[ k2k2 @ 20.02.2007. 22:13 ] @
Posto mi se blizi istek hostinga kod jedne domace firme, a Godaddy hosting mi za ulozeni novac koliko vidim daje najvise interesuje me misljenje i iskustva od onih sto kod njih imaju hosting. Mislim prvenstveno jer je ozbiljna firma u pitanju ....
[ |MilaN| @ 20.02.2007. 22:52 ] @
Firma jeste ozbiljna, ali sam imao izuzetno losheg iskustva sa jednim VPS-om koji je uzet kod njih.. tako da ti ne bi preporuchio...

Moj glas pre ide za dreamhost.com .. uz promo cod mozesh da dobijesh onaj prvi paket za 25$ godishnje.
[ nokconn @ 21.02.2007. 00:42 ] @
dreamhost.com za svaku desetu kupovinu iz Srbije trazi da im saljes fax-om neke podatke da vidi da nisi prevarant...
[ inodius @ 21.02.2007. 07:21 ] @
Ma, uzas, iz licnog iskustva a i po svemu sto sam cuo GoDaddy je za mene najgora hosting kompanija na svetu. Na primer trenutno imaju MySQL 4.0, a to je ipak dosta staro, a verzije pre 4.1 ne podrzavaju ni utf-8, ali njih bas briga za to, onda imaju neki prastari phpMyAdmin koji je uz to neka izmenjena (osakacena) verzija koja nema ni opciju za import, ma jednostavno nista dobro kod njih nisam video. Za dreamhost.com sam takodje cuo gomilu losih stvari ali nisam ih licno probao, a i ne zelim. Jednostavno nemojte ici kod velikih, poznatih firmi koje daju svasta za malo para jer je to sve samo dobar marketing i overselling...
[ k2k2 @ 21.02.2007. 08:04 ] @
Sada bih napravio malo poredjenje:
Da li je moguce da je hosting na Godaddy-ju losiji od hostinga na Veratu.
Mislim, Verat nema ni phpmyadmin koji sam morao sam da instaliram ...
Iskren da budem, nisam nezadovoljan uslugom Verata, ali je mali prostor, a upgrade na veci je mnogo skup u odnosu na ostale, a posebno na Godaddy.

Sajt mi nije mnogo opterecen i nije komercijalan, ali je u pitanju baza fotografija koja ce vremenom rasti i sigurno premasiti
potrebe prostora na disku od 500 mb ...
[ inodius @ 21.02.2007. 09:11 ] @
Citat:
k2k2: Sada bih napravio malo poredjenje:
Da li je moguce da je hosting na Godaddy-ju losiji od hostinga na Veratu.

E, to je vec nesto drugo, ne verujem da bilo sta moze da se poredi sa Veratom... :) a ako bas hoces da poredis onda mislim da su tu negde po svemu, po uptime-u, odnosno downtime-u, a i po svemu ostalom, osim sto GoDaddy ima + neupotrebljiv phpMyAdmin :). Verat inace odavno ne koristim pa ne znam koji trenutno imaju MySQL, ali ako se ne varam mislim da oni ipak imaju noviju verziju, a mozda i gresim...

Od "laznih" resursa koje daju te velike hosting kompanije nemas mnogo vajde, jer oni jednostavno ne vole da im neko trosi te resurse koje oni "daju". To je samo u marketinske svrhe i nije za trosenje... ;)

[ OffShore @ 21.02.2007. 10:06 ] @
Godaddy je kupio ev1servers.net (the Planet) tako da su trenutno jedni od najozbiljnijih kompanija na svijetu (ne uzimajuci da su broj 1 po prodaji domena:)
[ k2k2 @ 21.02.2007. 10:07 ] @
OK hvala Inodius.
Ubi se celo jutro listajuci po forumu koji bi to hosting trebao da uzmem i nekako sam suzio izbor na Soloymi.
Prosetao sam kroz neke sajtove koje hostuju i brzina je cini mi se sasvim OK.
Ne svidja mi se to sto niti imaju kontakt telefon niti neku adresu sa sedistem firme ... Kao da su na drugoj planeti :)
Poslao sam im mail pa cu videti koliko im treba da odgovore.

Njihova ponuda mi deluje korektno pa cemo videti.

Inace, Inodius koje usluge ti koristis i sta mislis.

Za Godaddy sam resio da uzmem 2 meseca za drugi domen cisto radi testiranja.
[ inodius @ 21.02.2007. 10:20 ] @
@OffShore
Da, oni jesu medju najvecim ako ne i najveca firma u tom biznisu, ali nije sve u velicini ;) Po meni su najgori i za domene i za hosting.

