[ nristic @ 22.06.2003. 13:32 ] @
Radi se o sljedećem.Html kontrola za upload ima property zvan accept u koji se upisuju tipovi podataka koji se mogu poslati na server.

Problem je u tome što ja zadam vrijednost za tip datoteke ali i dalje se mogu slati i ostali tipovi podataka.

Mislim po knjigama koje ja koristim ovo bi trebalo funkcionirati ali uopće ne šljaka.

Ako netko zna rješenje.

Hvala
[ dotnet @ 22.06.2003. 15:18 ] @
Pozdrav

Zaboravi na Accept, verovatno je bug jer nigde nisam video da je to nekom poslo za rukom. Proveru radi na strani servera.
[ nristic @ 22.06.2003. 16:40 ] @
Mislim, piše da ovisi o tipu browsera.Pa mislim da bi microsoft to valjda napravio za svoj i.e.
Ma nema veze vjerojatno si u pravu.

Ali evo šta me muči prilikom provjere na serveru.Ja želim samo primati zip i rar datoteke.Kada napišem ovaj kod
Elseif ftype <> "application/octet-stream" and ftype <> "application/x-zip-compressed" then
mess.text="File mora biti u Zip ili Rar formatu"
dopušta mi upload samo zip datoteka

Dim ftype As String=file1.postedfile.ContentType

Onaj elseif je radi toga što postoje još neka polja za unos pa da ne stavljam cijeli kod.

Hvala
[ dotnet @ 22.06.2003. 20:24 ] @
Pozdrav

Umesto 'and' napiši 'or'.
[ nristic @ 24.06.2003. 00:11 ] @
Pozdrav !!!

Ma rješio sam problem Krivo sam unio.Umjesto application-octet-stream ide application/x-rar-compressed.

Što se tiče or to ne valja jer se onda ni jedan file ne bi uploadao jer bi oba dva izraza uvijek imala false vrijednost.
Ipak Hvala

Pozdrav !!!
[ dotnet @ 24.06.2003. 01:02 ] @
Pozdrav

U pravu si za 'or', tako to ide kad ne čitam pa za '<>' mislim da je '=':).