[ nmilosev @ 21.02.2007. 17:43 ] @
Šta konkretno mislite o igrama za PDA? Da li možemo nazvati PDA - konzolom?

Ja naprimer mislim da možemo, ima mnogo zanimljivih igara i mnogo su boljeg kvaliteta od igara npr. na GBA ili GB. Dobro PSP još nije prestignut ali starije konzole, poput Sege itd. jesu.

Dakle, šta mislite, možemo li PDA nazvati konzolom?
[ rapidlord @ 28.02.2007. 11:03 ] @
Pa mislim da je najveci problem sto PDA uredjaji jos nemogu da se uporede sa konzolama je nedostatak adekvatnih kontrola (joypad) i slabe graficke mogucnosti.

Sto se tice grafike , stvari idu na bolje , nvidia je izbacila graficki cip za PDA/Mobilne uredjaje GoForce 5500
http://www.nvidia.com/page/goforce_5500.html
Sa kojim ce se graficke mogucnosti znatno poboljsati.

Ostaje jos pitanje adekvatne kontrole. Testirao sam na desetine raznih modela PDA uredjaja i nijedan nije imao odgovarajuce kontrole.
Nije mi samo jasno kako se niko nije setio do sad da recimo stavi par malih dugmica iznad ekrana, tako da kad oboris PDA horizontalno,
desna ruka ti lezi na te dodatne dugmice , a leva ruka na kvalitetan (games friendly) joystick/pad
[ nmilosev @ 28.02.2007. 19:56 ] @
Ne znam da li si isprobao novi Call of Duty. Na njemu su kontrole sjajno raspoređene. Krećeš se na jozsticy a stylusom usmeravaš vojnika. Do sada nisam imao priliku da isprobam 5500 ali zato u mom pda imam intel 2700G koji odlično radi!A ovo za dodatne dugmiće slažem se. Što ne unovčiš to ?!?