@k2k2
Ja koristim najvise www.dreamwebhosting.net i to vec dovoljno dugo (preko godinu dana) i mogu da kazem da su veoma dobri.
[ |MilaN| @ 21.02.2007. 14:43 ] @
Opet iz lichnog iskustva..sa godadijem sam imao najvishe problema oko baze, u to vreme kad sam ih koristio (leto 2006) imali su 3.2.1 MySQL i neki prastari phpmyadmin ko shto je evc neko spomenuo.. o downtimu da ne pricham.. svakog drugog dana bar po pola sata..

DreamHost.com sam ti preporuchio jer sam od septembra kod njih, trenutno imam 30-ak sajtova kod njih, i ukupno su zauzeli enshto vishe od 4gb i rade bez ikavih vecih problema. Imao sam problema par puta sa mail serverom koji je imao down time od po par sati bash kad mi trebalo, al ne mari... Ako si vido na njihovom sajtu, cena najeftinijeg paketa je 119$ al uz promo cod (recimo: 97BUCKSDISCOUNT) dobijesh popust od 97$ i koshta ce te 22$ za celu godinu. Neko je spomenuo onu proveru i slanje faxom, meni su to trazili, al nije veliki problem, odstampash formular koji je na njihovom sajtu, popunish ruchno i poshaljesh im faxom.. u poshti me slanje faxa koshtalo ako se dobro secam 150 din.

Od domacih firmi, preporuchi bih ti eHost.co.yu, imam kod njih jedan paket vec skoro dve godine i nije bilo vecih problema. Njih bi ti narochito preporuchio ukoliko rachunash na posetioce iz nashe zemlje, jer imaju super ping iz Srbije.. verovatno zato shto im je serv u Madjarskoj, a ne kao ostalim nashim hosting provajderima u americi...


toliko, ako moz se josh nekako pomogne, vichi :D
[ inodius @ 21.02.2007. 15:02 ] @
Citat:
|MilaN|:Od domacih firmi, preporuchi bih ti eHost.co.yu, imam kod njih jedan paket vec skoro dve godine i nije bilo vecih problema. Njih bi ti narochito preporuchio ukoliko rachunash na posetioce iz nashe zemlje, jer imaju super ping iz Srbije.. verovatno zato shto im je serv u Madjarskoj, a ne kao ostalim nashim hosting provajderima u americi...

Ne znam odakle ti to...

Code:
Pinging ehost.co.yu [66.98.204.88] with 32 bytes of data:

Reply from 66.98.204.88: bytes=32 time=167ms TTL=43
Reply from 66.98.204.88: bytes=32 time=183ms TTL=43
Reply from 66.98.204.88: bytes=32 time=165ms TTL=43
Reply from 66.98.204.88: bytes=32 time=168ms TTL=43

Ping statistics for 66.98.204.88:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 165ms, Maximum = 183ms, Average = 170ms


i nalazi se u Americi u EV1 (The Planet) data centru.
[ k2k2 @ 21.02.2007. 15:47 ] @
Gledao sam i ponudu na Enomu.
Nije nesto mnogo skupo, a cini mi se da nije lose.
Oni su na Win2003 serveru.

Ma licna iskustva su najmerodavnija ...

Najvaznije mi je da to gde hostujem bude dugotrajno i da je ozbiljna firma u pitanju.


[ k2k2 @ 21.02.2007. 16:20 ] @
|MilaN|e A gde da nabavim taj promo cod (recimo: 97BUCKSDISCOUNT) za Dreamhost.com ? Da li je taj sto si napisao validan ?
Cini mi se veoma primamljivo sada posle celodnevne analize.
Kako je za MySql baze i sve ostalo, cini mi se da ne vidim detaljno na sajtu
[ |MilaN| @ 21.02.2007. 16:25 ] @
Inodius, probaj da pingash recimo 195.56.189.33 ... to je serv de je moj sajt.. tj serv na kome oni prodaju hsoting..

k2k2 da, taj cod je validan, mozesh sa njim. U svakom sluchaju, pre nego kliknesh da platish, videcesh koliko treba da platish, tj dal je promo cod skinuo cenu ili ne:). Shto se tiche baza, imaju i mysql 4 i mysql5, pa kad dodajesh domen na paket, sam birash koju cesh verziju da koristish. Ista je stvar i sa PHP-om.. Inache imaju phpmyadmin chini mi se jedan od najnovijih...


