[ dgrudic4 @ 26.02.2007. 23:42 ] @
Htjeo bi ubaciti dvadesetak rečenica u credit roll-u ( SONY VEGAS ) da mi putuje text sa desna na ljevo
bez razmaka pa mi baš i ne ide od ruke.

trazim pomoć draga nacijo

Johnny
[ Cileinteractiv @ 27.02.2007. 00:45 ] @
Razgledaj malo ovaj deo ES foruma. Ima nekoliko tutorijala i dosta postova o upotrebi Vegas-a.
[ dgrudic4 @ 27.02.2007. 21:36 ] @
baš i nisam našao ništa slično vezano uz moju problematiku,ako saznaš kako se to radi javi mi
[ koleNS @ 27.02.2007. 23:59 ] @
Hm...davno sam to radio. Da me pitas za Premier lakse bih ti objasnio.
Koliko se secam, otvoris prozor za text(Insert text media), otvori ti se prozor Video Event FX, ispises u jednom redu ono sto hoces i snimis. Text postavis na video traku iznad snimka na mesto gde treba da bude. Pregledas kako to izgleda (ako treba da se smanji-poveca font ili podigne-spusti text) ponovo ga otvoris na ikonici texta Event pan/crop i izvrsis korekcije.
Pomeris text (uhvatis misem) skroz u desnu stranu (pomerajuci text u levu- vidi se u preview prozoru), da bude izvan ekrana i obelezis da je to pocetak-first kayframe, zatim pomeris text skroz u levu stranu, da se zadnja rec ne vidi, klizac na skali za vreme pomeris za duzinu kolliko text treba da se krece i to obelezis kao kraj-last kayframe.
Nadam se da sam pomogao !