[ 7e7 @ 19.02.2007. 15:26 ] @
Pozdrav svima i unaprijed se izvinjavam zbog ovako laickog pitanja i zbog toga sto odgovor na ovo pitanje vjerovatno vec postoji negdje ali jednostavno nemam sad vremena da pregledavam sve postove i isprobavam moguca rjesenja.

Molio bih vas ako mozete da mi kazete koji video konverter da koristim. Imam nekoliko filmova na cd-ima od kojih jedan radi a ostali ne rade u kucnom kinu. Imam instaliran K-Lite Codec Pack i uz njega alat G-Spot Codec Information. Kada otvorim film koji radi u G-Spot-u pise da je codec Xvid. A kod ostalih koji ne rade pise da su ili Divx 3 ili Divx 5. Ja bih trebao da konvertujem te koje ne rade da budu isti kao ovaj sto radi.
Mozete li mi preporuciti kojim konverterom da to odradim a da se po mogucnosti i rezolucija videa sama prilagodi da stane na cd?

Hvala.

[ Boki70a @ 19.02.2007. 17:09 ] @
Nemoj odmah da razmisljas o konverziji, verovatno nesto nisi dobro podesio da bi ti Divx 3 ili Divx 5 korektno radili?!
Za pocetak koji plejer koristis?!
[ RMAN @ 19.02.2007. 19:47 ] @
Ako vec razmisljas o konverziji dobar je AutoGK
[ vaske71 @ 19.02.2007. 20:00 ] @
Auto Gordian Knot je ubedljivo najbolji po kvalitetu i lakoci te ga preporucujem i ja no kod tebe je verovatno do codec packa narocito ako si koristio stari K-Litle codec pack starije verzije i ubacio Novi K litle codec pack 2.7 ili kako vec pa dok si ga instalirao pitao te je najverovatnije za zamene codeca u Win dir te si napravio bagove !!! (moje misljenje )
[ 7e7 @ 19.02.2007. 20:58 ] @
Zapravo kucno kino nije moje nego ja trebam nekome da to napravim.

Proizvodjac i model: Home Cinema DVD-1099 mpeg4 divx.
A ispod pise: Divx,mpeg4,DVD,video cd,disc digital audio,disc digital video,hdcd,mp3,mp4.

Nisu bug-ovi u Win-u! Filmovi ne rade u kucnom kinu! :)

[Ovu poruku je menjao 7e7 dana 19.02.2007. u 22:18 GMT+1]
[ vaske71 @ 19.02.2007. 21:19 ] @
Citat:
7e7: Zapravo kucno kino nije moje nego ja trebam nekome da to napravim.

Proizvodjac i model: Home Cinema DVD-1099 mpeg4 divx.
A ispod pise: Divx,mpeg4,DVD,video cd,disc digital audio,disc digital video,hdcd,mp3,mp4.

?????????????????????????????????
Koristi VSO Coverter x to DVD u njemu imas sve sto tebi treba zajedno sa lepljenjem subtitlova a ujedno ces od Divx napraviti dvd ( ako sam dobro shvatio sta zelis ??? ) !!!
[ Boki70a @ 19.02.2007. 23:36 ] @
Koliko sam ja shvatio tvoj DVD plejer, sa sertifikatom DivX, ne moze da pusta podrzane filmove u Divx3 i Divx5 formatu.
Mislim da treba da promenis njihov fourCC(Sa K-lite dolazi jedna alatka koja ti to omogucava).
Samo ne znam u sta treba da se promeni....strpi se mozda neko zna odgovor na to!

Pokusaj na bilo koji nacin da izbegnes ponovno kodiranje filma jel to samo jos vise degradira kvalitet.....naravno ako ne postoji nikakvo drugo resenje moraces da odradis konverzaciju/kodiranje u podrzani format(Xvid ili DVD/mpeg2)
poz
[ 7e7 @ 20.02.2007. 10:44 ] @
Da, sa K-lite dolazi alat fourCC Code Changer. Citao sam prije ali se ne sjecam, cemu tacno sluzi fourCC? Jel on govori plejeru ili softveru kako da tretira taj fajl, odnosno koje dekodere da koristi ili sta? A kako u specifikacijama plejera nije naveden Xvid a G-Spot za jedini film koji radi kaze: "fourCC: Xvid"? Mozes li mi malo to pojasniti? Mogao bih pokusati da promjenim kod za jedan film, a da postavim da bude isti kao kod onoga sto radi. Hvala u svakom slucaju!
[ pantic68 @ 20.02.2007. 11:02 ] @
Softverski xvid dekodira divx5, divx3 malo teze a kako ce to raditi plejer moras probati. Taj kod govori koji kodec da se koristi. Ima li neki bolji firmware za plejer? Ako moras da konvertujes filmove izgubices volju za gledanjem.
[ Cileinteractiv @ 24.02.2007. 00:46 ] @
Zbog ljudi koji neće učestvovati u diskusiji a nisu posebno iskusni napomenuću da konvertovanje iz DivX-a u Xvid i obrnuto uopšte nije preporučljivo. Gubi se i vreme i kvalitet!
[ 7e7 @ 24.02.2007. 12:04 ] @
Promjenio sam 4cc kod jednog filma (bio je Divx a ja sam stavio Xvid) i opet ga ne mogu pustit u plejeru. A onda sam jedan video klip konvertovao iz Divx 3 u Xvid i mogu ga gledati.

E sad, ako bih se odlucio za konvertovanje (mada mislim da ipak necu), interesuje me hocu li morati smanjivati rezoluciju i bitrate da taj Xvid stane na cd? Hocu li bas puno izgubiti na kvaliteti slike?
Thnx.