ne znam zašto čovjeku preporučate izradu sitemapa i skripte za generiranje stranica kad to nikakve veze nema sa indeksiranjem.

Dovoljno je da imaš čiste linkove prema unutarnjim stranicama ili prema nesto2.php u tvom primjeru, čisti link znači:

<a href="nesto2.php">Neka riječ</a>

I druga vrlo bitna stvar je da moraš prema Googleovim uputama imati dovoljan broj linkova da bi indeksirao sve stranice:

www.seobook.com/archives/001709.shtml
[ qvinta_piva @ 20.02.2007. 09:12 ] @
Zato što preko sitemaps možeš kontrolisati ponašanje googlebot-a a i definitivno može biti od pomoći pri indeksiranju.
[ bsaric @ 20.02.2007. 09:40 ] @
Googlebot će popratiti sve čiste linkove na stranicama, nema potrebe za sitemapom. Ako pak ne može popratiti linkove na samim stranicama onda stranice nisu prilagođene tražilicama i sitemap je samo opcija da se ugura pokoja neindeksirana stranica u indeks, od koje nikakve specijalne koristi neće biti jer web nije optimiziran.

Treba optimizirat web.
[ qvinta_piva @ 20.02.2007. 11:01 ] @
Bruno,
ipak se u načelu slažem da treba staviti akcenat na optimiciju samog sadržaja sajta.
Kreiranje i održavanje sitemapa je dodatni proces koji normalno zahteva svoje vreme.
Naročito kod sajtova gde se sadržaj stalno menja gde će ipak indeksiranje najeftinije i najbolje odraditi googlebot.
[ Svemirko Joca @ 26.03.2007. 12:09 ] @
imam isti problem.

index se vidi i jos 10-ak linkova od 50-ak.
Imam site map i svi linkovi su ravnopravni kao i na idnex strani.

E sad, ima li neko objasnjenje zasto je recimo link5 google prikazao a link6 koji se nalazi odmah do linka 5 na indexu nije...
Kapiram da pozicija nije bitna, ali znaci link5 i link 6 su totalno ravnopravni.... ti linkovi su samo na mojoj index strani (dakle niko nije postavio link sa nekog drugog sajta) a jedan se vidi a drugi ne.
Da bude stvar jos gora, kao da sam limitiran sa 10-ak linkova, jer neke strane su ranije bile linkovane, a sada nisu !?
Dakle link7 je bio vildljiv pre mesec dana, sada vise nije, a na to mesto je dosao neki drugi link tipa link 17......

Ima li neko neki predlog i kako to bio link vidljiv sada vise nije