[ antena-radio @ 29.08.2007. 14:55 ] @
nikakva

[Ovu poruku je menjao antena-radio dana 04.09.2007. u 01:46 GMT+1]
[ Djoks @ 30.08.2007. 22:09 ] @
Ja imam GoDaddy nalog i izuzetno sam nezadovoljan. Tehnička podrška je 0 (N.U.L.A.) i na jedno postavljeno pitanje - oni odgovaraju sasvim drugo - totalne nebuloze koje veze sa mozgom nemaju (da ne paste-ujem sad i spam-ujem forum njihovim odgovorima). Iako su ekstra jeftini - izbjegao bi ih nadalje u širokom luku.

Evo jedna notorna glupost (između ostalih): i pored brda prostora koje imaš na raspolaganju - u Webmail box-u si ograničen na 25 MB (za primarnog korisnika) i čini mi se - duplo manje za ostale. To znači da ne možeš ni 5 e-mail poruki većih da primiš bez da ti se mailbox zaglupi i počne da odbija poruke. Taj prostor možeš povećati jedino ako dodatno platiš.

Sve im je nešto - tako jadno i nesretno. A Control Panel - ubij Bože. Želiš da napraviš novog FTP korisnika, novu MySQL bazu i sl: promjena se ne događa trenutno, već je na queue listi i biva izvršena otom-potom kada server u narednom ciklusu odjednom izvrši sve prethodno zadate komande svih korisnika na tom serveru. Ovo znači da nekada možeš čekati i 2h (moj slučaj) da bi baza konačno bila kreirana.

Gomilu takvih gluposti nisam nigdje drugo vidio, a ovo je samo dio. :(

No, ima i nekih dobrih stvari: ekstra su jeftini, i možeš besplatno i jednostavno promijeniti hosting paket (sa Windows platforme na Linux i obrnuto). Dakle: odlučiš da promijeniš operativni sistem - iz kontrol panela pozoveš promjenu, i onda nakon 6h - 1 dan - promjena biva vidljiva.
[ trabl @ 09.10.2007. 23:20 ] @
Hvala vam na ovoj temi, umalo da se zajebem i zakupim ovo cudo?!
[ Ilic Igor @ 09.10.2007. 23:59 ] @
Pozdrav,
imam gomilu domena koje trenutno ne koristim, zeleo bih ako moze neko da mi predlozi konkretan hosting koji podrzava vise domena (npr. vise od 5 komada), cisto da ih zakacim i malo da poradim na kljucnim recima?
[ Emil Ranc @ 10.10.2007. 00:12 ] @
Imam jedan domen kod godaddy-ja i uzeću još jedan. Baš sam razmišljao i o njihovom hostingu, zaista primamljivo zvuči 3,59$ mesečno (ako se uzme 12 meseci) za 5GB prostora i 250GB transfera. Što se email limita tiče, ja bih to lako rešio sa google for your domain.

Ipak, čitajući ove komentare mislim da ipak odustajem od ideje da hostujem kod godaddy-ja. Takođe, godaddy ima manu što u ovoj najjeftinijoj opciji nudi samo 1 ftp nalog i ne nudi mogućnost hostovanja više sajtova.

Što se tiče dreamhosta, izgleda da i dalje prihvataju promo kod 97BUCKSDISCOUNT, na checkout-u mi izašlo 22.40$ za prvu godinu. Razmisliću, možda budem uzeo kod njih.
[ IIacaII @ 09.04.2013. 20:59 ] @
Ja imam grozno iskustvo sa GoDaddy hostingom, znači užas jedan. Uzeo sam kod njih zbog mogućnosti postavljanja većeg broja sajtova, 25 baza i tako ali sam bukvalno bacio pare. Uspeo sam da postavim jedan sajt koji je skoro svako veče, a nekad i preko dana, blokiran i nemoguće mu je pristupiti.
Svaki dan im šaljem po dve tri poruke ali oni samo odgovaraju neke gluposti i šalju mi uputstvo za optimizaciju sajta a kad je pristupačan na Pingdomu ima ocenu 93/100. Da ne poveruješ kakvi su to duduci, slao sam im čak i video snimak ali ne vredi.
Na slikama se vidi kako najčešće izgleda poruka kad pokušam da pristupim sajtu.
Moj savet je da se ne prevarite slučajno da uzmete hosting kod njih, domen da ali hosting ni u ludilu.



[ IIacaII @ 10.04.2013. 13:20 ] @
Kad sam najavio da želim povraćaj novca FTP koji je do sad radio kako treba su sjebali skroz.

Uopšte nije više dozvoljeno kopiranje fajlova. Barabe.