[ somicom @ 21.02.2007. 09:16 ] @
Ljudi, koje razlike postoje izmedju FireWire kartica ?
Radim u premieru i ubacujem materijal preko nekog FireWire-a od 20 evra, slika je OK.
Medjutim, neki ljudi me ubedjuju da tu postoje razlike. Kod nekih je bolja a kod nekih losija slika. Ja to stvarno ne razumem pa molim za objasnjenje, ako postoji.
Hvala.
[ Cileinteractiv @ 24.02.2007. 00:35 ] @
U toj priči uopšte nema logike. Capture sa DV kamere nije presnimavanje, to je samo kopiranje digitalnog sadržaja sa trake na HDD računara, gubici nepostoje. Moguće je da postoje neki problemi oko kontrolera i njegovog funkcionisanja na raznim matičnim pločama i sa različitim servis pakovima operativnog sistema ali što se tiče kvaliteta tu diskusije nema.
[ autarh @ 09.04.2007. 21:51 ] @
word.. nema razlike
e da pojavile su se ja mislim "ohci2" kartice cena je isto ko 20 evra ali uvlace i HDV.. ja probao i nisam mogao da verujem ....

inace ako kupujes FireWire karticu jedna stavr je jako bitna a to je da na sebi ima veliki i mali ulaz a ne samo veliki .. u suprtonom ces vide para dati na dodatne kabblove nego sto kartica kosta.... ja sam skoro pazario u bulevaru (radnja za elektroniku :) da je ne reklamiram) kartica za recimo 20 evra koja ima 3 velika ulaza i jedan mali i dolazi sa kablom mali veliki
[ Daniel011 @ 01.05.2007. 15:52 ] @
A da li je tačno ono što sam čuo, da postoje kartice koje na sebi imaju i Firewire i USB2.0? Raspitivao sam se u mnogim prodavnicama, ali nigde nemaju. A to bi mi mnogo koristilo, jer sam zbog zauzeća PCI slotova morao da izbacim USB2.0 karticu iz kompa da bih ugradio Firewire...