[ djovan01 @ 19.02.2007. 20:26 ] @
Da li znate kako da vrsim pretragu preko imena kolone u datoj bazi? Recimo korisnik popuni formu koja sadrzi recimo ova polja Date
Team
Assignment Name

i sada ja bi htela da uradim insert tako da uslov budu Date i Team. Sta koci je sledece svaki tim prestavlja jednu kolonu. Kako da uradim pretragu tako da query trazi naziv kolone pa prema tome vrsi insert?Sto znaci da ukoliko je u okviru team polja izabrano Team1, Assignment Name ide u Assignment Name polje koje pripada Team1 koloni.Nadam se da ste me razumeli.Hvala
[ milosijaa @ 21.03.2007. 02:08 ] @
ccccc, prvo promasila si Topic totalno, ovo bi trebalo da ide bod baze podataka!!!

drugo : pitanje je totalno konfuzno ili sam ja glup ko noc.

Prvo kazes da zelis da pretrazujes bazu po nekim kriterijumima a zatim spominjes INSERT????? pa opet select.....

Kontajuci sta si htela... mislim da ti ustvari zelis da ubacis nesto u bazu, pod odredjenim uslovima :)

to nije problem ali me strasno buni to sto ti je svaki Team jedna kolona.
Sta svaki put kad dodajes tim u bazu ti dodajes novu kolonu???? Ne bih rekao. Tvoja tabela verovatno ima tri ili vise kolona a to su i n redova :


********************************
Team || Date || Assignment Name *
********************************
team1 |01.01.07 | pera *
team2 |01.01.06 | mika *
.... *
********************************

ako zelis da za jedan tim ubacis vise redova u tabelu a imas samo jesnu tabelu svaki put ces morati da izvrsis ovo dole :

INSERT INTO ime_tabele VALUES(ime_tima, datum, Assignment_Name);

TO JE POGRESNO!!!!!!

Bolje da imas 2 tabele, recimo TEAM i DRUGA_TABELA, pa da u TEAM pamtis timove a u ovu drugu Date i Assignment Name i strani kljuc koji je uvezen iz TEAM tabele....

bas bih voleo da vidim taj SQL skript koji ti pravi tabele. Ajd postuj ga jer mi ovako nista nije jasno.

[ sale83 @ 21.03.2007. 05:51 ] @
Kao sto je rekao milosijaa ocigedno si promasila forum a i pitanje je toliko jasno da me glava odma zabolela...

Stvarno ja pitanje bas nesto nejasno...

Aj ponovo to lepo objasni sta oces i kako ti izgledaju tabele....

Izvini ali meni je tvoje pitanje totalno nejasno. A i sam naziv Teme :)

Poz
sale