[ Stefano @ 25.02.2007. 00:18 ] @
Korsinik sam Telenorovih usluga kao post paid. Interesuje me da li postoji neka mogucnost da se blokiraju pozivi sa odredjenog broja. Znaci makar se ta usluga i placala, jednostavno da mi blokria odredjeni broj da ne moze da me dobije.

Posto imam symbian telefon, probao sam pre godinu dana program black list, u sustini je dobar, medjutim ima jednu manu, a to je da ponekad poludi, pa mi blokira sve brojeve, tako da mi se desilo nekoliko puta da mi je blokirao i brojeve koje nije trebao, pa sam ljudima morao da objasnjavam da im nisam ja odbijao pozive, nego greskom program u telefonu, tako ga vise ne bih koristio, pa mi treba alternativa direktno kod operatora.
[ Dejan Krstic @ 25.02.2007. 12:39 ] @
Na nivou mreze tako nesto nije moguce odraditi.
[ Joker @ 25.02.2007. 13:49 ] @
Da li nije moguće ili ne postoji takva usluga ?
[ Dejan Krstic @ 25.02.2007. 22:26 ] @
Aaaaaaaaaaarrrrghhhh......

A zasto se uvek prave da ne kapiraju samo oni koji bas kapiraju?

Naravno da je moguce ali takva usluga nije u ponudi.

Jel sad bolje? :)
[ Joker @ 26.02.2007. 06:46 ] @
Jeste :D
[ Deda_Mraz @ 27.02.2007. 12:31 ] @
Zar nebi bilo bolje, po operatera najviše i po korisnike da se uvede ta usluga?

Recimo da se tarifira ovako:

Mobilna telefonija + sms + mms : 100 din mesečno po JEDNOM broju
Fiksna telefonija : 50 din mesečno po JEDNOM broju

To sam onako lupio cifre, ali mislim da su realne, bar se uklapaju u neku finansijsku mogućnost post paid korisnika!? Ili grešim?
Sigurno bi bilo jakooo puno korisnika koji bi dali i više para za ovakvu uslugu.
Da li imaju sličnu uslugu neki strani operateri u drugim državama i koliko se kreću cene?
[ Dejan Krstic @ 27.02.2007. 16:59 ] @
Aha... i tako ces ti svaki dan da na black listu dodajes jedan po jedan broj a neki manijak ce da kupuje kartice na trafici za po 200 dinara i mast da ti vadi :)
[ Deda_Mraz @ 28.02.2007. 12:11 ] @
Ne moraš Dejane baš toliko da banalizuješ stvari, ja sam rekao da bi to bilo isplativo najviše za operatera... ;)
[ Davor Vlajkovic @ 28.02.2007. 12:44 ] @
Da postoji mogućnost blokiranja poziva iz određene mrežne grupe, koristio bih to i ne bih ni pitao koliko košta. Blacklistovao bih celu RS i bar pola Vojvodine, a kao dobra mušterija verovatno bih besplatno dobio i mogućnost da blokiram sms-ove koje dobijam od jedne banke čije usluge nikada nisam koristio...

Pa posle kupujte lepe brojeve :)
[ Ivan Dimkovic @ 28.02.2007. 12:50 ] @
Elem, i ja sam imao isti problem na Vodafone mrezi - ne vredi ni sto si business customer i sta ti ja znam - nemaju mogucnost da blacklistuju brojeve.

Cak su mi njihovi operateri lepo rekli da im je jako zao i da me razumeju, ali da je jedino sto mogu da uradim da stavim neki app. na telefon koji ce da blokira broj.

Sto i nije lose resenje - ima takvih aplikacija podosta (recimo Blacklist za Symbian) - cak neke mogu da se podese da odgovore kratko na poziv - sto je najbolja varijanta, zato sto ce smarac da plati za svaki poziv :-)
[ Davor Vlajkovic @ 28.02.2007. 13:09 ] @
Ne znam... razmišljao sam o kupovini Symbian telefona ali iskreno malo zazirem od njih, delom iz razloga koji je naveo i pokretač teme - nesavršenost sw-a koja ponekad ume da napravi više štete nego koristi.

Problem sam delimično rešio nabavkom još jednog telefona i broja koji koristim u privatne svrhe, pa mi ovaj drugi više nije uključen 24/7.
[ agasoft @ 28.02.2007. 14:47 ] @
ALi za SMS nema ništa...
[ Stefano @ 28.02.2007. 21:28 ] @
Citat:
to i nije lose resenje - ima takvih aplikacija podosta (recimo Blacklist za Symbian)

Koristio sam tu aplikaciju, dobra je, ali mi se par puta desilo da mi blokira sve brojeve, pa sam imao grdnih problema, (bas sam se zacudio kako 4-5 sati i ni jedan poziv kad ono svi pozivi u call listi, pa zovi ljude, pa objasnjavaj da nisi namerno odbio... i onda sam deinstalirao program, posto za jednu osobu vise nisam "smeo" da odbijam pozive )
A sada me je neka devojka sa 064 broja jednom cimnula, okrenuo sam je i kaze da je pogresila broj ali posle toga me je par puta isto cimnula, kad okrenem nece da se javi. Inace taj broj koji koristim je moj privatan broj koji zna samo nekoliko osoba za koje treba da budem dostupan 24/7, imam i drugi broj telefona (koji znaju ostali) i njega gasim nocu, i za taj broj me je bas briga da li ce me neko cimati. Problem je sto je u pitanju bas ovaj privatan broj koji ne smem nikad da gasim, i koji je eto "nazalost" veoma lep i lako pamtljiv, i sad je neka budala zapamtila. Inace cimnula me je 2 puta za 3-4 dana, ali ponovo necu da dobijam pozive koje ne zelim, pa cak ni tako retko, na moj privatan broj.
Od sada kad mi se tako nesto desi, zovem ga sa drugog brpja i to sa skrivenom ID, pa nek se onda *ebava.\

U sustini za moj privatan broj bi mi vise odgovarala nekakva white lista, gde bih stavio koji sve brojevi mogu da me dobiju, a sve ostale da blokira.
[ fucumaraxl @ 28.02.2007. 23:22 ] @
Da li moze link za download ovakvih programa?

Hvala.

S
[ caplja caplja @ 28.02.2007. 23:39 ] @
E to sa white listom Sony Ericsson k750i (a mogu sigurno i neki stariji modeli) radi fantasticno. Mada mi nije jasno sto nisu odradili i tu black listu, princip je isti (filtriranje poziva)
[ alladdinn @ 21.05.2009. 17:17 ] @
postoje telefoni sa takvom opcijom. i ne odradjuje se kod operatera nista oni jednostavno odbacuju pozive iz liste blokiranih brojeva. Ja imam Samsung U600 i ima tu opciju.